Mouse Sağ Tuş?

luqqa
29-11-2008, 14:00   |  #1  
luqqa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
332 mesaj

Belki açtığım konu başlığı için doğru yer burası değil ama forumda bana en mantıklı gelen yer burasıydı? Vista Home Premium kullanıyorum. Ve yapmak istediğim olay şu:

Masaustunde boş bir yere sağ tıkladığımız zaman,
Yenile
Yapıştır
Yeni

Seklinde seçeneklerin altına yeni gibi açılan bir ibare koymak istiyorum. Örneğin bilgisayarım açılıncada direk olarak
C:
D:
E:
şeklinde hddleri gösterecek. Br çeşit kısayol. Bir kaç arastırma yaptım ancak sadece Gönder kısmına ekleme yapıldığını anlatmışlar. Bu konuda bilgisi olup bana yardımcı olmak isteyen arkadaşımız var mı acaba?

viking20
29-11-2008, 14:30   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/sag ... omenusu_t34888.html

incele bak,işine yarar olabilir.
---
vista kullanıcıları için= C:\Users\KULLANICI ADI\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo dizini altında bu klasörlerin birer kısayollarını oluşturarak kopyalama için hızlı erişim sağlayabilirsiniz... yapmanız gereken taşımak istediğiniz seçeneğe sağ tıklayarak gönder menüsü altında oluşacak olan klasör(lerin) üstüne tıklamak..(alıntı)
---
Zengin sağ tuş menüsü(sağ tuş menüsünün özelleştirilmesi)
CHİP\Aralık'08\Sayfa:149  FILEMENU TOOLS 5.4 (XP\VİSTA)

Son Düzenleme: viking20 ~ 02 Aralık 2008 20:09
luqqa
29-11-2008, 15:05   |  #3  
luqqa avatarı
OP Yıllanmış Üye
332 mesaj

ilgin için teşekkürler. bunlardan birisi send to olayı ki istedğim şey ondan çok farklı. Diğerlerine gelirse örneğin bir dosyanın uzerine tıkladığımız zaman yeni özellikler ekleyebiliriz. benm istedğim masaustunde boş bir yere sağ tıklayınca bilgisayarımda bulunan muzikler dosyasına gidebilmem için ufak bi kısayol yapımı

cnkt_24
01-12-2008, 10:09   |  #4  
Üye
99 mesaj

Sanırım Öyle Birşey Mümkün Değil Fakat, Sende Düşünmüşsündür ki Masaüstüne Kısayol Oluşturarak da Oraya Ulaşabilirsin. Birden Fazla Klasör İçin Yapmak İstiyorsan İşin Zor Gibi...

luqqa
02-12-2008, 17:38   |  #5  
luqqa avatarı
OP Yıllanmış Üye
332 mesaj

evet artı klasore girmek istemiyorum. hani olursa çok sey değişmeyecek. yukardaki programlar kullanmak isteyenler için güzel prgramlar ancak sağ tıklayınca görünüm değişiyor. Programların sundugu sağ tık menusu geliyor. onlarda amatör görünümlü oldukları için tercih etmedim. Arastırmaya devam ediyorum. Mumkun değil konusuna gelirsek gerçekten mumkun ama ileri seviyede bi reg ayarları yapmak gerekiyo. o konuda biraz zorlanıyorum.

şimdi size muhalefet olmak için değil ama dusuncemi belirtmek isterim ki bilgisayar bi sayısal kombinasyon üzerine bu kadar gelişmiş şekillere girebiliyorsa emin ki hersey mumkundur. Bir arkadaşla tartısıyorduk bu konuda mumkun değil felan derken bana tuvalet kağıdı yap hadi. basit dedim wordde tuvalet kağıdı yazıp çıktı aldım. sonuçta kağıt :D önemli olan sonuç su biraz zeka biraz arastırma biraz da bilgi. İmkanszlık gunumuz kosullarının imkansızlığı kim derdi ki bir saha buyukluğunda bilgisayar uretilecek ki onunla kalmayıp saha buyukluğundeki seyler küçülüp cebimize girecekler.