Monitör-Ekran kartı :S

TheHeLLFire
21-11-2008, 18:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

Arkadaşlar benim bir süre önce monitörümde bir sorun başladı menü tuşuna basmadığım halde menü çıkmaya başladı.
Neyse buraya kadar herşey normal gibi.Daha sonra ekran kartım yandı (128 mb)Bu menü çıkma olayı ilk aylarda fazla değildi çıkıyodu basıyodum gidiyodu.Sonra artmaya başladı bu neyse bişey olmaz diyerek tamirciye gittim.
Benim ramim 512 mb ekran kartını ben 256 lık istedim ellerinde olmadığı için 512 taktık dorusu banada cazip geldi.Neyse bilgisayar tamam sonra baktık olmuyo bu monitörle gittik monitör almaya böle böle konuştuk biz tüplü alıcaz dedik adam bize lcd satmak için anlattıda anlattı.
Adam eski montörün nesi olduğunu sorunca bende anlattım.Sonra adam bana dediki 512 ram ve 512 ekran kartı olduğundanmış :S Benim burda anlamadığım nokta şu 128 likkende bu olay oluyodu eee bunlardan milyonlarca üretildi eyer bi donanım hatasıysa milyonlarca kişinin menüsü çıktı :D Sizede saçma gelmedimi? Yada doğrumu satıcının dedikleri?

Son Düzenleme: TheHeLLFire ~ 21 Kasım 2008 18:05
Banned
21-11-2008, 18:50   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Monitör ap ayrı bir olaydır ve aslında sistemle ilgisi yoktur. Önemli olan kasa içindekiler. Ramlede ilgisi yok isterse 256 mb olsun sorun olmaz. Ekran kartı ram'i ilede ilgisi yok isterse 64 mb olsun masaüstü ekranında hiçbir sorun olmaz.Görüntü kalitesi açısından lcd ler yeni teknolojidir, görüntü kalitesi yüksektir. Sorun monitörünüzdendir. Alacaksanız bende lcd almanızı tavsiye ederim. Özellikle bigisayar monitörü yakın kullanıldığı için lcd ler çok daha soğlıklıdır. Tüplü monitörün ve Tv lerin tüpü ile röntgen cihazlarının tüpü aynı prensipte çalışır ve iç mimari prensibi hemen hemen aynıdır.Bu nedenle daha fazla radyasyon yayar.

TheHeLLFire
21-11-2008, 18:55   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

Tuzlu geliyo biraz lcd :)

Banned
21-11-2008, 19:05   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Göz doktorları çok çok çok daha tuzludur bilginize !

Reborn91
22-11-2008, 02:57   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
TheHeLLFire
Arkadaşlar benim bir süre önce monitörümde bir sorun başladı menü tuşuna basmadığım halde menü çıkmaya başladı.
Neyse buraya kadar herşey normal gibi.Daha sonra ekran kartım yandı (128 mb)Bu menü çıkma olayı ilk aylarda fazla değildi çıkıyodu basıyodum gidiyodu.Sonra artmaya başladı bu neyse bişey olmaz diyerek tamirciye gittim.
Benim ramim 512 mb ekran kartını ben 256 lık istedim ellerinde olmadığı için 512 taktık dorusu banada cazip geldi.Neyse bilgisayar tamam sonra baktık olmuyo bu monitörle gittik monitör almaya böle böle konuştuk biz tüplü alıcaz dedik adam bize lcd satmak için anlattıda anlattı.
Adam eski montörün nesi olduğunu sorunca bende anlattım.Sonra adam bana dediki 512 ram ve 512 ekran kartı olduğundanmış :S Benim burda anlamadığım nokta şu 128 likkende bu olay oluyodu eee bunlardan milyonlarca üretildi eyer bi donanım hatasıysa milyonlarca kişinin menüsü çıktı :D Sizede saçma gelmedimi? Yada doğrumu satıcının dedikleri?
Ekran kartı ve monitörden önce "bilgisayarcı"(!) nı değiştirmeni tavsiye ederim Göz kırpma

Raxx36
22-11-2008, 09:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

eheheh ekran kartı monitör ısınma süreci olayından sonra şimdi de 512 mb ram ile monitör uyumsuzluğu olayı ha :D bakalım neler çıkacak daha :)

Monitörünüz odanızdaki ampulden çalışmıyor gibi şeyler duyma ihtimalimiz olacak gibi :=)