Mozilla Firefox 5 çıktı,İndirin!

sosyalik
18-06-2011, 11:29   |  #1  
sosyalik avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Henüz resmi olarak yayınlanmasa da Mozilla Firefox 5 Mozilla'nın ftp sunucularındaki yerini aldı.
İndirmek için:ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozill ... eases/5.0/win32/tr/

Resmi olarak yayınlanmasını bekliyorsanız şurayı takip edebilirsiniz:http://www.mozilla.com/tr/firefox/

Kaynak:Chip Online

Güney62
18-06-2011, 12:00   |  #2  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj

Ne zaman çıktı yaa!Peki görünümü nasıl arkadaşlar?Deniyen var mı?

sosyalik
18-06-2011, 12:16   |  #3  
sosyalik avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: Güney62  
Ne zaman çıktı yaa!Peki görünümü nasıl arkadaşlar?Deniyen var mı?
Görünümde gözle görülür bir değişiklik yok.Ama Firefox 4'ten daha hızlı olduğunu belli ediyor.Haber linki:https://www.chip.com.tr/konu/firefox-5-hazir-indirin_27566.html

özkan_oktay
18-06-2011, 14:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Belli bir değişiklik değil hiç bir değişiklik yok. Ben pek bir yenilik, yeni bir özellik falan da göremedim. Hızın da biraz artış var o kadar. Chrome 2 oldu bu Mozilla da.

sosyalik
18-06-2011, 14:26   |  #5  
sosyalik avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Belli bir değişiklik değil hiç bir değişiklik yok. Ben pek bir yenilik, yeni bir özellik falan da göremedim. Hızın da biraz artış var o kadar. Chrome 2 oldu bu Mozilla da.
Evet Mozilla da Chrome'un yaptığını yapmaya başladı 2-3 ayda bir yeni sürüm ve hızdan başka yenilik yok.Ama Mozilla belki de buna mecbur çünkü insanlar Google Chrome gibi sürekli güncellenmesini istiyorlar.Firefox 4'e o kadar laf ettiler ama adamlar tüm açıkları kapatıp öyle yayınladılar 4'ü.Artık Mozilla diğer sürümleri 4'ün üzerine yapıyor.Sürekli güncellenmesi tabi ki güzel bir şey ama sürüm adının sürekli değişmesi çok da iyi bir şey değil bence.Sonuçta çok da değişen bir şey yok.Ama dediğim gibi bazı kullanıcılardan siz de duymuşsunuzdur Google Chrome sürekli güncelleniyor,Mozilla bir sürüm için kaç ay bekletti diye.Bence böyle düşünenlere Firefox'un cevabı bu.