Monitörün LED ışığı yanıp sönüyor görüntü gelmiyor

elektronikrobot
12-06-2011, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Bilgisayarım bozulmuştu monitörün bozuk olduğunu tespit ettim(serviste de onaylandı) Yeni bir Samsung marka monitör aldım hevesle bilgisayara bağladım kablolarını falan sonra açtığımda LED ışığı yanıp sönüyordu fakat görüntü gelmiyordu ekrana.Kullanım klavuzuna göre o ışık yanıp sönüyorsa güç tasarrufu modundadır bir tuşa basın açılsın diyordu.
Ne kadar fareye bastıysam da ne kadar klavyedeki tuşlara bastıysam da(basınca ses çıktığına göre çalışıyor klavye) tık yok.Bilgisayar-Ekran bağlantı kablosunu çıkarınca ekranda kabloyu takmakla ilgili bir yazı çıktı kullanma klavuzuna göre bu ürünün çalıştığını ispat ediyormuş.
Ha birde ekrandaki ''Menu'' ye tıklayınca ekranda ''Good test'' yazıyor ne anlama geldiğini çözemedim.
Sorunun ne olduğunu bilen var mı?

doktormert
13-06-2011, 00:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

bilgisayarın uyku, hazırda beklet modundayken veya belli bir süre sonra ekranı kapat seçeneği belirlenmişse monitörün otomatikman güç tasarrufu sağlamak için kapatılır. bu kapatma isteğini gönderen bilgisayarındır. bilgisayarından kaynaklanan bir sorun olduğuna eminim. bilgisayarını açarken de hiç bios ekranı falan dahi gözükmüyorsa ekran kartını kontrol ettir. kolay gelsn

OnlyGodCanJudgeMe
13-06-2011, 02:12   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Kabloyu Ekran Kartı Yerine OnBoard'a Taktıysan Görüntü Alamaman Çok Normal...
Eger Ekran Kartına Taktıysan Ekran Kartını Çıkarıp OnBoard Ekran Kartına Tak..Sorun Hala Devam Ediyorsa Mönitörde Sorun Olabilir...
Mönitörü Başka Bilgisayarda Denediginde Hala Aynı Sorun Devam Ederse Garantiye Yolla...

ekran kartı
13-06-2011, 03:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Arkadaşın dediği gibi muhtemelen onboarda takmışsınız. Monitörü kasaya giden kablosunu sökün daha aşağıda aynı girişten 1 adet daha olmalı. Oraya takın.