Monster Laptop Seçimi

MaGandos
01-08-2018, 12:34   |  #1  
MaGandos avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba,laptop konusunda biraz ikilemde kaldım.MSI,Monster,Lenovo ve Asus markalarından Asus ve Lenovoyu eledim. MSI biraz tuzlu gibi geldi bana şahsen.Hep markadan dolayı pahalılaşıyor gibi.Bir arkadaşımın Monster laptopu var bana markayı tavsiye ediyor.

Bayadır araştırmamdan sonra şu laptopa karar verdim:

https://www.monsternotebook.com. ... ULPAR-T7-V16-1.html

Yaklaşık 9000 gibi bir bütçem var.SSD ve Ekran seçiminde biraz tıkandım.SSD'de XPG 256 GB'lık yerine Samsung 512 GB mı almalıyım ?Yoksa XPG yeter mi ?Ayrıca IPS ekranla 120 Hz arasında çok fazla fark olur mu ? CS:GO,Witcher 3,PUBG gibi FPS ve TPS oyunlarda fark yaratır mı ?Daha çok hangisinde akıcılık fazladır ?Verilen paraya değer mi ?

Masaüstü toplamak aklımdan geçmişti ama vazgeçtim.Bu paraya güzel bi masaüstü toplanabilir biliyorum.Ama yazın cidden sıcak oluyor ve klimalı odada oynamak istediğimden laptop daha iyi gibi.

Şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: MaGandos ~ 01 Ağustos 2018 12:45 Neden:
klyglsn
01-08-2018, 14:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

ıpsdemek hangi açıdan bakarsan bak ekranda gölgelenme olmuyor demek mat ekranda ise parlak yazılar daha güzel okunsada renkler iğrenç oluyor ben şahsen sevmiyorum marka olarak birşey diyemem o bütçeye daha iyi birşeyler bulabilirsiniz zevkinize göre

MaGandos
01-08-2018, 16:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Anladım, peki IPS ekran CS:GO gibi oyunlarda akıcı mıdır ?Bildiğim kadarıyla 120 Hz ekran daha akıcı.

Son Düzenleme: MaGandos ~ 01 Ağustos 2018 16:46
klyglsn
02-08-2018, 05:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

oyunlardaki akıcılık ekranı ikinci yada üçüncü plana itiyor yani önce oyuna uygun işletim sistemi, işlemci çekirdek sayısı ram ekrankartı ve mause tıkladığında  monitörün  düşük tepkime süresi ms saniye cinsinden  yanlış bilmiyorsam sizin alacağınız mat olan monitör ucuzlatılmış ürün yani grafik kısıtlaması var hızı yüksek olsa ne yazar ha şunuda diyeyim o lattop mat monitör olmasaydı o üzerindeki sistemle belkide 15binlirayı bulurdu