Monitör, Klavye ve Mouse

Veloce
25-04-2013, 11:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Herkese merhaba, yeni bir monitör, klavye ve mouse alacağım bu üç ürün için ayırdığım bütçe şuan 1.000 TL. Vatan Bilgisayar'da ürünlere baktığımda klavye ve mouse olarak şunlar dikkatimi çekti;

Klavye; http://www.vatanbilgisayar.com/k ... _ID=52276#allImages

Mouse; http://www.vatanbilgisayar.com/m ... ils.aspx?I_ID=65479

Bu ürünler yerine önerebileceğiniz başka kalvye ve mouse varsa onları da bekliyorum.

Monitör olarak ise hiç bir fikrim, bilgim yok. Ne iyidir ne kötüdür bilmiyorum, ekran kartım ASUS HD7970 DC2 diğer sistem özelliklerini vermeme gerek yoktur diye düşündüm. Monitör için istediğim özellikler HD olması başta geliyor yani DVI ile kullanmak istemiyorum ve büyüklüğü en az 21'' olmalı. 

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Son Düzenleme: Veloce ~ 25 Nisan 2013 11:57
Veloce
25-04-2013, 12:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
 Monitör ve klavye  güzel lakin mouse pek bir itici geldi. :) Özellikle klavyeye gerçekten bayıldım,  bu klavye Vatan Bilgisayar'da yok sanırım? Monitör de bu 1ms 2ms olayı ne anlama geliyor? Çerçevesi çok iyiymiş yorumlarda gayet olumlu. Klavye ve monitörü ekledim listeme. :)

Veloce
25-04-2013, 12:28   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Afedersin varmış Vatan'da ama fiyat farkına bak neredeyse 60 lira :) Gerçi haftasonu indirimi ile 240 liraya filan denk gelecek alabilirim bu klavyeyi gayet güzel görünüyor. :)

http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=64955

Son Düzenleme: Veloce ~ 25 Nisan 2013 12:31
gaddarnahra
25-04-2013, 12:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
504 mesaj

Klavye %25 indirimde vatanda 264 TL ye geliyor mouse itici geldi kabul ediyorum farklı alternatifler suncam sana şimdi ama şunu aklının bir yerine yaz bence hiç bir mousede o gösterdiğim kadar performans alamassın ama tip senin için önemliyse hemen alternatifleri sunuyorum. :) 
Bak bu mouse çok istisnadır gerçekten ileri derecede uğraş isteyen ama sonunda meyvesini verendir mousedir mousenin yanında mouse nin 2 katı kadar alet edebatla geliyor herşeyini ayarlıyaiblirsin avuç içi büyüklüğüne kadar 
Cyborg Rat 7

Güzel Mousedir ama çift taraflı tutuş için yapılmıştır eğerki bu tip mouselere alışık değilsen alma sakın rahatsız ediyor insanı
Roccat Kone

Daha ekonomik ama Fps oyunlarında çok övülür memnun arkadaşlarımda çok :)

Bloody V7

Açıkcası bunlardan başka mouselerde var ama bunlar en çok satanlar ve hakketen güzel mouseler :)

He birde son olarak bir klavye daha göstericem sana ben kullanıyorum bunu hayatımda aldığım en güzel klavye aşığım klavyeye model bu Razer BlackWidow Ultimate

Ve bu klavye için sadece bir video göstericem sana http://www.youtube.com/watch?v=IypecwtGYk4 sadece dinle klavyenin sesini :) o kadar güzel ki mekanik klavyedir logitech gibi ama logitechin sesi o kadar iyi değil

Son Düzenleme: gaddarnahra ~ 25 Nisan 2013 12:49
gaddarnahra bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Veloce
25-04-2013, 12:51   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Mouse ve klavyede kararı mı verdim

Mouse; http://www.vatanbilgisayar.com/m ... ils.aspx?I_ID=41347

Klavye; http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=64955

Kaldı monitör :)

gaddarnahra
25-04-2013, 12:53   |  #7  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

g9x güzeldir ama razer sınıfına giremez bnce klavye gayet hoş monitöre gelince eğer pcn oyun içince senin için 1920x1080 + tepki süresi en önemli şeyler yolladığım monitör şuan tek 1ms tepki süresine sahip serinin 23.6" hali o yüzden eğer tipini beğendiysen özelliklerine bayılırsın :)) düşünme al :)

gaddarnahra bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Veloce
25-04-2013, 13:05   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Ses gerçekten harika... :) Logitech'te de mevcut mu bu ses? Ayrıca o Cyborg Rat 7 gerçekten iyi bir şeye benziyor, g9xi de internette baya övmüşler, yorumlar filan hep olumlu yönde tepkimesi de iyi gibi, Vatan Bilgisayar'da  %25 indirim ile 243 liraya gelmiyor mu klavye? Mouse 112 lira filan monitör de 427 lira civarına denk geliyor yani toplam 780-790 lira arası bir fiyat çıkıyor. Şimdi sorum şu aradaki 120 lira fark Cyborg mouse için değer mi sence?

Son Düzenleme: Veloce ~ 25 Nisan 2013 13:06
Veloce
25-04-2013, 13:18   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
Alıntı: gaddarnahra  
g9x güzeldir ama razer sınıfına giremez bnce klavye gayet hoş monitöre gelince eğer pcn oyun içince senin için 1920x1080 + tepki süresi en önemli şeyler yolladığım monitör şuan tek 1ms tepki süresine sahip serinin 23.6" hali o yüzden eğer tipini beğendiysen özelliklerine bayılırsın :)) düşünme al :)

Tamamdır seni dinliyorum öyleyse hem fiyat olarakta gayet uygun tipi zaten gayet iyi :) Monitöre de kararımı verdim o zaman bu haftasonu gider Vatan'dan alırım. :) Ama şu an kafamı kurcalayan tek şey şu Cyborg mouse :D

Veloce
25-04-2013, 13:24   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Klavye gayet iyi görünüyor... :)

http://www.youtube.com/watch?v=UUI-htHPUpM

gaddarnahra
25-04-2013, 18:44   |  #11  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

şöyle bak bu fiyata alacağım her mouse klavye seni mutlu eder ama ses konusunda g710+ bazen kafa şişiriyor ama blackwidow gerçekten ninli gibi geliyor :) çok güzel şuan zaten blackwidow ile yazıyorum mouse gelince sana ilk yolladığım tipini beğenmediğin klavye yıllarca bir ton ödül almıstır ama tipi beğenmediysen alma. Cyborg dediğim gibi çok istisnai bir mouse yani bugün sen ilk kez oyun gear parçası alıyorsan rat den başlama rat çok ileri seviye bir mouse bende vardı geri verdim neden cunki çok karışık :) deathradder aldım çok memnunum karar senin hepsinden memnun kalcaksın ama monitörü değiştirme o çok iyi :D

Veloce
25-04-2013, 19:24   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
şöyle bak bu fiyata alacağım her mouse klavye seni mutlu eder ama ses konusunda g710+ bazen kafa şişiriyor ama blackwidow gerçekten ninli gibi geliyor :) çok güzel şuan zaten blackwidow ile yazıyorum mouse gelince sana ilk yolladığım tipini beğenmediğin klavye yıllarca bir ton ödül almıstır ama tipi beğenmediysen alma. Cyborg dediğim gibi çok istisnai bir mouse yani bugün sen ilk kez oyun gear parçası alıyorsan rat den başlama rat çok ileri seviye bir mouse bende vardı geri verdim neden cunki çok karışık :) deathradder aldım çok memnunum karar senin hepsinden memnun kalcaksın ama monitörü değiştirme o çok iyi :

Klavye G710+ Mouse içinse Cyborg R.A.T. 7'ye karar verdim :) Monitörde Asus... :) Cyborg'u biraz araştırdım ve tam bana göre tam benlik yani hayran kaldım diyebilirim mousea bugün bir yerle görüştüm önümüzdeki hafta içi elimizde olur dendi önümüzdeki hafta içi salı veya çarşamba Cyborgu alıyorum cumartesi günüde G710+ ile Asus monitörü alıcam Vatandan :) Teşekkür ederim ilgin için... :)

gaddarnahra
25-04-2013, 22:00   |  #13  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

Cyborgu hangi siteden alıcaksın ? sana yolladığım site istanbul bahçelievlerde ve sipariş verdiğin gün kargoya veriyor fiyatıda cok uygundur ve cok güvenilir ben çok alışveriş yaptım ordan

Veloce
26-04-2013, 08:36   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
Cyborgu hangi siteden alıcaksın ? sana yolladığım site istanbul bahçelievlerde ve sipariş verdiğin gün kargoya veriyor fiyatıda cok uygundur ve cok güvenilir ben çok alışveriş yaptım

Sanalmarketim ve http://www.gamer-market.com/cyborg-r-a-t-7-gaming-mouse.html burada var dediğin site güvenilir diyorsan ordan alayım bugün alacağım. İzmir'de ikamet ediyorum ertesi güne gelir mi acaba senin dediğin yerden?

