Motorola Sholes: Dokunmatik Android cep

CHIP Online
02-08-2009, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Android rüzgarları şiddetleniyor: Google'ın mobil işletim sistemini seçen yeni firma kim oldu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/moto ... roid-cep_14352.html

Resimlerle: Android G2'nin fotoğrafları internete sızdı

Rus web sitesi motofan.ru'da Motorola'nın dokunmatik bir cep telefonunun resimleri ortaya çıktı. İddialara göre söz konusu telefonun ismi Motorola Sholes ve Android işletim sistemiyle beraber geliyor.

Birkaç özellik de ortaya çıktı. Örneğin cep telefonunun 3,7 inç dokunmatik ekranının olacağı ve bu ekranın 480 x 854 pikseli çözeceği söyleniyor. Dahili bellek 512 MB büyüklüğünde ve beraberinde verilecek microSD kart ile 8 GB'a kadar yükseltilebiliyor. Bununla yetinmeyenler Sholes'ın belleğini 16 GB'a kadar genişletebiliyor. Cihazın RAM miktarı 256 MB. Motofan.ru'nun donanım listesine göre 5 Megapiksel kamera, WLAN Bluetooth, bir GPS yongası ve 1400 mAh batarya da var.

Dedikodulara göre Android cep telefonu Sholes, ekim ayından itibaren Verizon tarafından dağıtılacak. Sholes'ın Türkiye pazarına uğrayıp uğramayacağı henüz belli değil.

Tüm konu: Motorola Sholes: Dokunmatik Android cep

Resimlerle: Android G2'nin fotoğrafları internete sızdı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz:

teknohat
02-08-2009, 13:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Microsoft habire Google ın işletim sistemlerine atıflarda bulununca insanların merakını uyandırdı tabi. Yinede Android açısından iyi bir gelişme olduğunu düşünüyorum

Son Düzenleme: teknohat ~ 02 Ağustos 2009 13:23