Monitör Driver Sorunu ?

positive92
26-03-2010, 21:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba Arkadaşlar Win 7 Home Premium Kullanıorum Geçenlerde Güncelleştirme Yaptım Monitör Samsung Kullanıorum SyncMaster 932B ve Onunla İlgili Güncelleştirme Yaptı Büyük İhtimal Şu an PhotoShop (vb. programlar)'da Çalışma Yaparken Renklerin Verimliliğini Alamıorum Beyaz Yerine Hep Sarımsı Bi Renk Çıkıo Böle Krem Rengi Gibi Ve Windows Resim Görüntüleyicisindeki Arka Plan Rengide Beyaz Deil Aynı Şekilde Krem Rengi Gibi Bir Renk Resimleri'de Sarımsı Gösterio Geçen Bir Banner Yaptım Sarı Gösterio image Upload Sitelerinden Birine Atıp Orda Denedim Beyaz Gösterio Sorun win 7'demi Yoksa Monitör Driver'da mı ? Birde Driver win 7 Bulamıorum.. Cvp'larınızı Bekliorum..

Şimdiden Tşk Ederim ..

Süleyman.
26-03-2010, 22:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
bu sorun vista'nın renk profili yapısındaki değişikliğinden(yada o konudaki bi hatasından) kaynaklanıyor, vista ekran kartı ve monitöre göre farklı bi renk profili seçebiliyor bazen(zamanında bende olduğu gibi), ama bu seçim ne hikmetse uyumsuz bi seçim oluyor ve böyle sonuçlar doğuruyor. çözümü varsayılan profili yüklemen:
1- ekran çözünürlüğü penceresinden "gelişmiş"e tıkla
2- ordan "renk profili" sekmesine geçip yine aynı addaki butona tıkla
3- açılan pencerenin gelişmiş sekmesine geçip ordaki değerleri "sistem varsayılanı" şeklinde değiştir(aşağıda örnekler var, sendeki seçenekler ve yanlarındaki değerlerde böyle olsun):

* Aygıt Profili: Sistem Varsayılanı (sRGB IEC61966-2.1)
* Görüntüleme Koşulları Profili: Sistem Varsayılanı (sRGB görüntüleme koşulları için WVS profili)
- diğer tüm alttaki değerlerde "sistem varsayılanı..." ile başlayan şeklinde olsun.

ardından ayarları kaydedip sistemini yeniden başlat.

not: varsayılan ayarlama işi tam olarak yaramazsa o ayar penceresindeki en altta "sistem varsayılanlarını ayarla" kısmına tıklayıp "gelişmiş" sekmesinden 1. seçeneği "sRGB IEC61966-2.1", 2. seçeneğide "sRGB görüntüleme koşulları için WVS profili" şeklinde ayarlayıp kaydet ve tekrar dene.

uGuR.uK
26-03-2010, 23:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

benim cevabı benden hızlı vermişsin Gülümseme

Süleyman.
26-03-2010, 23:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

:)

Evet, o zaman görmüştüm cevabını. Aklımda kalmış, zor olmadı bulmak.

Kızsam da Google'ın indeksleme deliliğine, işe yarıyor, alternatifi yok şimdilik...

Düzeltme: İmla.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 26 Mart 2010 23:57
positive92
27-03-2010, 06:51   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Yardımlarınız İçin Tşk Ederim Ama Dün Ben Bu Konuya Bakmadım Birşeyler Yapmıştım Yaptıklarımı Söleyim Önce Masaüstü Sağ Tıkladım Kişiselleştir Dedim. Sol Aşağıda Ayrıca bkz. Kısmında Görüntü Vardı Oraya Girdim .. Rengi Ayarla Dedim İleri - İleri Şeklinde İlerledim Ve Şuan Renk Sorunum Yok Fakat Çok Geç Açıyor Fotoğraf Görüntüleyicisi Yükleniyor Dior 5 Sn Kadar Sonra Resim Bulanık Geliyor 3 Sn Öle Bekliyor Sonra Asıl Halini Alıyor. Sizin Dediğinizi Yapayım Dedim Varsayılan Olarak Ztn Sizin Dediğiniz Seçiliymiş.Bu Resmi Geç Açmasının Sebebi Nedir Acaba Bir Sürü Ayar Yaptım Gamma Fln Onlardan mıdır ?

Yardımlarınız İçin Tşk Ederim ..

