MS, bir cep devinin daha peşinde olabilir!

CHIP Online
07-09-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, Nokia'yı satın aldıktan sonra bir başka cep devinin peşinde olabilir! İşte o dev!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ms- ... olabilir_42478.html

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

Pazartesi günü itibariyle Microsoft'un, Nokia'nın büyük bir kısmını satın alması haberi ile sallanan teknoloji dünyası, bazı kaynaklara göre ufak bir şok daha yaşayabilir. Bloomberg üzerinden yayınlanan yeni bir makaleye göre, Microsoft, zor zamanlar yaşayan mobil telefon üreticisi BlackBerry'nin de peşinde olabilir. 


<span style="line-height: 1.6em;" data-mce-mark="1">Makale, isimsiz kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda, Microsoft'un, </span>BlackBerry'yi satın alınabilir, iyi bir yatırım olarak gördüğünü iddia ediyor. B<span style="line-height: 1.6em;" data-mce-mark="1">undan birkaç hafta önce "stratejik alternatifler" aradığını beyan eden Kanadalı firmanın yapacakları arasında, sahip olduğu markanın bir kısmını ya da tamamını satışa çıkarması olası. Makaleye göreyse BlackBerry halen hatırı sayılır miktarda pazar payına sahip ve BlackBerry cihazlar, birçoklarının ilgisini çektiği için, Microsoft'un firmayı satın almayı düşünmesi şaşırılacak bir olay değil.</span>


BlackBerry, aslında 2013 yılına çok iyi hazırlanmıştı ama ürettiği Z10 isimli telefon ve şahsına münhasır olan BlackBerry 10 işletim sistemi tam bir satış fiyaskosu yaşamıştı. Bu başarısızlıksa Microsoft'un Windows Phone'lu Nokia'ları için mükemmel bir fırsat doğurmuş, dünya mobil telefon pazar sıralamasındaki üçüncülüğün Microsoft'a geçmesini sağlamıştı.

Tüm Konu: MS, bir cep devinin daha peşinde olabilir!

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

Kaynak: www.chip.com.tr