Monitörden ''Sinyal Yok'' Hatası Alıyorum

TayR
27-04-2020, 20:28   |  #1  
TayR avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Ben kendime yeni bir masaüstü bilgisayar aldım. Kasa hazır geldi ve sadece ekran kartını kendim taktım.

Ekran kartına ve pinlere zarar geldiğini sanmıyorum. Çok nazik davrandığımı düşünüyorum.

Çözüm olarak bazı kabloların yerlerini değiştirmeyi denedim ama sonuç hep aynı oluyor. 

Monitör için ise başta monitör açılıyor, monitör markası ekranda beliriyor. Ardından ' Sinyal Yok' hatası alıyorum. 

Daha yeni aldım. O kadar para verdik. Maddi açıdan bir olumsuzluk yaşamak istemiyorum :D

GriAdam
28-04-2020, 15:44   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

Öncelikle şunu denemeni öneririm. Ekran kartında farklı girişler varsa örneğin dvi yada hdmı bunlara takmayı dene. eğer görüntü gelmiyorsa ve anakartında onboard ekran kartı varsa, sonradan taktığın kartı çıkar monitörünü anakartın üzerindeki ekran kartına tak. yine görüntü gelmiyorsa monitöründe sorun olabilir.

TayR
28-04-2020, 18:34   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Öncelikle ekran kartında sadece bir tane 8 pinlik giriş var. 2 tanede 8 pinlik kablo var. Birini takıyorum, diğeri boşta kalıyor.

İkinci olarak onboard ekran kartı var mı bilmiyorum ama muhtemelen yok. Bu ürünü temin etmiştim. 

Link

Çözüm olarak ekran kartını çıkarıp taktım. İşe yaramadı.

Ondan sonra kasayı HDMI girişi ile televizyona bağladım. Televizyondan da "Sinyal Yok" hatası alıyorum. Muhtemelen kasadada sorun olabilir :) bilemiyorum

excel_mustafa
28-04-2020, 22:53   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ekran kartının 6 pin yada 6+2 pin besleme girişleri varsa takılı olduğundan emin ol. eğer ekran kartı eskiyse anakartla uyumlu olmayabilir.

TayR
29-04-2020, 02:39   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Çıkarıp baktım bir daha. Sadece 8 pinlik girişi var 

Ekran kartının eski olduğunu sanmıyorum. Sistem zaten hazır geldi. Yeni ürünlerle komple toplanmış bir şekilde :)