Süleyman.
27-03-2010, 13:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Her açtığınız fotoğrafta "Fotoğraf Görüntüleyici Yükleniyor" mu diyor? "Windows Live Fotoğraf Görüntüleyici" kullanıyorsanız kaldırıp yeniden kurun.

positive92
28-03-2010, 08:15   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Her açtığınız fotoğrafta "Fotoğraf Görüntüleyici Yükleniyor" mu diyor? "Windows Live Fotoğraf Görüntüleyici" kullanıyorsanız kaldırıp yeniden kurun.
öle yükleniyor deil fotoğraf görüntüleyiciyi açıyor sonra image'ın gözüktüğü yerde yükleniyor dior yani image'ı yüklüor windows live indirdim nedense açmıo jpg,png,gif denedim hata werio..

Süleyman.
28-03-2010, 12:16   |  #8  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Ne hatası veriyor? Sisteminiz tam olarak nedir? Fotoğrafların boyutu büyükse ondan kaynaklanıyordur belki.

positive92
28-03-2010, 15:55   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj
Ne hatası veriyor? Sisteminiz tam olarak nedir? Fotoğrafların boyutu büyükse ondan kaynaklanıyordur belki.
Dediğim Gibi Geç Yüklüo Kasıor Boyutundan Kaynaklanmıor 10KB'lık Dosyadada Aynı Şeyi Yapıyo.Sistemim Windows 7 Home Premium 32 Bit

Hata Olarak Windows Live Fotoğraf Görüntüleyicisndekini Diorsanız.

"Bir Hata Fotoğraf veya Videonun Görüntülenmesini Engelliyor."

Diyor...

Kusura Bakmayın Uğraştırıyorum Sizide Formatla Düzelebilecekse Söleyin Ztn Ultimate Yapıcaktım Sistemi ...

Süleyman.
28-03-2010, 16:14   |  #10  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Kusura bakacak birşey yok, önemli değil.

Sorununuzun sık karşılaşılan bir sorun olduğunu veya bir "bug"dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Belki bir virüsten veya bir şekilde bozulmuş bir sistem dosyasından kaynaklanıyor olabilir. Madem yükselteceksiniz, bence formatlayın, düzelecektir. Aksi takdirde sistem tamiri, Windows Live bileşenlerinin kaldırılıp yeniden kurulması veya daha evvel düzgün çalışıyor idiyse sistem geri yüklemesi gibi alternatifler düşünülebilirdi.

positive92
28-03-2010, 20:03   |  #11  
OP Taze Üye
5 mesaj
Kusura bakacak birşey yok, önemli değil.

Sorununuzun sık karşılaşılan bir sorun olduğunu veya bir "bug"dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Belki bir virüsten veya bir şekilde bozulmuş bir sistem dosyasından kaynaklanıyor olabilir. Madem yükselteceksiniz, bence formatlayın, düzelecektir. Aksi takdirde sistem tamiri, Windows Live bileşenlerinin kaldırılıp yeniden kurulması veya daha evvel düzgün çalışıyor idiyse sistem geri yüklemesi gibi alternatifler düşünülebilirdi.
Virüs Olduğunu Sanmıorum Varsada NOD32'nin Göremediği Bir Virüs Demekki :( Ultimate Ztn Kurucam Şu YGS Sınavını Bi Atlatayım :) Windows Live Bileşenlerini Kaldırıp Yeniden Kurulması Diorsunuz Bu Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi İçinde Geçerli mi Yoksa Siz Windows Live Fotoğraf Galerisi İçin mi Sölediniz ? Sistem Geri Yükleme Yaptığımda Çok Sorun Oluor O Yüzden Düşünmüorum :( Küçük ama Kişisel Ayarlarım Gidebilior.

Yardımlarınız İçin Tşk Ederim ..

Süleyman.
28-03-2010, 20:47   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Windows 7 kullanmadığım için tam emin değilim ama fotoğraf görüntüleyici Windows Live Paketinde bir unsur olması lazım. Bence bir deneyin kaldırıp yeniden yüklemeyi. Bence NOD32'yi güvenlik yazılımından saymamak lazım.

uGuR.uK
28-03-2010, 23:55   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

Windows Live'dan birtek messenger, msg yardımcısı ve silverlight'ı kur. live foto. görüntüleyicisi vs. koy gitsin ne hikmetse basit olması gereken şeyler acayip ağır çalışıyor hep. normal windows'un götüntüleyicisiyle açmayı dene.