MSI G31TM-P35 Kingston KVR800D2N64G RAM Uyumsuzlu

onurx5
14-05-2015, 14:44   |  #1  
onurx5 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle konumu okuduğunuz için size çok teşekkür ederim  benim bir sorunum var biosa hakim olan ve çok iyi bilen bir üstadın bana yardımcı olmasını istiyorum sorunum şu ben pc'min özelliklerine güvenerek internetten  Kingston KVR800D2N6/4G RAM aldım ama pc rami görmüyor ana kartımın markası ise: MSI G31TM-P35 mevcut bios güncellemesi var sizce rami görmemesinin sebebi bios güncellemesi ile alakalı olabilir mi? benim ana kartım max.8 gb 800 MHz destekliyor kutusunda ve internet sitesinde özelliklerine baktığımda doğru olduğunu görüyorum eğer destekliyorsa bu ram neden çalışmıyor ve pc'de ram yokmuş gibi davranıyor bendeki ramlerin değeri ise şöyle:

• Kingston KVR667D2N5/2G
  • Kingston KVR667D2N5/1G
     Toplam 3 gb ram var ben bu ramler taktığımda yeni aldığım ram görmüyor sizce biosu güncellersem yeni rami görme ihtimali nedir? biosa hakim olan uzman bir üstat az bir zaman ayırarak bana yardımcı olursa çok sevinirim

anakartımın son bios güncellemesi burada: MSI G31TM-P35 BİOS GÜNCELLEMESİ SON

Son Düzenleme: onurx5 ~ 14 Mayıs 2015 15:10 Neden:
Hasan Kolsuz
16-05-2015, 12:25   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

bios güncelemen gerekli bios güncellemesi olası yeni ram ve işlemcileri desdeklemek amaçlı anakart yazılımı olarak görebilirsin kısaca

onurx5
17-05-2015, 12:49   |  #3  
onurx5 avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

çok şükür biosu güncelledim hocam bu seferde pc açıldıktan belli bir süre geçtikten sonra ekran kitlenip kalıyor bunun sorunu ne peki onu çözmedim bu sefer fare filan oynamıyor buradaki uygulamrı adım adım izleyerek yaptım güncellemeyi msı bios güncellme

onurx5
17-05-2015, 15:14   |  #4  
onurx5 avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

hocam sizce biosu güncellediğim içinmi böyle oluyor biosu eski haline getirmeliyim mi sizce?

White-Fox
17-05-2015, 15:23   |  #5  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bios güncellemek riskli bir iştir yanlış güncelleme sonrası pc sürekli reset döngüsüne girebilir buna ilave olarak anakarta zarar vermeye kadar gider bios çipini bozar ve dahası da olabilir ekran kilitleniyor derken windows açılıyor mu?

onurx5
18-05-2015, 10:53   |  #6  
onurx5 avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

windows açılıyor hocam hiç bir sıkıtı yok atıyorum bir kaç saat geçtikten sonra ekranda masa üstünde kitlenme neden oluyor eski upload sürümünü geri yükledim acaba güncelleme dosyasında hata olabilir mi?

NOT: güncellemeyi buradaki programla yaptım hocam adım adım takip ederek (MSI G31TM-P365 windows üzerinden bios güncelleme ) hiç bir sıkıntıda çıkmadı Allaha şükürler olsun güncelleme sırasında program sıkıntısız güncelledi yeniden başlattım ayarlarını yaptım girdim  windowsa girdikten sonra bir kaç saat geçtikten sonra veya bazen değişiyor dakika içerisinde kitlenme meydana geliyor bios güncel dosyası ile alakalı olabilir mi ?

Son Düzenleme: onurx5 ~ 18 Mayıs 2015 11:02
onurx5
18-05-2015, 16:16   |  #7  
onurx5 avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

selamun aleyküm arkadaşlar eski biso doyasını tekrardan yükledim Allaha şükürler olsun ekranda bir kitlenme vs. hata vermedi çok şükür yeni biso yazılımında hata var gibi forum yöneticilerinden MSI şirketiyle bağlantısı olan varsa şirkete durumu bildirebilirler mi? son bios güncellemesini tekrardan gözden geçirsinler hata yazılımsal bir hataymış onun düzetilmesi gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler