Motorola Android'e yapıştı

Hiper£l£v£nKids
30-10-2008, 21:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Mobil iletişimin büyük amcası sayılabilecek olan Motorola, şimdilerde son kozlarını oynuyor. Firma Android uğruna nelerden vazgeçti?

İş gücünden kesintiler, iptal edilen modeller derken, Motorola şimdi de Google'ın mobil işletim sistemi Android uğruna Symbian'dan vazgeçti. Artık ana platform olarak Android'i kullanacağı söylenen Motorola, üst seviye iş kullanıcıları için ise Windows Mobile cihazları üretmeye devam edecek. Ancak Motorola Android'lerin 2009 sonuna kadar çıkmayacağı düşünülürse, yeni işletim sisteminin gelişmesi için hayli zaman var. O döneme kadar firma Android'i yeterli seviyede görürse, Windows Mobile'ın da listeden silinmesi işten bile değil.

Bu kesintiler aynı zamanda planlanan Symbian'lı cep telefonlarının iptal edilmesi ve bu cihazlar üzerinde çalışan personelin de işinden olması anlamına gelebilir ne yazık ki. Bir zamanlar mobil iletişimin devlerinden olan Motorola'yı bu halde görmek oldukça üzücü.

microfrost
17-06-2011, 10:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj

Smartphone ve Tablet PC'lerin Android işletim sistemi kullanmaları bence büyük avantaj. Neden derseniz;

1. Android demek hız demek.
2. Android demek Google Market demek.
3. Google Market demek ücretsiz oyun ve uygulama demek.