Monster Q47MS-17638-WS03 Fan ve İnternet sorunu

Tekindogan
16-02-2019, 01:18   |  #1  
Tekindogan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba , başlıkta da belirttiğim gibi Monster Q47MS-17638-WS03 modeli bir oyun dizüstü bilgisayarına sahibim... Son zamanlarda yaşadığım sinir bozucu sorunları bir çözüm bulabilme ümidiyle sizinle paylaşmak istedim...

- Bilgisayarımın fanı bazen durduk yere çok hızlı çalışmaya ve ses yapmaya başlıyor özellikle Dota vb. internet üzerinden oynanan oyunlar oynarken... Fan hızlı çalışmaya başladığında çoğunlukla internetim gidiyor yada çok yavaşlıyor... Alt-tab yapıp masaüstüne döndüğümde fan aniden sakinleşiyor =) Ama bilgisayarımda hiç bir ısınma belirtisi bile yok fan boşu boşuna yıpratıyor galiba kendini anlam veremiyorum... Bazen oyun oynamadığım halde bile oluyor...

- Son 1 senedir İnternetim anlık olarak düşüp tekrar geliyor internet kesintisi yaşamadığım gün YOK !... Kablosuz bağlanıyorum modemle aramda 3 oda - 4 duvar var acaba ondan dolayı mı ? Ama bazen çok kaliteli bağlantı oluyor... İnternet anlık olarak gittiği zaman fan deli gibi çalışmaya başlıyor ! bazen bilgisayar donup kalıyor sırf internetin gitmesi neden bilgisayarı mı donduruyor anlam veremiyorum. Telefona bakıyorum telefonda da internet gidip geliyor acaba modemle alakalı bir durum mu ?

-Eğer modemle alakalı bir durum ise modemin yerini nasıl değiştirebilirim bunun için TT nete başvuru yapılabilir mi gelip değiştirirler mi ?

- Fan sesi için bilgisayarımı kendim temizleyebilir miyim ? Monster Q47MS-17638-WS03 bakımı nasıl yapılır video bulamadım internetten acaba Monster ekibinin bu marka bilgisayarın termal macunlarını ve fan temizliği bakımı videosu var mı ?

Sistem Bilgilerim
klyglsn
16-02-2019, 15:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bilgisayarınıza oyun yükleyip birde öyle deneyin aynı sorun oluşuyorsa internetten değildir oyunları ssdye yükleyin ve hatta sisteminizde orjinal olsun kopan internet sürekli kesiliyorsa hattınızı kontrol ettirin mesela benimkisi ezilmişti kısa devre yapıyormuş yenilettim bazen klemes kutusundada oksitlenmede olur ama sakın lattopu açıpda ben temizleyeyim demeyin pahalıya malolur eğer uzun süre kullanıyorsanız soğutma ızgarası pamuk tutmuş olabilir servise verin hatta kullanalı seneyi geçmişse ısı jelinide temizlesinler monsterın kendi servisine verin