Msi pc ile asus pc arasinda kaldim Acil

FURK4N81
03-12-2015, 10:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
121 mesaj

Merhaba beyler

Hepsiburada'da indirim kuponum var.

Bunun ile laptop alacagim.

Msi laptop

Asus Laptop

Ikisi arasinda kaldim. Farklari asusta 24 gb ssd ve full hd dokunmatik ekran var.

Asusta soğutucu fan yok galiba. Yorumlara baktim ekrani cok parliyomus galiba

Yardimlariniz icin tesekkurler.

ihalilcoban
03-12-2015, 10:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

İki bilgisayarın kulvarı birbirinden çok farklı. Ben olayı şu açılardan ele alacağım.

İşlemci: MSI de kullanılan işlemci i7 4. nesil bir performans işlemcisidir. ASUS ta kullanılan işlemci de Ultra serisi 5. nesil bir tasarruf işlemcisidir. İki işlemci arasında dağlar kadar performans farkı olacaktır.

Harddisk: MSI deki HDD 7200 RPM hızında iken ASUS ta 5400 RPM hızındadır. ASUS aradaki bu hız farkını kapat9mak adına 24GB lik bir SSD eklemiş. (Bu alan HDD ile birleşik mi yoksa ayrı olarak kart şeklinde mi sisteme eklenmiş bilemiyorum.)

Ram: MSI de Ram 8GB iken ASUS ta 6GB. Performansa etki edecektir.

Ekran Kartı: MSI de NVIDIA GeForce GT 920M iken ASUS ta NVIDIA GeForce GT 940M. ASUS un ekran kartı biraz daha iyi gibi ama ekran kartı tek başına yeterli bir kriter değil.

Gel gelelim tasarım kısmına. ASUS dokunmatik ekranıyla biraz daha cazip gibi gelebiliyor insana ama benim şahsi görüşüm laptop laptoptur tablet tablettir. Dokunmatik kullanacaksam tablet alırım. Ayrıca ekran dokunmatik olduğu içindir sanırım ekranda parlama ve bazı açılardan karanlık görünme yaşanabilir.

Velhasılı kelam performans bekliyorsan o fiyata MSI mantıklı gibi duruyor. Yok benim performansla işim yok iki teknolojiyi bir arada yaşayıp şarjımın da uzun süre dayanmasını istiyorum dersen ASUS.

Bunlar tamamen şahsi değerlendirmelerim. Katılmayan arkadaşlar olabilir. Yorumlara açığız. İyi formlar diliyorum herkese.

Son Düzenleme: ihalilcoban ~ 03 Aralık 2015 11:02
FURK4N81
03-12-2015, 12:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
121 mesaj

Çok sağolun.

Bir bilgisayar satıcısı asusun dokunmatik bilgisayarlarindan cok sattigini fakat cokta geri sikayet geldiğini söylüyor.Msi almayi düşünüyorum.

Asus'un resimlerine baktigimda fan göremedim. Dediğiniz gibi performans urunu degil.

Iyi Forumlar.

ihalilcoban
03-12-2015, 12:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
384 mesaj

Yanlış hatırlamıyorsam Soğutucu kısmı kasanın arka kısmında yer alıyor. Bunun da nedeni ekranı katlayıp tablet gibi kullanmak istediğinde yan kısımlarda tuttuğun için ısıdan elin rahatsız olmasın diyedir. UltraBook ların genelinde böyle diye biliyorum.

FURK4N81
03-12-2015, 16:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
121 mesaj

Peki çözünürlük farkıi?

ihalilcoban
03-12-2015, 16:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
384 mesaj

ASUS full hd led ekran kullandığından dolayı çözünürlüğü iyi olur yalnız parlama vs. gibi durumlar olabilir diye düşünüyorum.