Monitör Tavsiyesi

Veloce
11-10-2017, 10:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem topladım yaklaşık bir ay oluyor, sistemin temel bileşenleri aşağıda ki gibidir. Şu an bu sistemi ASUS VN247H monitör ile kullanmaktayım monitörün genel özellikleri 60HZ, 1080P, 1MS kartın darboğaz yaşadığını hissediyorum fazlası ile. Yeni bir monitöre şu an bütçe ayırabildim ve kafamda ki monitör bu;

http://www.vatanbilgisayar.com/a ... gaming-monitor.html

Fakat 1080P olması kafamı kurcalıyor sizce saçma mı olur bu monitör şu an ki monitörden farkı olmaz mı? 2K monitör mü tercih etmeliyim? Bütçem yaklaşık olarak 3.500 TL civarlarında. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

7820X işlemci
ASUS STRIX 1080TI ekran kartı
ASUS STRIX X299 anakart
850W psu

klyglsn
14-10-2017, 08:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

sisteminizde dar boğaz yaratacak bir donanım göremedim elinizdeki monitörde oyuncu monitörü
şahanede bir monitördür sisteminiz gayet fulhdde bile yeterlidir acaba ssd yerine harddiskmi
kullanıyorsunuz veya işlemcinizin tdb değeri 140 wattda sistemizdeki psununda üzerinde 140mı
yoksa 125 130mu  birde mause ve klavyeniz wirelessmi şu son söylediğim oyun yoğunluğunda önemli
etki yaparda kopyalamalarda gecikme yaratmaz son yazdığınız monitörün teknik özellikleri ve kalitesi çok iyi
almışsanızda hayırlı olsun lakin sistem gücüne  katkısı yok zorlayıcı özelliği var