Monster Notebook 15.6" Garantili ve Hediyeli

alpclk
09-06-2015, 14:44   |  #1  
alpclk avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Monster 15.6" Faturalı, Garantili, Hediyeli ve Ücretsiz Kargo

Modeli
MONSTER® Q47W350SKQ01 15.6"

Ürünün dağıtıcısındaki ilanı
http://www.monsternotebook.com.t ... =tr-TR#.VXazqs_tlBc

Alış Fiyatım
4118,72 TL

Satış Fiyatım
2500 TL

Özellikleri
Intel® Core™ i7-4900MQ 4-Cores; 8MB L3; 2.80GHz > 3.80GHz; 47W; 22nm
Intel® HM87 Express Chipset
16GB (2x8GB) DDR3L 1600MHz SODIMM
2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX760M 128-Bit DX11
1TB Hitachi Travelstar 7K1000 32MB 7200RPM
60GB mSATA SSD Disk
15.6" Full HD 1920x1080 (%95 NTSC Color Gamut) Mat LED Ekran
8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
Numerik Tuşlu (Türkçe Q) Klavye
2-in-1; 802.11n Wi-Fi kablosuz ağ; IEEE 802.11a/b/g uyumlu Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknoloji
HD Kamera
Ücretsiz İşletim Sistemi Linux (Türkçe)

Hediyesi
MONSTER® LCD Ekran Temizleme Spreyi 200 ML

Ürünün monsternotebook daki versiyonu ile farkları 

Çoğu kişinin bu soruyu sorması üzerine herkes için cevap olması adına aşağıdaki kısmı eklemek istediğim. İyi okumalar...

1. İşlemci güncellenmesiyle %39 daha performanslı bir model 

Ürün Türkiye satış sayfasında 4700MQ işlemci ile satılmaktadır.

Bu model ise alım esnasında i7-4900MQ modeline yükseltilmiştir. (Performans ve kaliteli ürünlerle ilgilenenler ama fırsat da bekleyenler için kaçırılmayacak fırsat)

Öncelikle yeni işlemci i7 serisinin seksenden fazla işlemci çeşidi içinde ilk 8 de yer alıyor ve Türkiyede bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Yurt dışında fiyatı yaklaşık 500$. Gelelim artılarına... Bu işlemci satılan modeldekiyle aynı gücü tüketip daha iyi bir performans veriyor. 8MB cache ile 3.8GHz e kadar sorunsuz performans alabiliyorsunuz. **Cache hafızasının bilgisayardaki önemini anlatan kısa bir paragrafı aşağıya ekledim. Umarım güzel anlatabilmişimdir. Toplarsam bu işlemcinin diğerinden farkını sorucak olursanız cavabım %33.3 hafıza, %5.5 de işlem gücü sebebiyle daha hızlı derdim. Diğer modeliyle karşılaştırıldığında toplamda yaklaşık olarak %38.8 performanslı bir bilgisayar.

**Cache basit bir şekilde işlemcinin anlık hafızası diye adlandırılabilir ve işlemci bu hafızaya yapılacak işleri sırasıyla yazar. Bilgisayarı çalıştırdığınızda binlerce hatta milyonlarca işlem bu listelere yazılır. Bu hafıza dolunca bilgisayar bu listeyi diğer hafıza birimlerinin üzerine yazarak devam eder. Ancak cache hafızanın veri yazma hızı diğer birimlerin veri yazma hızları aynı değildir. Arada binlerce kat fark vardır. İşlemci listedeki yapacaklarını bitirdikçe bu birimlerden yeni işlemler cache hafızasına kopyalanır. Buradan anlayacağımız eğer cache hafızası küçük ise işlemci ne kadar hızlı olursa olsun yeni yapılacakların cache e kopyalanmasını bekleyecektir. Dolayısıyla bilgisayardan tam performans alamazsınız. Bazılarının bir kaç mb ın lafımı olur hemen kopyalanıyor zaten diyebilir. Ancak unutmayalım ki bu bize göre hızları. İşlemci boyutuna indiğimizden saniyede milyarlarca işlem yapıldığında bu hız hatrı sayılır bir performans farlı bırakıyor.

2. 16 GB a yükseltilmiş RAM ile ekstra birçok yazlımı sorunsuzca aynı anda çalıştırabilirsiniz.

RAM ler için de ayrı bir paragraf yazıp balınızı şişirmek istemiyorum ama kısaca başlıkta da bahsettim üzere gerek oyunlarda gerek fotoğraf ve video düzenleme işlemlerinde büyük öneme sahip olan bir hafıza bu RAM dediğim şey. Büyük çapta programları sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

3. 1TB (1000GB) hafıza ile yüksek boyutlu verileriniz depolama

Seyahate gidiyorsanız ya da sürekli bilgisayarınız ve dosyalarınızı yanınız da olsun istiyorsanız binlerce resim, yüzlerce film, yüz binlerce belgeyi yanınızda taşıyablirsiniz.

4. 60GB mSSD ile işletim sisteminizi SSD hızıyla çalıştırın.

Bu konumda SSD nin artısı şu şekilde: işletim sisteminizi bu bölüme kurup diğer 1TB lık harddiskte istediğiniz kadar veri depolayabilirsiniz. Dolayısıyla işletim sistemi için daha hızlı çalışacak bir ortam yaratıp, takılma çökme gibi problemlerin adını bile duymazsınız.

5. Ürünle ilgili diğer dikkat edilmesi gereken şey olarak ikinci bir harddisk bölmesi mevcut. 

İçindeki harddiskin tek halde 1TB olması nedeniyle boş kalan yere fazladan satın aldığınız harddiski ekleyip depolama sınırlarınızı arttırabilirsiniz.

** Ürüne bir de bu şekilde baktığınızda göreceksinizki aslında sitede satılanla sadece görünüşlerini aynı diğer tüm özellikleri bakımından üst düzey bir bilgisayar ve fiyatı 2500?. İstediğiniz kadar araştırabilirsiniz ancak sadece bu işlemci içinde olan bu kadar yeni bir bilgisayarı bu fiyata bulmanıza olanak yok. Umarım kadanızdaki sorulara cevap verebilmişimdir. 

-----------------------

Tamir görmemiştir. Yaklaşık 14 aylık bir ürün olarak neredeyse tüm süreç boyunca masa başında kullanıldı. 10 ay daha garantisi vardır. Kapağının dış kısmındaki MONSTER yazısının hemen kenarında olan 5-6cm boyunda, bilgisayarı çantasına koyarken çantadaki dosyalara sürtünmesinden ötürü meydana gelmiş küçük bir çizik harici herhangi bir deformasyonu yoktur. Yurtdışına çıkan bir arkadaşım vasıtayla macbook alacağım için satıyorum.

Ankara için elden teslim yapılır.

Ürünün resimlerine buradaki ilandan bakılabilir: http://www.sanalpazar.com/Monste ... diyeli__isp45462677

Son Düzenleme: alpclk ~ 24 Haziran 2015 20:35 Neden:
verikurtarma06
28-03-2017, 10:28   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Ankara profesyonel Laptop Tamiri  Saraç Bilişim olarak laptop tamir işlemlerini garantili ve uygun fiyatlar ile yapmaktayız.   http://www.laptoptamiriankara.net/    daha fazla bilgi için Tel: 431 01 44  Acil tel 0533 607 43 45