Monitör ekrnı )( şeklinde ve genişlik ayarı olmyr

hajantaj
19-07-2010, 10:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Başlıktanda anlaşılacağı üzere ekranımın ayarlarını düzeltemiyorum genişlik ayarı işlev yapmıyor 0 yapsam da 100 yapsam da aynı.. sağ sol da )( bu şekilde yamukluklar var balans yastıklama trapzoid vs vs ayarı yapsam bile max. 2 dk sonra değişiyor :S

Monitör markası vestel crt 1772ED Siyah.. Ekran kartı nVIDIA

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

bybarut
19-07-2010, 10:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten geçmiş olsun diyorum çünkü monitör ben gidiyorum artık diyor Tüplü monitör ya crt tüpü değişecek ki bir monitör parası en iyisi lcd monitör tavsiye ederim
Nereden biliyorum??Bende aynı sorunu yaşamıştım ve monitör gitti ...

En uygun monitör olarak
http://www.hizlial.com/bilgisaya ... 0.056.1514.0021.htm

Son Düzenleme: bybarut ~ 19 Temmuz 2010 11:13
hajantaj
19-07-2010, 11:14   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: bybarut  
Öncelikle geçmiş olsun gerçekten geçmiş olsun diyorum çünkü monitör ben gidiyorum artık diyor Tüplü monitör ya crt tüpü değişecek ki bir monitör parası en iyisi lcd monitör tavsiye ederim
Nereden biliyorum??Bende aynı sorunu yaşamıştım ve monitör gitti ...
hmm anladım.. Aslın da benim monitör 2 hafta önce sistem açılışta kendini denetledikten sonra ekran böyle olmaya başladı. ondan öncesinde 1152x864 70hz de gayet iyiydi. Ama o denetlemeden sonra ekran kartının dll ri hatamı verdi hata mı oluştu bilmiyorum ama ondan sonra bozuldu işte :D şuan da düzelttim 1280x768 70hz de şuan ekran düzgün fakat bir daha ki açmam da pcyi yine yamuk yumuk oluyor ve genişlik işlemiyor.. tekrar ayarlamam için ekranı bir 20 30 kere aç kapa yapmam ve tekrar balans yastıklama yapmam gerekiyor.. PowerStrip programnı da kurdum ama bir cacık çıkmadı :D

Bu gün bir başka crt ekran takcam arkadaşınkini eğer onda da aynı yamukluk çıkarsa sorun pc dedir deyip format atacağım çünkü reg kaydı sorunu falan olmuş olabilir diye.. eğer çıkmazsa sorun monitör de ve galiba geçmiş olsun bana yeni mon. almam lazım :D dediğin gibi almışken de lcd alırız artık :D

bybarut
19-07-2010, 11:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

bir daha ki açmam da pcyi yine yamuk yumuk oluyor ve genişlik işlemiyor.. tekrar ayarlamam için ekranı bir 20 30 kere aç kapa yapmam ve tekrar balans yastıklama yapmam

Umarım format çözer ama zor gibi sorun monitörden kaynaklı gibi yukarıdaki bilgilere göre söylüyorum..Kolay gelsin...

PCKoLiK BeRKaY
19-07-2010, 11:48   |  #5  
PCKoLiK BeRKaY avatarı
Yıllanmış Üye
542 mesaj

Format çözmez gibi görünüyor . Monitörde sorun var .