mouse um çalışmıyor

HPQ-User
14-06-2008, 22:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aliozka sormuş:
bilgisayarımın çalışmasında hiçbir sorun yok ama faremi kullanamıyorum. ekranda fare işareti yer almıyor, usb girişli mouseları da denedim ama sonuç alamadım. servis, bilgisayar aksamlarında problem yok işletim sisteminde bozukluk olduğunu söylüyor. ne yapmalıyım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
casper alfa
windows vista starter

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Reborn91
14-06-2008, 23:01   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

sorunun belkide donanımsal olmayabilir.. farkında olmadan bir zararlı yazılım bilgisayarınada girmiş olabilir.. pcnin PS/2 ve usb slotlarına farklı mauslar taktıgın halde gormuyorsa sorun yazılımsal olabilir..

Birde mausu tak ve güvenli modda çalıştır. Eğer çalışıyorsa %99 zararlı yazılım olma ihtimali yuksek. KIS7 ile bir tarat sistemini

baştaki 3 cümlenin sonundasda olabilir kullanarak tarihe geçtim Beğendim

Son Düzenleme: Reborn91 ~ 14 Haziran 2008 23:02
tiwiak
14-06-2008, 23:24   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Donanımsal bir sorun yok diyemeyiz, size tavsiyem, usb portunuza başka bir usb aygıt takıp deneyin ve bakın çalışıyormu?
Eğer çalışıyorsa, bu en azından bilgisayrınız usb portunun sağlam olduğunu gösterir!

Bu adımdan sonra yapmanızı tavsiye edeceğim şey; bios a gidip default seceneğini aktif hale getirin, yani bios un ayarlarını fabrika ayarlarına dönüştürün!!

Eğer hala da çalışmıyorsa büyük bir ihtimaldirki yüklemiş olduğunuz bir uygulama ile bir çakışma söz konusu olablilir!

Size tavsiyem, eğer sorunun yazılımsal olduğundan emin olursanız, bilgisyarınıza ayarı cektikten sonra yedeğini alın ki, böyle olası sorunlarda kısa sürede sistemi geri yüklemek kolay olabilsin!
Bunun içinde size Acronis True Image ı tavsiye ederim, bu programla sistem yedeğini alın ve ciddi sorunlarla karşılaştığınızda, kısa zamanda temiz bir işletim sistemini kurun!!!

Sevgi ve Saygılarımla......