MS'ten IE 8 için görülmedik tanıtım yöntemi

CHIP Online
30-01-2009, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu söylenti ortalığı karıştıracak: MS, IE8'i yaygınlaştırmak için çok farklı bir yönteme baş vuruyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/MS-t ... -yontemi_10701.html

Resimlerle: Microsoft Internet Explorer 8 (RC1)

Tarayıcı savaşları tüm hızıyla sürerken son zamanlarda Microsoft'un web tarayıcısı Internet Explorer zor bir dönemden geçiyor. Arka arkaya gelen rakamlar pazar payında IE'nin düşüşte, rakiplerinin ise yükselişte olduğunu gösteriyor. Buna bir de Avrupa Birliği'nin baskıları eklenince Microsoft alternatif çıkış yolları düşünmeye başladı. Fakat ortalıkta dolaşmaya başlayan iddialar, Microsoft'un son denediği yöntemin biraz sıra dışı olduğunu ortaya koyuyor.

İddialara göre Microsoft, İngiltere'deki çalışanlarına tanıdıkları en az 10 kişiye birer e-posta göndererek RC sürümü yayınlanan Internet Explorer'ı denemeleri konusunda yönlendirmelerini istedi. Bahsi geçen e-postanın "Microsoft'ta çalıştığımı ve teknolojiyi sevdiğimi biliyorsun. Bazen Microsoft teknolojisini o kadar seviyorum ki, diğer insanlara haber vermek için bekleyemiyorum ve işte bu da o anlardan biri. Microsoft Internet Explorer 8'in son sürümünü yayınladı ve bence sen de bugünden kurup kullanmaya başlamalısın" şeklinde bir metin içerdiği söyleniyor. Benzer e-postalar aldığını iddia eden birkaç kişi, bunların gerçekten de Microsoft'ta çalışan arkadaşlarından geldiğini iddia ediyorlar.

Tüm konu: MS'ten IE 8 için görülmedik tanıtım yöntemi

İzleyin: Internet Explorer 8

Resimlerle: Microsoft Internet Explorer 8 (RC1)

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu e-postalar gerçek olabilir mi?

uGuR.uK
30-01-2009, 15:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o epostalar gerçekse yazık MS'e, para dilenir gibi bizim yazılımı kullanın diye üstü kapalı yalvarma yapcak hallere düşmüşler demek. abuk sabuk yerlerden çıkıp her safın attığı "bak bu gerçek, valla" tarzı forward epostalara benziyor ayrıcaGülümseme.

Kapalı Hesap (53751)
30-01-2009, 15:56   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Bu maili 10 kişiye göndermezsen Windows'un çökebilir:))

onlineTR
30-01-2009, 16:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

ne de olsa krız onlarıda etkıledı mıcrosoft hayatında ilk kez işçi çıkarıyor...

Fattur
31-01-2009, 00:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Karalama kampayası olabilir....