mousemdeki sorun nedir?

nerve
24-12-2007, 20:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
75 mesaj

Arkadaşlar bana acil yardım gerek.Mouse cıldırdı dıyebılırım.Internette gezerken soltıklaması cğu zaman gerı hamle yapıyo bunu wındowsta hemde ınternette gezınırken gerıye donuyo ve ben nerdeyse mousu kıracam bu gerı donmeler benı gıcık edıyo bu arada klavye ve mousun markası cordless desptop ex110 cdsınden surucusunu yukledım hala calısmıyor lutfen bana yardım edın

tesekkurler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 25 Aralık 2007 19:56
BOOMFUNKMCS
25-12-2007, 00:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

mouse ayarlarını kontrol et,mutlaka tuş kombinasyonunda ayarsızlık vardır

nerve
25-12-2007, 04:56   |  #3  
OP Üye
75 mesaj

Ayarlara baktım pilini yeni değiştirdim ama hala aynı sekılde ve benı delırıyor klasorlere gırı tıklayamıyorum anında benı gerı ıtıyor gerı kalsore atıyo delı olucam

Papatyasever
25-12-2007, 18:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Bütün ayarlarını yaptıysan ve sorunun ayarlardan kaynaklanmadığından eminsen, ve bilgisayarının yakınlarında kablosuz setinin frekansını etkileyecek bir cihaz(telsiz telefon vs.) yoksa sana servis yolu görünüyor...

nerve
25-12-2007, 19:35   |  #5  
OP Üye
75 mesaj

Sizce ne sorunu olmus olabılır bunun servıs yoluna gıdebılecek kadar anlayamadım kı yaw ilk defa basıma gelıyoı bole bısı  virüs olmasını ıhtımal ederek hem guvenlı modda hemde normal modda olarak tarttım yetmedı format cektım banamısın demedı hala aynı sorun devam edıyor

Son Düzenleme: nerve ~ 25 Aralık 2007 19:41
Papatyasever
25-12-2007, 22:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
448 mesaj
nerve
Sizce ne sorunu olmus olabılır bunun servıs yoluna gıdebılecek kadar anlayamadım kı
Bir sürü sebebi olabilir... Anlık voltaj değişmesi, darbe, nem, sıcaklık, ya da başka birşey... Şu an için bir önemi olduğunu sanmıyorum... Ayrıca mouse'un çok fonksiyonlu değilse üstündeki düğmelerin hiçbiri geri fonksiyonu göstermez. Yani sayfayı geri almak için kullanabileceğin bir düğmesi yoktur. Bu durumda (yani mouse sadece iki tuş ve scroll'dan ibaretse) kablosuz setin, mouse'dan aldığı sinyali yanlış yorumluyor ve yanlış bir komut çalıştırıyor demektir. Bu da sandığın gibi bozuk olanın mouse'ın değil, kablosuz set olduğu anlamına gelir...

game over
30-12-2007, 02:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
234 mesaj

mouse içinde bir kablo temazsızlığı var sanırım.
asıl gorew bolumune basmadığı zaman ters tepip dediğin geri gelme bölümü devreye geçiyor sanırım teknik bir arıza olabilir diye düşünüyorm.
ama sen genede goturmeden baştan bi kontrol et.