MS Hotmail konusunda geri adım atmadı

CHIP Online
11-11-2008, 09:55   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS yeni Hotmail tasarımı konusunda ilk kez açıklama yaptı, kızgın kullanıcıları daha da kızdırdı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/MS-H ... im-atmadi_9536.html

Kullanıcıların Microsoft'un yeni Hotmail tasarımına verdikleri tepkilerden buradaki haberimizde bahsetmiştik. Ve nihayet Microsoft'tan konu hakkında bir açıklama geldi; ancak bu açıklama hiç de kullanıcıların beklediği türden bir açıklama olmadı.

Hotmail'in program müdürü Mike Schackwitz, Microsoft bloglarında yayınladığı açıklamasında yollarına yeni tasarımla devam edeceklerini duyurdu. Schackwitz, hem eski hem de yeni sürümü bir arada sunmanın zorluklarından bahsetti ve eski sürümü tekrar kullanıma sunmayacaklarının altını çizdi.

Açıklamada Microsoft'un kullanıcılardan gelen yorumları dikkate aldığı ve bu yorumların ekseninde birçok düzeltme yaptığı söyleniyor, düzeltmelerin devam edeceği vurgulanıyor.

Bu açıklama, doğal olarak kızgın Hotmail kullanıcılarını sakinleştirmeyi başaramadı. Açıklamanın yayınlanmasının ardından bir gün bile geçmeden, yüzden fazla kullanıcı yorumlarıyla kızgınlıklarını dile getirmeyi sürdürdü. Yorumlar arasında Hotmail'i terk edip farklı bir servise geçmeyi düşündüğünü söyleyen kullanıcılar dikkat çekiyor.

Tüm konu: MS Hotmail konusunda geri adım atmadı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft iki tasarımı neden bir arada sunmuyor olabilir?

emre__
11-11-2008, 10:51   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

ben windows live mailin outlook gibi olanını kullanıyorum bnde bi ara yüz değişikliyi yok hem daha hızlı açılıyo :D onlarda kullansın değişmez ne bu bukadar tantana anlamadım ki :D

hamann7725
11-11-2008, 12:51   |  #3  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

son versiyonu kullanıyorum ama microsoft işi gıcıklığa döküyor.microsoft heryerde kıt hizmetini göstermeyi başarıyor.hiçbirşeyi layığıyla yapmadıkları için buda layığıyla olmamış oluyor.

baDibere
11-11-2008, 13:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
205 mesaj

Pek kullanmasam da @hotmail servisini, Linux üzerinden ileti göndermek neredeyse imkansız hale geldi. Yazı kutucuğu çalışmıyor :D

Kullanıcıları FF'ye kızdırıp IE'ye döndürmek için bir yol olabilir.

Toxic
11-11-2008, 16:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

çünkü yeni tasarım önceki tasarımdan daha kullanışlı olduğu için microsoft önceki tasarımı yeniden kullanıma sunmuyor

Fattur
11-11-2008, 17:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

iki tasarımı aynı anda sunmak çok zor bir iş.2 farklı altyapı isteyecektir...

Sevdimsadece
12-11-2008, 07:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

bille bu konuyu konuşacam kesin kararı ozaman verecegiz hergele mileti niye kızdırıyor  ben ona kızarım geri getirir merak etmeyin