monitörüm açılmıyor

wersus28
26-11-2008, 23:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

geçenlerde eski pc me bir bakım yapim dedim çalışıyor canavar gibi neyse yaptık yaptık ama gel görki monitör açılmıyor hangi tür monitör olursa olsun taktığımda ışığı direk sönüyor ekran kartı hatasıdır deim gittim yenisini aldım ok yine açılmıyor monitörleri takar takmaz ışığı yeşilden turuncuya alıyor 3 monitör denedim ekran kartını değiştirdim cpuyu sçktüm macunladım taktım hat sesi yok hiç bir şey yok ama çalışmıyor pili söktüm bekledim takım yine yok

esksi benim için dün gibi aldığım bir pc 3 tane pc arasında göz bebeğim ne çizimler yaptım onunla yardım edin dostlar

Banned
26-11-2008, 23:18   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bu iş teknik servislik buradan yapabileceğini hiç sanmıyorum arkadaşım kolay gelsin.

dalamer
27-11-2008, 00:04   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

büyük ihtimal güç kaynağıyla ilgili daha önce anakartı yaktım servise götürdüm yaptırdık yeni bir ekran kartı aldım taktım sürücüyüyü yükleyince monitör kapanıyordu servise götürdüm tamam dediler eve geldim yine aynısı sonra kendim yeni bir bilgisayar topladım yeni aldığım kasanın 400w güç kaynağını eski pc ye  taktım şimdi canavar gibi çalışıyor kolay gelsin

Crew
27-11-2008, 00:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Arkadşım BİOS'u Sıfırladın mı hiç ?

BİOS NASIL SIFIRLANIR?

anakartın üzerinde küçü bir pil vardır o pili çıkartıp bilgisayarı çalıştıırn 5-10 sn sonra kapatıp pili geriye takın ve çalıştıırn !

YADA

RAM KaynakLı Olabilir RAM'in Slotunu değişitip tekrar açmayı dene !

wersus28
27-11-2008, 10:01   |  #5  
OP Yeni Üye
30 mesaj

dotlar çözüme ulaşılmıştır bilgilendirmeler için teşekkür ederim en son çare olarak bildiğim mükemmel bir yol vardır pc donanımcılar bilir pcyi darmadağın edersin bios sıfırlanmasını yaparsın dışarda çalıştırırsın ve makina benim diyorsa çalışır vede çalıştı ciğerim makinam aşkım benim ya nasılda çalışıyor yıllara inat adı sare bir tane o benim için yeni aşkım 4 çekirdekli 4gb quadrolu bir monitöe adıda fatma eşimin adı sevgiler dostlar kylie hayat felsefesi olarak teknik servise bir kez bile gitmedim bu güne kadar gitmem herşey sende biter sevgiler