MS: Başarı ve başarısızlıklarıyla o bir dev

CHIP Online
20-02-2009, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online, kuruluşundan bu yana Microsoft'un geçirdiği önemli evreleri mercek altına aldı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/MS-B ... -bir-dev_10963.html

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Dünyanın tartışmasız bir numaralı yazılım üreticisi olan Microsoft, dünya çapında popüler olmuş birçok yazılımın da sahibi durumunda. Word, Excel, PowerPoint ve Access gibi Office uygulamalarının yanında bebeklik evresinden bugünlere gelen Windows işletim sistemi serisi de yine Microsoft'un yazılım dünyasına adını altın harflerle yazdırmasını sağlayan popüler yazılımlarının başında yer alıyor.

Patentli ürünlerinin sayısını 10.000'e ulaştırmayı başaran ve her geçen gün yazılım ve servis ağını biraz daha genişleten Microsoft, kurulduğu yıldan bu yana büyük başarılar göstermiş olsa da, bazı zamanlar başarısızlıklarıyla da adından sıkça söz ettirmiş bir şirket.

CHIP Online, bu makalede bugünden geçmişe doğru, Microsoft'un kuruluşundan bu yana hangi evrelerden geçtiğini, başarılarını ve başarısızlıklarını mercek altına aldı. Microsoft için çok önemli yere sahip 10 olayı listeleyeceğimiz bu makalede, Windows'un ilk kez karşımıza çıkışından ya da DOS işletim sisteminden bahsetmeyeceğiz. Bu olaylar zaten herkes tarafından biliniyor. Peki ama dev şrketin tarihindeki diğer önemli anlar hangileri? Hepsi galerimizde...

Tüm konu: MS: Başarı ve başarısızlıklarıyla o bir dev

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin aklınıza gelen ve listemize eklemek istediğiniz olaylar...

Fattur
20-02-2009, 22:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Longhorn un kodlarının çalınması..

frozen
21-02-2009, 00:23   |  #3  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj
Fattur
Longhorn un kodlarının çalınması..
Şu Longhorn dönemi tam bir karmaşa.. O zamanlardan aklımda kalan çok az şey var. Bu olay ne kadar etkiledi Vista'yı bilmiyorum ama gerçekten merak ediyorm. Bunlar olmasaydı şimdi Vista nerede olacaktı.