Monitör durmadan büyüyor.Bilgisi olanlar yardım...

delicoban3333
08-01-2012, 11:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
888 mesaj

selamın aleyküm arkadaşlar öncelikle bu konuyu açmadan hemen öncede oldu şimdi olayı baştan anlatmadan önce bazı bilgiler vereyim:
monitör:lg w2253s 21.5 ınch 1920x1080 bir monitör.
anakart;:asus p5q se2 p45 1600 mhz ddr2
işlemcii:intel core 2 duo e7400 lga775 2.8 ghz
ram:kingston 2gb drr2 800 mhz
harddisk:samasung 750 gb 7200 rpm
kasa:asus tab22 350w (psu yu yeniledim)
psu:hıgh power h12s 500w
ekran kartı:sapphıre hd4830 1gb 256 bit
sistem bu.  olayda şu:
şimdi pc diyelim ki kapalı her zaman olmuyor ama çoğu zaman oluyor pc yi açtığımda monitör de çözünürlük değişiyor ve büyümüş bir şekilde karşıma geliyor resetliyorum yada yeniden başlatınca düzeliyor ama şöyle bazen 1 kerede bazen 2 bazen 3 sıkta olsa 4 ve 5 te de düzeldiği oluyor yani o kadar gıcık bir olay. bazen 5 kere bile resetlediğim oluyor. diyelim ki olmadan açıldı normal kullanıyorum sonra bir oyun fln açtığımda aynısı tekrar oluyor. işte bu konuyu açmadan önce euro truck smilatöre girdim monitör büyüdü sonra reset attım düzeldi pc yi tekrar açtım sonra call of duty 2 ye girdim gene monitör büyüdü oyundan çıktım reset attım bu seferde pc açılırken gene monitör büyük sonra bir daha reset attım düzelmedi sonra bir daha attım gene düzelmedi sonra bi daha attım bu sefer oldu yani artık harbiden çok kötü oldum bu olay durmadan oluyor belki şimdi oyuna girsem olmicak ama durmadan oluyor.arkadaşlar bu işin bir çözümü varsa yardım edermisiniz lütfen...

Faruk_Pehlione
08-01-2012, 12:47   |  #2  
Faruk_Pehlione avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
289 mesaj

Merhaba. Bilgisayarınızda fazla oyun,program,oyun mod'ları yamalarını kaldırınız. En güncel anti-virüs programı ile taratınız. Deep-Freeze yüklüyse sorun ondan kaynaklanmış olabilir. Bilgisayar kasasının içine hava vurunuz. (Temizleyiniz. Temizlerken parçalara dikkat edin.) Eğer ekran kartında fan yoksa fan taktırınız.. Belki ekran kartı bozulmuş olabilir. Windows Update'ki bütün güncelleştirmeleri yükleyiniz. Eğer olmazsa format atın veya yetkili bir servise başvurunuz.. Saygılar.. 

delicoban3333
08-01-2012, 13:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
888 mesaj

kardeş teşekkür ederim öncelikle.pcm de yama fln yok.en güncel antivirüsüm mevcut orjinal bir antivirüs virüs falnda bulunmamaktadır.ekran kartı nın bozulacağını da zannetmiyorum hem bozulsa başka problemlerde çıkar bence.ekrankartının fanıda mevcut.sıcaklıklar gayet normal pc nin. başka neyden kaynaklanıyor olabilir teşekkür ederim :)

İzmirlifare
08-01-2012, 13:54   |  #4  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

SAKIN HA ! WİNDOWNS UN HİÇBİR UPDATESİNİ YAPMA ! SAKIN ! AL SANA EN İYİ ÖRNEK. GEÇENLERDE YAPAM DEDİM , HER AÇILIŞDA VE KAPANŞDA ENTER' A BASMAM LAZIM ! SAKIN YAPMA .. WİNDOWSU KULLAN AMA UPDATE YAPMA.. http://support.amd.com/us/psearc ... aspx?type=2.4.1&;product=&contentType=GPU+Download+Detail&ostype=&keywords=&items=20
KARDES BURDAN DRİVER İ İNDİR

delicoban3333
08-01-2012, 16:01   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
888 mesaj

yok kardeş zaten ben yapamam ben drıver fln da indiremem valla :)