MOM.EXE uygulama hatası.Uygulama düzgün

HPQ-User
13-01-2008, 11:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yekta sormuş:
MOM.EXE uygulama hatası.Uygulama düzgün olarak başlayamadı (0xc0000135) sonlandırmak için tamam dügmesine tıklayın

bu hata her bilgisayar açıldıgında geliyor bir türlü engelleyemiyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım pro 2000

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)

XxXDaRKoXxX
13-01-2008, 11:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Bilgisayarınıza KİS7 yükleyip güncelleyip güvenli kipte tarayınız.

erdem187
13-01-2008, 11:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

arkadaş bilgisayarını açamıyormuş nasıl taratsın ki???

XxXDaRKoXxX
13-01-2008, 11:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Her açılışta bu uyarı geliyormuş açamıyormuş değil Kahkaha

erdem187
13-01-2008, 11:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

pardon ben açılmıyor okumuştum...MOM.EXE yi silerseniz bir sorun kalacağını sanmıyorum o zaman..virüsde olabilir....ama ilk seçenek MOM.exe yi silmeyi deneyin sonra bi taratın sistemin keyfine diyecek yok..silersem sisteme bişey olacak diye korkmayın..araştırdığıma göre bir virüs hemde bir exe dosyasıymış silemezseniz güvenli modda sistemi tarattırıp silin virüsü...

Son Düzenleme: erdem187 ~ 13 Ocak 2008 12:40
stern
13-01-2008, 20:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

mom.exe bildiğim kadarıyla bir virus ve sanaırm kullanmış olduğunuz virus programı bunu silmiş ve sistem her açılışında bu exe yi arqadığı ve bulmadığı için uyarı ile karşılaşıyorsun. msconfig ile temiz bir açılış yapıp kontrol edermisn başlangıç tabında bu exe yi çalıştıracak bir uygulama olabilir.

Soul_Reaver
13-01-2008, 20:37   |  #7  
Yönetici
254 mesaj
stern
mom.exe bildiğim kadarıyla bir virus ve sanaırm kullanmış olduğunuz virus programı bunu silmiş ve sistem her açılışında bu exe yi arqadığı ve bulmadığı için uyarı ile karşılaşıyorsun. msconfig ile temiz bir açılış yapıp kontrol edermisn başlangıç tabında bu exe yi çalıştıracak bir uygulama olabilir.
başlangıçta açılan programları görmen bu yolla mümkün: Başlat/Çalıştır/MSCONFIG/Başlangıç kısmını iyi kontrol et.

Papatyasever
13-01-2008, 21:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Mom.exe normalde ati ekran kartlarının kullandığı bir uygulama. Ekran kartın ati ise kaldırıp son sürümünü kurmayı dener misin... Sorun devam ederse program filesda ati technologies kalsörünün içinde bir yerlerde bu dosyayı bulup sil çünkü sistemin çalışması için çok gerekli olmayan bir uygulama.. Ayrıca aynı yerde mom.foundation.dll diye bir uygulamada varsa onuda sil çünkü her açılışta gerekli olmamasına rağmen mom.exe'yi çalıştırmaya yeltenen uygulama sanırım bu dll. Bu arada bu uygulamanın keylogger olarak faaliyet yürüttüğne dair ciddi söylentiler var. Ati neden böyle bir şey yapar orasını bilmiyorum ama belki kulanıcının kullanım özellikleri hakknda bilgi toplayıp ati'ye göndermekle görevlidir. Ve belkide bu özelliğini farkeden antivirüs sildiği için böyle bir hata alıyorsun.. Ya da belki bu isme bürünen başka bir zararlıdır...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 13 Ocak 2008 21:33
unique8
24-01-2008, 00:13   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar aynı sorun bende de var. Mom.exe yi sildim ama pc'yi tekrar acdıgımda aynı sorun ıle karsılasdım. Ne yapmalıyım?

crixallis31
24-01-2008, 10:10   |  #10  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

NET.Framework kurmadan atinin sürücüsünü kurmaya kalkarsanız bu sorunla karşılaşırsınız  .Sürücüyü kaldırın pc restart isteyecektir sonra NET.Framework 'nin 2sini kurun minimum daha sonra en güncel ati sürücüsünü kurun.Sorun hallolacaktır.Bunları yapmadan fremeworku kurmaya kalkarsanız sorununuz çözülmeycektir büyük ihtimal.

cevasisuL
04-11-2009, 21:07   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

mom var bende arkadaşlar kırmızı ve ati yazıyo bunu mu silcez ???  ve mom.foundation.dll bunuda sildim papatyasever... teşekkurler şimdiden.

cevasisuL
04-11-2009, 21:17   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

ve sormak istediğim bişey daha var.. bende bi oyun  var  online bi oyun oyuna tıkladığımda (file corrupted . this program has been manipulated and maybe) şöyle bi hata veriyor nedenini sorcaktım. yardım ederseniz çok mutlu olurum..

Burak Torun
04-11-2009, 21:29   |  #13  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Yeni bir konu açsanız daha iyi olurdu ama olsun cevaplayalım. İlk sorunuz için MOM.exe evet ATI'nın Catalsty Control Center denilen ekran kartı ile ayarları yaptığınız yeri açınca otomatik olarak çalışıyor. Eğer ekran kartı driverınızı kaldırıp en güncel sürümünü yüklediğinizde sorun muhtemelen çözülecektir. İkinci sorununuzdan pek bir şey anlamadım biraz daha açarsanız sevinirim...

servet_metin
26-01-2011, 00:07   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

windowsu yenıden kur bence

cnr46
08-02-2011, 19:59   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

kasayı yan yatır sorun çözülecektir

oherkesisever
09-02-2011, 19:30   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar aynı sorunla bende karşı karşıyayım.mom.exe nerede oluyor,masaüstünde mi??nasıl düzeltebilirim bilenleriniz varsa bana yardımcı olabilir mi??  şimdiden tşk ederim Aşkherkesi çokk seviyorummAşk

hdhdhd
05-07-2011, 23:12   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Ağzı olan konuşmuş arkadaşlar;bakın lütfen bilgisi olmayanlar yazıp diğer arkadaşların kafasını bulandırmasın!

Çözüm:

Alıntı: Papatyasever  
Mom.exe normalde ati ekran kartlarının kullandığı bir uygulama. Ekran kartın ati ise kaldırıp son sürümünü kurmayı dener misin... Sorun devam ederse program filesda ati technologies kalsörünün içinde bir yerlerde bu dosyayı bulup sil çünkü sistemin çalışması için çok gerekli olmayan bir uygulama.. Ayrıca aynı yerde mom.foundation.dll diye bir uygulamada varsa onuda sil çünkü her açılışta gerekli olmamasına rağmen mom.exe'yi çalıştırmaya yeltenen uygulama sanırım bu dll. Bu arada bu uygulamanın keylogger olarak faaliyet yürüttüğne dair ciddi söylentiler var. Ati neden böyle bir şey yapar orasını bilmiyorum ama belki kulanıcının kullanım özellikleri hakknda bilgi toplayıp ati'ye göndermekle görevlidir. Ve belkide bu özelliğini farkeden antivirüs sildiği için böyle bir hata alıyorsun.. Ya da belki bu isme bürünen başka bir zararlıdır...
arkdaşımın belirttiği gibi yapın çünkü sorunun  sebebi ekran kartı driverinizin doğru yüklenememesi yada bu dosyanın hasar görmesi