Mozilla'dan "Firefox güvensiz"e sert cevap!

CHIP Online
19-12-2008, 10:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox'u en güvensiz uygulamalar arasında gösteren Bit9 araştırmasına Mozilla'dan sert cevap geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Mozi ... rt-cevap_10102.html

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Geçtiğimiz günlerde burada yayınladığımız haberde, Bit9 isimli araştırma şirketinin Firefox'u en güvensiz uygulamalar arasında gösterdiğinden bahsetmiştik. Araştırmada Mozilla'nın tarayıcısı, Adobe Flash ve Acrobat, EMC VMware Player, Sun Java Runtime Environment, Apple Quicktime, Safari, iTunes, Symantec Norton ürünleri, Skype, Yahoo Assistant, Windows Live Messenger ile birlikte güvensiz yazılımlar listesinde yer alıyordu.

Ve Mozilla'nın çok ses getiren bu araştırmaya cevabı nihayet geldi. Mozilla'nın güvenlik kolu Human Shield'den Johnathan Nightingale, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Her ne kadar kullanıcıları güvenlik konusunda uyaran araştırmaları memnuniyetle karşılıyor olsak da, Bit9'un araştırması için kullandığı metodun anlamlı sonuçlara ulaşmaktan çok uzakta olduğunu görüyoruz. Bu araştırma, bulunan açıkları dürüstçe duyuran bir şirketi cezalandırmak anlamına gelirken, açıkları gizleyen şirketlerin de ödüllendirilmesi ile eş değerdir. Halbuki açıkları gizlemek, riski artıran en büyük ihmaldir.

Tüm konu: Mozilla'dan "Firefox güvensiz"e sert cevap!

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Mozilla'nın açıklaması...

Fattur
19-12-2008, 16:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bu araştırma, bulunan açıkları dürüstçe duyuran bir şirketi cezalandırmak anlamına gelirken, açıkları gizleyen şirketlerin de ödüllendirilmesi ile eş değerdir. Halbuki açıkları gizlemek, riski artıran en büyük ihmaldir.

Hadi dostum yalanı bırak artık...
Sanki kendisi gizlemiyor.

uGuR.uK
19-12-2008, 17:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Fattur
Bu araştırma, bulunan açıkları dürüstçe duyuran bir şirketi cezalandırmak anlamına gelirken, açıkları gizleyen şirketlerin de ödüllendirilmesi ile eş değerdir. Halbuki açıkları gizlemek, riski artıran en büyük ihmaldir.

Hadi dostum yalanı bırak artık...
Sanki kendisi gizlemiyor.

Beğendim