msconfıg sorunu

HPQ-User
09-05-2007, 14:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

PcMaKe sormuş:
chıp dergisinin bu ayki sayısında windowsu hızlandırmak için yapılması gerekenleri okudum uyguladım.msconfig bölümündeki hizmetleri gogle hizmetlerini devre dışı bıraktım.başlngıç bölümündeki kileride yani açılışta gelenleride adobe  reader vinmp vs gibi devre dışı bıraktım.

herşey buraya kadar iyi fakat bilgisayarım hata vermeye başladı mavi bir ekran kgeliyor ve bios hatası oldugunu söylüyor bilgisayarı güvenli modda çalıştırmamı isitiyor

bilgisayhrım açılırken şu hata geliyor:

MOM.EXE uygulama hatası.Uygulama düzgün olarak başlayamadı (0xc0000135) sonlandırmak için tamam dügmesine tıklayın

bu hata her bilgisayar açıldıgında geliyor bir türlü engelleyemiyorum

bide bu hata geliyor:WİNDOWS PENCERESİ ALTINDA
windows şu dosyayı açamıyor.
dosya Dİalog.MDX
WEP ERİŞİMİ YAPARAK AÇ
UYGUN PROGRAMI AÇMAK İÇİN LİSTEDEN SEÇ SEÇENEGİ GELİYOR

BU İKİ HATA YI NASIL KALDIRIRIM CHİP OKUYUCUSU OLARAK YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR SAYGILARLA..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; ImageShack Toolbar 3.0.8)

OBA
09-05-2007, 14:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

mom.exe dosyası atinin sürücüleriyle ilgli bir dosyadır. aşağıdaki adresten en son ATI catalyst control center ı kurarsan sornun düzelicektir

msconfig e çok daha iyi bir alternatif olan startup ı öneririm hem ücretsiz hemde çok daha gelişmiştir.

Borga-x
09-05-2007, 14:32   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sistemini geri yükleme noktasına taşıyabilirsin. Değişiklikleri yaptıgın günden onceki bir tarihe geri döndürürsen bilgisayarını sorunun kalmaz.
başlat>donatılar>sistem araçları>sistem geri yükleme

akmaN
09-05-2007, 16:27   |  #4  
Üye
86 mesaj

Açılamayan dosyaların hizmetleri çalışmadığından açılamıyorlar doğal ama yine doğal bir durum varki bunlara kayıt defterinde çalıştır komutu verilmiş. Regedit'i açın ve açılamayan dosyaların isimlerini aratın. Bulduklarınız arasında Run anahtarı altında veya açıklaması Load olanları çekinmeden silin. Artık sormayacaktır.

Saygılarımla.

chiemsee111
11-05-2007, 01:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Ayni sekilde kaldirdigin yoldan msconfig te baslangilar listeinden hepsini aktif edip yeniden baslat. Sorun cözülür ise bu sefer her kaldirmak istedini tek tek deaktif ederek yeniden baslatki, sorunun nereden geldigini görebilesin. Ayrica her kaldirdiginin ismini bir kagida yazarsan sorun oldugunda hatirlar tekrar aktif hala getirirsin.

khkombrf01
02-09-2007, 22:46   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj
HPQ-User
PcMaKe sormuş:
chıp dergisinin bu ayki sayısında windowsu hızlandırmak için yapılması gerekenleri okudum uyguladım.msconfig bölümündeki hizmetleri gogle hizmetlerini devre dışı bıraktım.başlngıç bölümündeki kileride yani açılışta gelenleride adobe  reader vinmp vs gibi devre dışı bıraktım.

herşey buraya kadar iyi fakat bilgisayarım hata vermeye başladı mavi bir ekran kgeliyor ve bios hatası oldugunu söylüyor bilgisayarı güvenli modda çalıştırmamı isitiyor

MOM.EXE uygulama hatası.Uygulama düzgün olarak başlayamadı (0xc0000135) sonlandırmak için tamam dügmesine tıklayın

dosya Dİalog.MDX
WEP ERİŞİMİ YAPARAK AÇ

BU İKİ HATA YI NASIL KALDIRIRIM CHİP OKUYUCUSU OLARAK YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR SAYGILARLA..

Sistem Özellikleri:
windows xp kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; ImageShack Toolbar 3.0.8)

uGuR.uK
02-09-2007, 23:36   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

msconfig'i ben hic onermem cok hatalı calısan bi uygulama, ya oba'nın onerdigi gibi 3.parti bi uygulamayla bu isi halletcen yada eger anlıosan isi biliosan elle kayıt defterinden falan temizlicen. hizmet'leride yonetimsel araclar'dan kapatmak daha kesin cozum ayrıca. msconfig'deki ayarlamalar bazen sıfırlanabilio windows varsayılanları geregi eski haline donuo...

yusuftan
03-09-2007, 23:18   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

tek  kelime   sen  abim..  pc  ne zaman   ayarlarlarını  oyantığın zamanın 1  gün öncesine  al.. bilmediğin şelere   dokunma   :)

testas
05-09-2007, 15:18   |  #9  
Yıllanmış Üye
138 mesaj

msconfig'e gir. hizmetler bölümüne gel. tümünü etkinleşti de
sorun kalmaz. sen hizmetlerde çalışan programları kapatmışsın.
aslında Başlangıç sekmesindekileri virüs programın haric hepsini kapatabilirsin.

crixallis31
08-09-2007, 20:58   |  #10  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

mom.exe catalystnin bir dosyasıdır.net fremework ile ilgili hatadan dolayı bu hatayı verebilir eğer yukarıdaki çözümler işini görmezse ilk olarak net fremeworkü kur daha sonrada ekran kartını kur hatan düzelecektir.

rft
01-10-2007, 16:25   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj
OBA
mom.exe dosyası atinin sürücüleriyle ilgli bir dosyadır. aşağıdaki adresten en son ATI catalyst control center ı kurarsan sornun düzelicektir

msconfig e çok daha iyi bir alternatif olan startup ı öneririm hem ücretsiz hemde çok daha gelişmiştir.

seyyidfehim
10-11-2007, 10:04   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj
HPQ-User
PcMaKe sormuş:

dosya Dİalog.MDX
WEP ERİŞİMİ YAPARAK AÇ

Sistem Özellikleri:
windows xp kullanıyorum

lost_mc
10-11-2007, 12:58   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj
crixallis31
mom.exe catalystnin bir dosyasıdır.net fremework ile ilgili hatadan dolayı bu hatayı verebilir eğer yukarıdaki çözümler işini görmezse ilk olarak net fremeworkü kur daha sonrada ekran kartını kur hatan düzelecektir.
eywallah dostum dediğin gibi çıktı çok teşekkür ederim;)

Azizinci
02-01-2017, 21:07   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar. Msconfig ayarlarindan tanilama ayarlari sectim. Pcim aciliyor ama farkli bir dilde aciliyor.ve sofremi kabul etmiyor. Karakter kodlamayla denedim (alt+) ama sonuc vermedi. Anlayacaginiz kaldi boyle pc hicbisey yapamadim.lutfen yardimci olun ! Ekran klawyesi ag vs hicbirsey ise yaramiyor

jackofan
03-01-2017, 20:38   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

Kusura bakmayın buraya yazmak zorunda kaldım. Henüz yeni üye oldum ve karar veremediğim 2 bilgisayar hakkında görüşlerinizi soracaktım. Ama konu açamıyorum, sizce sorun ne olabilir?