msn 2009 da kamera sorunu

HPQ-User
26-06-2009, 01:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

herseyim000 sormuş:
messenger 2009 da kamera açtıgımda kameramın görüntüsü karşı tarafta gözüküyormuş ama bende gözükmüyor görüntüm kameranın üstünde çarpı işareti var ne yapmam gerekiyor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
a

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Recep Baltaş
16-09-2009, 22:42   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ses ve Görüntü Kurulumu penceresine Messenger'ın kişi listesipenceresinin menüsünden Araçlar altından ulaşabilirsiniz. Sihirbazdakamera bölümüne ilerleyince orada Microsoft kamerayı seçip alttaki "Webkamerası ayarları" düğmesine basarak kameranın ayarları penceresinegirmeyi orada da Default düğmesine basarak Varsayılan kamera ayarlarınıgeri yüklemeyi seçebilirsiniz.

suheyla
27-09-2009, 02:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bu sorun bende de var görüntülü arama yapmak istediğimde kamera bende ve karşı tarafta görünmüyor. söyledklerinizin hepsini yaptım. lütfen yardımmmm ve bu karşı taraf yeni msn kurunca böyle oldu öncedn böyle bir sorun yoktu.

OSMAN BAĞÇEVAN
27-09-2009, 05:35   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

siz de karşı tarafta  , msn nin son sürümünü yükleyin..
buradan son sürüme ulaşabilirsiniz..

sonrasında msn den araçlar a tıklayın..''Ses ve görüntü kurulumu..'' yazan yere tıklatın ve kameranızı msn ye tanıtın..

aytek1903
05-06-2010, 09:49   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

msn de önce görüntü ve ses kurulumunda ses kurulumuna ileri de  görüntü kurulumunda devredışı bırak tamam de kapat.sonra seçenekler/kişiselden en alttaki  ''webcameram oldugunu başkalarının görmesine izin ver'' kutucuğunu işaretle tamam de kapat.tekrar görüntü ve ses kurulumna gir.sesi ayarla ve görüntüye geç.devredışı bıraktığın webcam i hangi webcam i yüklemişsen onu seç ve tamam de.büyük ihtimal senin ve karşıdakinin kamerasıda açılacaktır.
ayrıca msn2009 da çok büyük problemler var.örneğin bir dosya paylaşımında ''live care güvenlik'' uyarısı oldukça uzun ve zahmetli ve sadeece görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz.tek kamera açmak yok.size tavsiyem msn live ın üstüne 8.5 beta kurmanız ve çoklu msn içinde msn plus paketi yüklemeniz.
msn 2009 un en güzel yanı ise çok hızlı bunu farkedeceksiniz.
ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.kolay gelsin