Veloce
26-04-2013, 08:48   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Her türlü giriş var, katılıyorum, kenarları ince, 23.6 inç full hd: 

http://www.vatanbilgisayar.com/M ... ils.aspx?I_ID=64785

Evet hocam monitör baya iyi... Şimdi Mouse'u nereden alacağım ona karar veremedim :) gameekstra da aynı gün kargo diyor ama bilemedim. :)

Veloce
26-04-2013, 09:10   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Gameekstra'dan aldım mouseu :)

gaddarnahra
26-04-2013, 10:41   |  #18  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

gameesktra ayn gün kargo verir sanalmarketimde öyle ama gamer-market biraz geç verebiliyor ama neyse hayırlı olsun :) mouse al zaten 2 3 gün tornavidalarla kurcalıkcasın eline ulaşınca burdan bizede yorum yaparsan sevinirim :)

Veloce
26-04-2013, 12:15   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
gameesktra ayn gün kargo verir sanalmarketimde öyle ama gamer-market biraz geç verebiliyor ama neyse hayırlı olsun :) mouse al zaten 2 3 gün tornavidalarla kurcalıkcasın eline ulaşınca burdan bizede yorum yaparsan sevinirim :)

Tabi yazarım merak etme. Valla çok teşekkür ederim ilgine :)

Banned
27-04-2013, 06:07   |  #20  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

şu 3 lü yü öneririm. Apple Display ile berbar

Veloce
29-04-2013, 15:06   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

Mouse geldi şansıma yeni güncellenmiş versiyonu geldi, normal de R.A.T. 7 için 5600 dpi yazıyordu fakat bana gelen versiyonu 6400 dpi'lık versiyonu oldu malzeme kalitesi muazzam. Cyborg Mad Catz firması ile anlaşma mı ne yapmış ve artık ürünler Mad Catz Cyborg adı altında piyasaya çıkıyor buna mahsuben üründe bir güncelleme yenileme olmuş şansıma yenilenen ürün denk geldi. 

Ürüne gelecek olursak tasarım olarak müthiş... Kendime göre ayarladım her şeyini kavraması tepkileri çok iyi her şey elinin altında. Herkese tavsiye ederim.

Klavyeyi de aldım ben böyle ses duymadım hayatımda :) yazı yazarken kaptırıyorsun resmen kendini aydınlatma özelliği çok iyi ve gelişmiş istersen sadece wasd ve ok tuşlarını aydınlatabilir istersen tüm tuşları, ses açma kısma kontrolleri çok iyi olmuş ben çok beğendim malzeme kalitesi fazlasıyla iyi. Verdiğim fiyatı sonuna kadar hak ediyor. 

Monitöre gelecek olursak maalesef alamadım çünkü ellerinde sadece teşhir ürünü kalmış suç benim maalesef biraz geç gittim Vatan bilgisayara e haliyle bitmiş o fiyata o kalitede bir ürün kalmazdı zaten teşhir ürünü için ufak bir indirim daha yaparak almamı istediler lakin almadım. Pazartesi yeni parti gelecekmiş bu haftasonuna kaldı monitör. :) Bu cumartesi erkenden gidip monitörü alacağım. :)

gaddarnahra
29-04-2013, 16:06   |  #22  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

Hayırlı olsun tekrar dediğim gibi o klavyenin ses olarak 1 üstü Blackwidow ultmate idi ama g710+ güzeldir hoşdur tatlıdır :) cyborg a gelince aynı şekilde çok iyidir ama şöyle bir şey var ona alışınca başka mouse kullanamıyor insan :))) monitör de kesinlikle bekle değicek emin ol aldığın 2 parçan kadar monitöründende memnun olucaksın :)

Veloce
29-04-2013, 18:52   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
Hayırlı olsun tekrar dediğim gibi o klavyenin ses olarak 1 üstü Blackwidow ultmate idi ama g710+ güzeldir hoşdur tatlıdır :) cyborg a gelince aynı şekilde çok iyidir ama şöyle bir şey var ona alışınca başka mouse kullanamıyor insan :))) monitör de kesinlikle bekle değicek emin ol aldığın 2 parçan kadar monitöründende memnun olucaksın :)

Çok sağol g710+ tip olarak daha hoş duruyordu blackwidow'dan sanırım o cezbetti beni :) Sesi de yeterli şimdilik... :) Mouse Çok farklı gerçekten içlerinde en çok beğendiğim ve zevk aldığım parça bu oldu :) Tekrar teşekkür ederim sana :)

gaddarnahra
29-04-2013, 20:11   |  #24  
Yıllanmış Üye
504 mesaj

ne demek ama şunuda söylemem gerek o mouseyi rezil etmemek istiyorsan Steelseries QCK nın Xlarge mousepad ini al yoksa ferrari alıp tüp takmışa dönersin :)

Veloce
29-04-2013, 20:27   |  #25  
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj
ne demek ama şunuda söylemem gerek o mouseyi rezil etmemek istiyorsan Steelseries QCK nın Xlarge mousepad ini al yoksa ferrari alıp tüp takmışa dönersin :)

Hocam anca bu kadar olur şuan gameekstradan hangi mouse padi alsam diye bakıyordum :D 

Şu nasıl?

http://www.gameekstra.com/ROCCAT ... usepad,PR-1843.html