MSI KT4AV Bios Güncellemem Gerekiyor Ama Nasıl?

deniz007
05-05-2007, 23:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Arkadaşlar Sitedeki Chip Editörlerinin Hazırladığı Makaleyi Okudum Ama Yapamadım Bios Güncellemesini Amd Athlon 2500 Aldım Duron 1.1 G Olarak Görüyor Bu Nedenle Bios Güncellememm Gerekiyor, MSI'ın Sitesinden En Son Bios Sürücüsünü İndirdim Fakat Editörlerin Yazdığı Şeyler İçinden Çıkmadı Resimdekiler Var Sadece İçinde, Ben O Sanıp Nero İle Boot Cd Oluşturdum ve İndirdiğim Bios Sürücülerini İçine Attım, Pc'yi Cd den Başlatım Sonra DIR Komutuyla Cd İçeriğini Görüntüledim Ama Resimdekilerden Hiç Biri Yok, Çok Değişik Şeyler Çıktı Bi Taneside Buydu WWBUW.EXE Sanırım Bu Vardı onu Açtım Fransızcaydı Hiç Bişey Anlamadan Çıktım Ne Olur Bana Bi Yardım Edin... Ağlıyor

asimileci
06-05-2007, 17:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

anakart sürücülerin son sürümleri orada güncelleme yap.

bios un linki burada (ingilizce)
http://global.msi.com.tw/index.p ... &dno=1505&type=bios

diskete at kapat aç,disketten aç
oradan programı aç enterle otomatik güncelliyor.

Son Düzenleme: asimileci ~ 06 Mayıs 2007 17:42
deniz007
06-05-2007, 18:12   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Biosu Güncelledim Fakat Halen Amd Athlon 2500 Görünmüyor Amd Duron Diye Görünüyor Neden Böyle Bilen Varmı?

asimileci
07-05-2007, 08:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

o zaman egemengiga var o amd uzmanı ona bir sor:
özelden ulaş..

egemengiga
07-05-2007, 23:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

lamba ovalandi(ozel mesaj ile)...

yanlis okunan islemciler BIOS guncellemeleri ile giderilebilir. ancak genelde bu yanlislik sadece frekans okuma hatasi olarak ortaya cikar. yani athlon u duron gormesi cok garip. bunu da sorun olarak sayarsak demek ki boyle bir sorun da varmis diyebiliriz. beni yanlis anlamazsan islemcini cikartip uzerinde yazanlari okudun mu? yani emin misin athlon oldugundan? emin degilsen sogutucuyu cikartip bak. termal macun eski ise tekrar sogutucuyu takarken yenilemen gerekir. tecruben yoksa yardim al.

en guzeli sen once burada anakartinin marka ve modelini belirt bize. daha iyi yardimci oluruz.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 07 Mayıs 2007 23:24
deniz007
07-05-2007, 23:37   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

İşlemci Üzerinde Amd Athlon Yazıyor, Anakartım MSI KT4AV Dün Ben Biosu Güncelledim, Acaba Olmadı mı Diyerek Bi Teknik Servise Götürdüm Onlarda Defalarca Güncellemelerine Rağmen Sonuç Olarak Yine Çözülemedi ve Ben Aldığım Yere İade Ettim Ben Malatyadayım ve Burada Ankartımın Destekleyebildiği İşlemcileri Neredeyse Bulmak İmkansız Webden 2.El Olarak Almak İstiyorum Ama Onlarda da Böyle Tanımama Gibi Sorunlar Çıkarsa O Zaman İşim Daha Zor Olacak...

egemengiga
08-05-2007, 00:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

direk linki tiklayinca konu basligini fark etmedim. orada yaziyormus marka ve model.

LIVE UPDATE ile de belki kontrol edebilirsin guncellemeyi. ve XP ortaminda tekrar guncelleyebilirsin. tabi yeni kartlarda bu mumkun...

burada yazana gore:
"- Fix system reports incorrect message for AMD 3200+ CPU."
demekki bu tarz hatalar kacinilmaz. bu durumda yapilacak cok fazla sey yok. guncelleme yaptigindan emin olursan yeter. ayrica aldigin urunu orada yanlis tanimis olabilir. test programlari ile test edersin, gecmisteki bu islemcinin benzer ozelliklere sahip sistemler ile test sonuclarini bulursun. ve kiyaslarsin. fazla yapilacak bir sey yok. eski islemcin neydi? yoksa bu anakarti da mi 2. elden aldin?

asagida islemci destek tablosu var:

kucuk bir ihtimal bellek testlerini incele(acrobat reader varsa):

burada chipsetin ile iligli bilgiler var:

burada da benzer bir konu var:

yok yok benzer degil aynisi...

deniz007
08-05-2007, 17:52   |  #8  
OP Yeni Üye
30 mesaj

egemengiga Yardımların İçin Çok Teşekkürler CPU Destek Tablosunda Dikkatimi Çeken Bişey Oldu, Athlon ile Athlon Xp Arasında Bir Fark Varsa Ondan Olabilir, Tabloda Athlon (Thunderbird) 1.4G, Athlon Xp de İse AthlonXP 3200+ Kadar Destekliyormuş Ben Sadece Bu Farktan Dolayı Olmuyor Olduğunu Varsayıyorum...Son Linktekini de Ben Açmıştım...

egemengiga
08-05-2007, 18:01   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

bunun farkindayim zaten. google da kartinin ozelliklerini ararken konu denk geldi. senin actigini tiklamadan anladim. pcnet forumunda yeterli ilgi gelmemis. bu da onlara diss.

Borga-x
08-05-2007, 18:04   |  #10  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Egemen senin sorularına yanıt vermiş zaten.Benim bir sey soylememe gerek kalmadı. Eğer satabiliyorsan sat anakartını kendıne 2.el bir anakart al dicem. aslında 2.ellere bende güvenemiyorum ama takıntın varsa bu konuda yapacak pek bir sey kalmamış.