mpeg2 goruntuleme problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bsade
06-02-2004, 16:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

P4 2.66 512ram 128agp 3d bilgisayarim var ama her nedense mpeg2 formatindaki videolari izleyemiyorum. codec mi yuklemem lazim? yardimci olabilecek var mi?

speedy05
06-02-2004, 21:53   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Windows Media Player'in bu işi görmesi gerekirdi ama olmuyo diyorsan sana Divx'i önerebilirim. http://www.divx.com adresinden download edebilirsin. 5813KB kolay gelsin.

LmandrakeL
25-02-2004, 09:46   |  #3  
Üye
78 mesaj

İlgili Codecleri Chip Cd sinden Alabilirsin (Hemen Her sayısında var)

Micy
29-03-2004, 13:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Bsade bu konu grafik yazılımları ile ilgili değil lütfen daha dikkatli olunuz bu yazının aşağıdaki adresde olması gerekiyordu. Cevap veren Speedy05 ile Lmandrakel lütfen sizde birdahaki sefere yeri yanlış olan bir mesaj verince uyarınız çünkü cevabınız kişilerde nasıl olsa yanlış yerde bile olsa cevap alıyorum mantığına sebep olabilir.

Saygılarımla İyi Çalışmalar.

Killer
29-03-2004, 14:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

@Micy;
bence sizin önerdiğiniz forum da olması da yanlış.freeware\shareware ile ne alakası var??bu sorun tamamen videolar la ilgili..daha önceden de başka topiclerde söylemiştim,forumda baya bi bölüm eksik(bence.) bu konu için de video larla ilgili bir bölüm olsaydı daha uygun olurdu..
sorunun yanıtına gelince; sisteminizde büyük ihtimalle mpeg 2 codec yüklü değil..genelde dvd ler için bu format kullanılıyor..mpeg 2 codec ini yüklerseniz ,tahmin ediyorum ki sorun düzelir... adresindeki codec paketini ( :) bu bir nevi program,freeware&shareware e şimdi giriyor ..) yüklerseniz sorununuzu kısa yoldan halletmiş olursunuz..böylece sadece mpeg2 değil, divx, xvid ,div3 gibi formatları da sorunsuzca çözebilirsiniz.

Micy
30-03-2004, 21:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Evet ama sevgili Killer video okuma programlarının çoğu freeware ondan yola çıkarak yazmıştım katılıyorum pek çok konu eksik moderatör eksik kurallar eksik ama hepsi olucak ALLAHIMA BİN ŞÜKÜR Forumumuz iyi bir halde herkez kendine göre paşa paşa geziniyor bilgileniyor sonrada çıkıyor gidiyor gene geliyor gayet güzel bir ortam var ama bir gün bu ortam bozulabilir. Ama en önemlisi sevgi saygının bozulmaması.