Monitöre görüntü gelmemesi

atilays
07-07-2011, 03:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba, pcm bi gün durduk yere kapandı tekrar açmayı denediğimde monitöre görüntü gelmiyodu ama mavi ışığı yanıp sönüyodu  kabloları çıkarıp takınca Sinyal Yok yazısı geliyodu, kabloları değiştirdim başka pcde falan denedim olmuyodu garantiye götürdüm orda sorunu giderdiler 1 gün kullandım kapatınca yine açılmadı, tekrar götürdüm garantiye çalışır halde geldi yine 2-3 gün kullandım kapatınca açılmadı bu sefer kendim açıcaktım içine bakıcaktım merakımdan dolayı vidaları falan çıkarttım sonra garantisi gider diye vazgeçip tekrar vidaları taktım bi deniyeyim dedim power tuşuna basınca açıldı bilgisayar, kapatınca yine aynı sorun oldu diğer günde vidaları çıkarıp taktım ne alakaysa saçma bişey ama yine düzeldi ama bu sefer o power kablosunun takıldığı yer falan aşşağı düştü yani kasanın içine neyse uğraştım taktım düzgünce yerine açtığımda tekrar açıldı, 3-4 hafta böyle bi sorunla tekrar karşılaşmadım bugün bilgisayarım baya açık kaldı ve aile bireylerimden biride ben kapattığımdan 5 dakika sonra tekrar açıp film izlemek istemiş bi anda kapanmış ve şuan yine açılmıyo, monitöre görüntü gelmiyo monitör ışığı sürekli yanıp sönüyo napmam gerekir başka bi platformda bi arkadaş aynı sorunun ona oldugunu söylemiş RAM'leri çıkarıp tak düzelir demiş yaptım olmadı sizce napmalıyım

SpLasHER
07-07-2011, 08:30   |  #2  
SpLasHER avatarı
Yıllanmış Üye
114 mesaj

arkadasım goruntunu neden gelmedıgnı soyleyemem de eger garantısı var aynı hatayı 3 kez yaparsa cıhaz gotur gerı ıyade etme hakkın doguyor sen onla ugrasacagına gotur gerı ıyade et

ahmet0651
07-07-2011, 09:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

kardeşm ekrana görüntü gelmiyorsa ya işlemciyi tak çıkar pimlerimde egilme warsa toplu igneyle düzelt ramı o slottan çıkar 2.slota tak ekran kartındaysada ekran kartı sök vga ya tak anakartın yine olmadıysa power supplydendir micro atx 12v lik kablo takılı degilse ondanda gelmez görüntü

ahmet0651
07-07-2011, 09:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

şunuda söleyeym eger pc rest atıyorsa psu yada kapanıyorsa işlemci ısısından yapar

sah1n
07-07-2011, 11:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Ahmet'in dediği gibi Eğer bilgisayarın direk kapanıyorsa (resetleme değil) İşlemci fanını bir kontrol et.Eğer fan işlemciyi soğutamıyorsa işlemci kendini yakmamak için bilgisayar kapanır.

atilays
09-07-2011, 04:45   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

aslında ben sorunu çözdüm, şu şekilde ; bios pilini,jumperı,rami çıkarıp 5 dakika sonra taktım biosı sıfırlamak için görüntü gelmedi. 30 dakika pcyi açık şekilde beklettim birden görüntü geldi. bi süre kullandıktan sonra aynı gün zarfında pc birden kapandı yine aynı sorun oluşmuştu, aynı işlevleri sırasıyla yaptım yine 30 dakika beklettim açık halde yine birden açıldı bios ayarlarını falan yapıp kullanmaya devam ettim. aynı gün akşamı yine birden kapandı bilgisayar jumperı bios pilini yine çıkarıcakken elimi değdirince çekmem bir oldu çok sıcaktı sanırım o yüzden kapandı. neyse soguyunca aynı işlevleri yaptım, 30 dakika bekledim açılmadı 1 saat bekledim açılmadı 1.5 saat bekledim açılmadı hala beklemekteyım acılmadı 2-3 kere kapatıp tekrar tekrar bekledim olmadı power kablosunu değiştirdim olmadı görüntü bi türlü gelmiyor ne yapmam lazım, acaba bi günde biosu bu kadar restlemek zararlımıydı napıcam bulamıyorum çözüzümü, bu arada funlar düzgün bi şekilde çalışıyo kasa kapalı alanda değil , hava alması için bi tarafını açık bıraktım yinede çok ısınıyor sanırsam

atilays
09-07-2011, 12:37   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

güncel, yardım lütfen