Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Hakkında..

researcherz
16-10-2008, 16:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ben sıkı bir firefox hayranıyımdır ve ilk çıktığı günden bu yana firefox'u güncel olarak kullanırım. Gerek eklentileri gerekse yeni sürümleriyle. Bugün internette dolanırken mozilla firefox 4 alpha 1 gibi bir şeyler gördüm bazı forum sitelerinde paylaşmışlar kurulum dosyasını. İlgili dosyayı bilgisayarıma indirip kurmadan önce size sormak istedim. Acaba firefox'un bu 4. sürümünün alpha versiyonunu denemeli miyim? Bana kalırsa resmi sitede heniz buna ilişkin bir haber ve dosya yokken kurmak pek aklllıca gelmiyor ama yine de sormak istedim fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Fattur
16-10-2008, 16:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

firefox'u bırak derim.benim fikrim bu.Opera kullan daha hızlı,daha güvenli,daha estetik,sistemi kullanırken ff gibi müsriflik yapmıyor.
Özelliklerini saymakla bitiremem

Metal_Milita
16-10-2008, 16:55   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
1,011 mesaj

Şu ya da bu tarayıcı çok iyi demek yanlış bence hepsinin birbirinden üstün özellikleri var Firefox ta ki bazı eksikler Opera da var yada tam aksi onun için ben hepsini bir arada kullanıyorum

researcherz
16-10-2008, 17:38   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Daha önce operayı kullandım birkaç kez ve hatta firefoxun bile sanıyorum henüz piyasaya çıkmadığı dönemlerde MYIE2 diye bir tarayıcı vardı onu bile kullanmıştım hatta o zamanlar ie'den bile daha çok kullanıyordum onu. Fakat son birkaç yıldır baktığımda firefox genel anlamda benim için tektir. Yani belki opera daha estetik ya da ne bileyim birkaç bakımdan daha güvenli de olabilir; ama gerek eklenti gerekse kullanım rahatlığı bakımından benim için firefox hep ilk sırada olacaktır.

Fattur
16-10-2008, 17:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

kullanım rahat olarak operayı hiç birşeyle karşılaştırmazsın....
Opera da eklentiye gerek yok çünkü aradığın herşey var zaten.illede eklenti istiyorsan widgets ler var.onları kullan..........

researcherz
16-10-2008, 21:01   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Sanırım ben nasıl firefox hayranıysam ve ondan başkasını kullanmam diyorsam siz de aynı şeyi opera için söylüyorsunuz. Ben şimdiye kadar neredeys tüm tarayıcıları denedim, kullandım. Yine de firefox'tan ötesini düşünmem. IE 7'yi de zamanında çok övdüler ama ardı sıra hatalar vermesine rağmen firefox banamısın demeden çalışmaya devam ediyordu. Diğer yandan IE'den sonra en çok tercih edilen tarayıcının firefox olmasının illa ki birtakım haklı sebepleri vardır diye düşünüyorum. :) Ayrıca ben buraya firefox 4 alpha 1 hakkında bir soru sordum yani opera ya da diğer hiçbir tarayıcı ile ilgilenmiyorum yine de tşk ederim.

emrah33
31-10-2008, 20:42   |  #7  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
802 mesaj

Resmi sitesinde yayınlanmadan programı kurman birtakım ciddi hasarlara sebep olacağından bu riske girmemeni öneririm. Benden uyarması...

Kapalı Hesap (91855)
01-02-2009, 16:50   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

resmi ftp adresinde bunun linki vardı ama sonra mozilla bunun çok erken olduğunu düşünüp sildi