Montör le İlgili ACİL HELP ME

programciyiz
19-04-2007, 07:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

değerli arkadaslar Konu Baslıgı Ne kadar size saçma gelsede işim acil Elimde 17'' Flatron LG F700B ModeL Bir Monitör ve Cigabyte Anakart 256MB Ram 80GB HDD var korkmayın satmıyorum bana yetior :) neyse saçmalaıyorum arkadaslar benım monitördemi bilemem ama Photoshop tarzi görsel programları actıktan sonra 1 kez kapanıyor üsteleyince 2 ardindan 3 ve 4 kez hızlı hılzı monitör kapanıp acıklıyor ve pc kapanıyor. Lanet Olasi MAKINA DELİRİTİYOR... bende actim kasayi cıkardım ekran katrtını uzerındekı fandaki tozları temizledim ve kasaya geri takdim bir kaç dk sonra çalıştırdım sonrada ekrana frekans ve bıos ayarlarını yapmalısınız gibileridnen hatalar verdi ok onuda yaptım ve pc acildi. ama hala kapanıp açılıyor neden ? Kasa 2,3 seneLik  Ekran Cok Hızlı KAPANIP ACILIYOR YEMINLE ELİMLE DENETİM EKRAN AYDINLANNA KADAR :D AKşam Oluyor ama pc cok hızlı demkki saliselik oluyor ve KÜT kapanıyor UZUN AMA COK ETKILI oldu okuyup bana geri dönerseniz cok muteşekkir olurum Yardımlarınızı Beklıyorum degerli forum arkadaslarım

benersince
19-04-2007, 08:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

sorun çok yönlü olabilir ekran kartı ,anakart ,monitör bence acil diyorsun ama monitörünü bir başka pc de bir dene aynı sorunu o pc dede yaparsa sorun monitörde demektir ..yok yapmassa diger elementerleri incelersin kolay gelsin ...bu arada lg yi kullandım ama bana sorun çıkarmamıştı......

benersince
19-04-2007, 08:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

ramde de olabilir

egemengiga
19-04-2007, 09:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

sorun ya ekran kartinda ya da monitorundedir. arkadasin yazidigi gibi monitoru denemelisin. yenileme hizini ve cozunurlugu sinirda kullaniyorsan sorun yapabilir. 1280x1024@75hz(eger destegi varsa) gibbi bir degerde calistiriyorsan sorun cikabilir. monitorunu bozabilirsin. en ideali 17" icin 1024x768@60 dir. maksimum destegi 85Hz ise 80 de de calistirabilirsin. ekran kartinin marka ve modeli nedir? ve monitorune etki eden manyetik cihazlar varsa uzaklastir(sabit telefon, guc kaynagi, iyi yalitilmamis hoparlorler, miknatis tasiyan hersey) eger monitor icin toz ortusu kullaniyorsan calisir durumda iken tamamen uzerinden cikart. yoksa isinir ve sorun cikartir.

KuaforPlus
19-04-2007, 09:30   |  #5  
KuaforPlus avatarı
Yıllanmış Üye
223 mesaj

PhotoShop Kurulduğunda bu hatayı yaşadım dediğinize göre....

Başlat=>Programlar=>Başlangıç=> Adobe Gamma şeklinde bir program adı görüceksiniz bunu silin

bu prograamcık sayesinde gerçekçi renkler elde edilmek program için sanıyorum ki o bir hata verdiriyor. Eğer hata devam ederse komple silin Photoshop u ve sisteminizde ki hatanın devam edip etmediğine bakın. Devam ediyorsa diğer kardeşlerimin dediği gibi başka bir pc ye takıp deneyin kapanma olayı sonuçta bir arıza veya programsal hatadır tam da photoshop ı yüklediğiniz ana denk gelmiş olabilir.

buda çözüm olmazsa son bir kez windows unuzu tekrar sıfırdan kurmanızı öneririm, sorunun devamı halinde teknik servisle işiniz var demektir.

Borga-x
19-04-2007, 09:31   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sorunun birçok donanım parçası olabilir. Ama ben PSU'dan şüpheleniyorum. Monitorunu baska bır bılgısayarda dene eger aynı sorunu orda verıyorsa monıtorunu tamıre vermen gerek.