msı p35 neo bios yüklerken gitti

erkanberk
27-01-2009, 02:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

bios güncellemesi sırasında pc dondu bi daha da açılmadı msı ın kendi sitesinde biosuda vermemişler ben ne yapcam bittim ben. arkadaşlar ankara da oturuyorum burda bu işlerde uzman bilgisayarcı bulabilir miyim. lütfen yardım edin... (msıp35 neo)

Banned
27-01-2009, 02:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Jumperi denediniz mi? Genelde anakart pili yakınlarında bioj jumperi vardır. Üç ayalı bir ayak boşta. Jumperi çıkartıp orta ayak ile boş ayak arasına takıp güç düğmesine basın. Bir süre sonra jumperi tekrar yerine takıp sistemi açmayı deneyin. Bir ihtimalde olsa bios resetlenebilir. Bir diğeri anakart pilini bir süreliğine çıkartıp tekrar takmayı deneyebilirsiniz, olurya işe yarayabilir. Sorun çözülmezse bazı teknik servisler biosu sökerek yeniden yükleyip takabiliyorlar bir arştırın.Ayrıca 150 liralık anakart 150 kimseyi bitirip batırmaz. Daha olmadı yenisini alır takarsınız.

erkanberk
27-01-2009, 02:34   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

hocam kontrol ettim dediğim gibi. çok ama çok teşekkür ederim inş halledebilirim. zaten teknikservise götürürüm benim harcım değil bu iş :)

erkanberk
27-01-2009, 02:37   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj
khramn
Jumperi denediniz mi? Genelde anakart pili yakınlarında bioj jumperi vardır. Üç ayalı bir ayak boşta. Jumperi çıkartıp orta ayak ile boş ayak arasına takıp güç düğmesine basın. Bir süre sonra jumperi tekrar yerine takıp sistemi açmayı deneyin. Bir ihtimalde olsa bios resetlenebilir. Bir diğeri anakart pilini bir süreliğine çıkartıp tekrar takmayı deneyebilirsiniz, olurya işe yarayabilir. Sorun çözülmezse bazı teknik servisler biosu sökerek yeniden yükleyip takabiliyorlar bir arştırın.Ayrıca 150 liralık anakart 150 kimseyi bitirip batırmaz. Daha olmadı yenisini alır takarsınız.
jumper i denedim fakat olmadı aynı şekilde pili de söküp taktım ama cııkk. işin enteresan tarafı msı sitesinde bütün biosları vermiş bir tek bu kartın biosu yok. bendeki de şans yani. bittim dedim çünki tez yazıyorum ve acilen bitirmem lazım yoksa umrumda değil isterse yansın.

Banned
27-01-2009, 02:41   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
erkanberk
jumper i denedim fakat olmadı aynı şekilde pili de söküp taktım ama cııkk. işin enteresan tarafı msı sitesinde bütün biosları vermiş bir tek bu kartın biosu yok. bendeki de şans yani. bittim dedim çünki tez yazıyorum ve acilen bitirmem lazım yoksa umrumda değil isterse yansın.
Anakartın üzerinden güç bağlantı kablolarını, diğer donanımları ve pili çıkartıp 3-5 dakika bekleyip öyle takın. Eğer resetlenmiyorsa gerçekten gitmiştir ki işiniz zor.

01apachi
27-01-2009, 02:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

kasanın fişini çekip, anakartın üzerindeki pili çıkartıp, pil yuvasında bulunan telleri birbirine 5-10 defa temas ettirip açmayı dene..

bu da khramn abinin dediği gibi resetlemek için fakat, benim anakartın pilini çıkarınca geç resetleniyor. bu yöntemle emin olabilirsin resetleme yaptığından, değilse abinin dediği gibi..

Son Düzenleme: 01apachi ~ 27 Ocak 2009 02:55
furkant
27-01-2009, 11:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
528 mesaj

En kötü ihtimal yeni BİOS alırsın :D

_cypher_
27-01-2009, 11:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

en kotu ihtimal anakart deişmesi gerekirdi(eskiden bios chipi takip cıkartılan cinsten deildi) ama senin anakart o kadar eski deilmis :D

erkanberk
27-01-2009, 14:19   |  #9  
OP Taze Üye
12 mesaj

Servis işi eziyet ama yapacak başka bişe yok. söktük anakartı bu gün doğru mavi bilgisayara. artık ne zamana geri gelir orası mechul. güya servise göndermeden hallediyim dedim ama sonuç hüsran :) Yinede yardımlarınız için teşekkürler.