Modeme bağlı pclere hız sınırlaması

HPQ-User
02-08-2009, 20:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

batu sormuş:
Batu sormaktan başka bi işe yarayamamış zaten..xD
Modemi iki kişi ortaklaşa kullanıyoruz modem bende ama router şifresi onda :D ben nette takılırken bazen hızın düştüğünü hissediyorum zaten büyük oranda farkediliyor download hızı baytlara kadar düşüyor adil olmayan bi paylaşım olduğunu düşünüyorum programla vb benm hızımı düşürebilir mi?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Kablosuz airties modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

ferik_58300
02-08-2009, 20:41   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

eger hubla (cogaltıcı ) ile baglanmıyor ikinizde modemden cekiyorsanız dikkat edin .yakalanabilirsizi. Bende ortak kullandım arkadasla o iyi anlıyor pc den felan Hub şart dedi sorun cıkabilir yakalanabiliriz dedi aldıkta iyide oldu.
Neti ortak kullanıyorsunuz ister istemez hızlar düsecek hatta belli zamanlar hic giremezsiniz bunun benim bildiğim kadarıyla onun bir programı yok.

Son Düzenleme: ferik_58300 ~ 05 Ağustos 2009 14:01
Craterus
03-08-2009, 12:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
881 mesaj

biriniz bişey indirirken diğerinin hızı düşecektir bu pratikte böyle ama teorik olarak eğer modem çok çıkışlı ise ve sizde usb kablosu gibi bir kablo ile bağlanıyorsanız hız düşmesi çok da önemli bir azalma olmaz

musakeskin
03-08-2009, 13:44   |  #4  
Yeni Üye
23 mesaj

network hızını eşit paylaşım kısmak gibi durumlar için üretilmiş modemler bulunmakta. Draytek ürünlerini senin için tavsiye ederim ücretleri az pahalıdır ama max. performans alıcağından eminim. Tabi bunları yaparken adsl kullanıcı adı şifre vs. vs. bilgilere yeni modemi yapılandırmak için ihtiyacın olucak

Son Düzenleme: musakeskin ~ 03 Ağustos 2009 13:46
OnlyMann
05-08-2009, 14:06   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

bu tür bir kısıtlama yönetilebilir aktif cihazlarla ve yine akıllı modem veya yönlediricilerle yapılabilir. çünkü bu işlem bir anlamda portu yönetmek dengelemektir. eğer kullanılan modemin böyle bir özelliği varsa yapılabilir. ancak aktif cihaz (switch) ile de yapılabilir ama evde kullanılan la değil çünkü gerçekten büyük ağlarda bu tür işlemler yapılabilir. yönderici de yapılacak kısıtlama ise tek porta değil ağın geneline (port-mac-vs gibi) yönelik bir kısıtlama olacaktır.