montaj

kilicustasi
24-05-2006, 22:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

seagate ide 80 gb harddisk aldım anakartım asus p4pe-x
ikinci harddisk olarak kullanıcam  jumper kaçıncı sırada olmalı.takma aşamaları neler ?ayrıca samsunglarla beraber civatalar falan veriliyo seagatenin içnden civata çıkmadı normalmi?

make-believe
24-05-2006, 22:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
kilicustasi

seagate ide 80 gb harddisk aldım anakartım asus p4pe-x
ikinci harddisk olarak kullanıcam  jumper kaçıncı sırada olmalı.takma aşamaları neler ?ayrıca samsunglarla beraber civatalar falan veriliyo seagatenin içnden civata çıkmadı normalmi?
Yani slave yapmak istiyorsun. Jumper ayarı birinci hardiskinde şu anda master konumundadır. [:]:::  İkinci diskinin jumper ayarınının slave konumu diskinin üzerindeki küçük bir resimde zaten gösterilir, ona bakabilirsin. Yoksa slave olarak kullanacağın diskinde takılı jumperları çıkaracaksın. :::: Yanda görüldüğü gibi.
Bazı hardisklerden evet malesef vidası çıkmıyor. Üreticiler onlardan bile kısıntıya gitmişler...

Son Düzenleme: make-believe ~ 24 Mayıs 2006 23:01
kilicustasi
31-05-2006, 13:04   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

of of  zaten bu harddisk işinde çok acayip kazık yedim .bunda bari başarılı olurum inşallah....sağol hocam

Recep Baltaş
01-06-2006, 18:36   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Manul e baksan daha iyi edersin HDD den HDD ye değişir Jumper.Mesela SATA alsaydın böle bir sorun olmayacaktı.

ugurmar
04-06-2006, 02:06   |  #5  
Yeni Üye
24 mesaj

kardeş hala sorunu sürüyorsa
eski hdd kablosunu anakartın primary yazan yerine hdd yi master olarak ayarladıktan
sonra kablonun diğer ucunu hdd ye tak (son kısmı)
diğer harddiski slave olarak ayarla aynı kablonun orta kısmına bağla

IBM veya Dell pc kulanmıyorsan sorunsuz çalışacaktır.