monitör görüntüsü yok

seratlie
08-06-2009, 09:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

bilgisayarıma ati ekran kartı takmıştım.Kartı bilgisayara takmadan önce onboard olan grafik kartını biostan pasif hale getirdikten sonra Ati kartı kurdum.Fakat ati kartım bozuldu ve kartı çıkarktım.onboard olan grafik kartını etkinleştirmek istiyorum.Monitöre hiç bir görüntü gelmiyor.Bios sıfırlaması yaptım yine olmadı.Bilgisayar çalışıyor fakat monitörde hiç bir görüntü yok.bu görüntü problemini nasıl düzeltebiliriz.yeni kart alsam onuda yükleyemem çünkü monitör görüntüsü yok.bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.
erol Gülümseme

Emre Kaan Çamlıca
08-06-2009, 10:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
400 mesaj

bende onboard kartı disable etmeme rağmen ekrana görüntü geliyor..

seratlie
08-06-2009, 13:26   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

başka bir kart takmamı önermişsiniz.takacağım kartın sürücüsü yüklenmden görüntü gelirmi.anakart grafik kartını tanıyabilirmi.

Fatih_ARMAĞAN
08-06-2009, 13:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Bilgisayarın kasaından elektrik kablosunu çekin.

kasanın kapağını açın.

anakart üstündeki pili çıkartın.

pili çıkardığınız yuvadaki + ve - kutupları metal bir cisimle birbirine değidirerek şase yani kısa devre yapın birkaç sn. birbirine sürttürün iyice şase oldugundan emin olun. ve pili tekrar takın.

ve daha sonra monitör kablosunu onboard vga çıkışna bağlayarak bilgisayarınızı çalıştırın. eğer görüntü yine gelmiyor ise. sorunu farklı yerde arayınız bence ekran kartınız arızalandığında bilgisayarınızda daha farklı bir sorun oluşması yüksek ihtimaldir. sorunu direk biosdaki ekran kartı ayarından olduğunu düşünmek çok yanlış.
onboard ekran kartıda arızalanmış olabilir.

eğer yinede olmuyorsa ekran kartı slot una herhangi bir ekran kartı takarsanız bilgisayar ponu algılayıp görüntüyü verecektir. tabi bilgisayarınızda farklı bir sıkıntı yok ise. sürücü(driver) nü yüklemeye gerek yoktur. görntü gelip windows açıldıktan sonra sürücüsünü yüklersiniz zaten.
sürücüler yüklemeden görüntü gelmeme gibi bir olay yoktur. bu yanlış bir bilgidir.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 08 Haziran 2009 13:55
seratlie
08-06-2009, 14:09   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.sağolun