mp3 oluşturma programı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sinoxetin
08-02-2004, 21:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

satın aldığım audio cd'lerdeki parçaları cep bilgisayarıma mp3 olarak aktarmak için dönüştürücü bir programa ihtiyacım var. önerilerinizi bekliyorum..

hasanyasin
08-02-2004, 22:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bu konuda öyle çok program var ki... En popülerleri hangisidir bilmiyorum; fakat 10 dergi CD'sinden, bu işi yapan en az 5 program çıkacağından emin olabilirsin. Ben şahsen MediaPlayer'la "wma" [Windows Media Audio] yapıyorum CD'leri; ek bir program kullanmıyorum. Eğer cep bilgisayarınızda wma dinleyemem derseniz, CD'den mp3 oluşturan programlar da kullanabilirsiniz, Media Player'ı bir eklentiyle mp3 oluşturabilir hale de getirebilirsiniz...

Şubat Chip CD'sinde de yer alan Audio Grabber da bu istediğinize yeterli olur...

serkansatuk
08-02-2004, 23:03   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Bu iş için herhangi bir müzik düzenleme programı (Sound Forge, Wavelab... gibi) rahatlıkla işini görür. Ancak daha ufak boyutlu ve sadece bu iş için CDEX, ya da WinDac32 gibi programlar mevcut. Ayrıntılı bilgi için

adresini ziyaret edebilirsin. Gülümseme

fishbone
10-02-2004, 00:52   |  #4  
Yeni Üye
37 mesaj

wma eğer orjinal müzik formatları ise ben NeoAudio diye bir program kullanıyorum ayrıca kendi yaptığım müzikleri wav dan mp3 e wavelab ve mp3 proda çeviriyorum ikiside hepsindende memnunum

kolay gelsin

Intruder
20-02-2004, 02:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

Cd-ex gayet güzel bir program. ayrıca , güncel bütün mp3 playerlar mp3 dısındaki formatlarıda destekliyorlar. bu yüzden daha kaliteli sonuclar veren , freeware ve open source olan OGG formatını denemeni tavsiye ederim. ben indirdigim dosyalarında OGG olmasına dikkat edip kendimin audio cd den rip ettigim dosyalarıda OGG olarak kaydediyorum.