Msn'de Problem

Darth Rasha
07-10-2006, 21:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Arkadaşlar ben normalde msn 7.0 kullanıyorum.Zaten 7.5 ve live sürümleri anlaşılmaz bir şekilde benim sistemde çalışmayı reddediyor.Her neyse 2 gün öncesine kadar rahat bir şekilde msni kullanırken 2 gündür hiç bir şekilde giremiyorum.Yüklemediğim sürüm kalmadı.Diğer eski olan bilgisayarda da girilmiyor.Arkadaşlara soruyorum hepsi girebiliyor problemsiz, ben win. messengera mahkum oldum.Şimdi tahminim 2 bilgisayarda da girilemediğine göre modemde bir şey var.Hata mesajı da çok belirgin bir bilgi vermiyor.Bir kaç başarısız girişimde bulunuldu ancak msne kaydolamadınız gibi.Bu sorunun kaynağı hakkında fikriniz varsa ve benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.Teşekkürler.

TT06
08-10-2006, 06:31   |  #2  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

MSN nin bağlantı onar seçeneğinde ne diyor?hani dns ve anahtar bağlantı noktaları olan yer?

Darth Rasha
08-10-2006, 11:16   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Bağlantı onar ekranı da 1-2 kere çıktı önceden şimdi kontrol etmek için yine bağlanmayı denedim.Hiç bir şekilde onar seçeneği gelmiyor sürekli msn simgesi dönüyor.Yardım seçeneklerinde de bağlantı sınama seçeneği aktif değil.

badboyslh
14-10-2006, 00:09   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

saat ve tarih ayarlarını kontrol et bilgisayarının. çünkü saati  ve tarihi doğru değilse bilgisayarının girmeyebilir msn e

Darth Rasha
15-10-2006, 14:26   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

Yok onlar da doğru.Umudu kestim artık zaten Win. messengerla idare ediyorum.Bi tanıdık var bir ara ondan yardım isteyecem başka çare kalmadı.

phyre
04-11-2006, 02:44   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

meraba arkadaşlar darth rasha ile aynı sorunu paylaşıyorum..msn 7,5 la live ı kabul etmiodu artık 7 de açılmıyor. şuan live messenger yüklü ve 81000306 hata kodu veriyor.hatalrın çoğunu düzeltebildim(varsayılan ağ geçd..ie çevrimdışı..anahtar bağlantı noktaları) hepsi hata veriodu düzelttim ama 'kablosuz..' diye bişeyde takıldı şimdi de.. hata koduyla ilgili yazan herşeyi denedim. birtek windows update sitesine gir denileni yapamadım çünkü o da açılmıyor. ayrıca hotmail sitesi de açılmıyo..:( lütfen bana da bir yardım ayrıca yakın zamanda format da attm hiç bişey değişmedi..

CU_GS7
04-11-2006, 03:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
phyre
meraba arkadaşlar darth rasha ile aynı sorunu paylaşıyorum..msn 7,5 la live ı kabul etmiodu artık 7 de açılmıyor. şuan live messenger yüklü ve 81000306 hata kodu veriyor.hatalrın çoğunu düzeltebildim(varsayılan ağ geçd..ie çevrimdışı..anahtar bağlantı noktaları) hepsi hata veriodu düzelttim ama 'kablosuz..' diye bişeyde takıldı şimdi de.. hata koduyla ilgili yazan herşeyi denedim. birtek windows update sitesine gir denileni yapamadım çünkü o da açılmıyor. ayrıca hotmail sitesi de açılmıyo..:(
Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakini deneyin:
1. Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.
2. MSN Messenger'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
3. İşletim sisteminiz için kullanılabilir olan en son güncelleştirmeleri yüklediğinizden emin olun. Microsoft® Windows® işletim sistemleri için, Microsoft® Windows® Update web sitesine gidin.
4. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, MSN Messenger'a güvenlik duvarı üzerinden tam erişim izni verildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı belgelerine bakın.
5. MSN Messenger için Gelişmiş Bağlantı ayarlarını doğrulayın.

Bence çok büyük ihtimal firewall engelliyor..

Ayrıca bir de bu var..Fransızlar ne demiş..:

dans le menu "demarrer" / "Executer...", copiez le code :
REGSVR32 SOFTPUB.DLL
Validez en cliquant sur OK...

REGSVR32 INITPKI.DLL

REGSVR32 MSSIP32.DLL

Ca a marché pour moi merci
Reessayez de lancez votre Msn
"diyorlar ki..:Başlat çalıştıra sırasıyla o belirtilen DLL kodlarını kopyalayın tamam deyin..Sonra tekrar MSN`i çalıştımayı deneyin.."Deneyip de işe yarayan biri alıntı yapıp teşekkür etmiş..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 04 Kasım 2006 03:20
phyre
04-11-2006, 16:44   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

cevap için teşekkür ederim ancak bunlar da olmadı.. norton yüklüydü kaldırdım,normal güvenlik duvarını da kaldırdım denemek için ama hala aynı hatayı veriyo. sorun nerede olabilirki başka anlamıyorum:(

CU_GS7
04-11-2006, 16:49   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Internet exploler`ın offline taramada kalmasından da olabilir deniyordu, bir yer de görmüştüm..
ie`deki offline ayar olayına da bak o zaman..
İlginç bir durum..

phyre
04-11-2006, 16:50   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

ona da baktm o da düzgün

CU_GS7
04-11-2006, 16:56   |  #11  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Benden bu kadar şimdilik..Yine de bakarım daha derinlere..Ama şimdilik Allah kurtarsın diyorum..
webmessengerdan giriyosundur heralde, şimdilik idare et napalım..

phyre
04-11-2006, 17:01   |  #12  
Taze Üye
5 mesaj

saol yardımın için.. umutsuz vakayım dimi:D winmessengera devam:(

Darth Rasha
04-11-2006, 18:42   |  #13  
OP Taze Üye
15 mesaj

Ben sonunda bu problemimi atlattım.Bir tanıdığıımız geldi.Modeme reset falan atıp bütün ayarlarını yaptı en baştan.Bundan sonra her şey düzeldi.Messengera girebildiğim gibi daha önceden girmemin engellendiği bir çok siteye de girdim.Win. güncelleştirmeleri falan da baya önemli sanırım bu olayda.Gerçi hala olayın asıl nedeni belli değilde modeme reset atıp ayarlarını yeniden yapmak işleri düzeltti.

Ama sevincim çok kısa sürdü zira bağlı görünmeme rağmen bilgisayarımda net bağlantısı yok.Birdenebire her şey normalken bağlantı kesldi.Ip adresi alınamıyor falan diyor.Diğer makinede her şey düzgün.Şimdi de bilgisayardan kaynaklı olan bu bağlantı problemiyle cebelleşiyorum.[V]

Son Düzenleme: Darth Rasha ~ 04 Kasım 2006 18:44
phyre
04-11-2006, 18:57   |  #14  
Taze Üye
5 mesaj

anlaşıldı ozamn sorun modem ayarlarında..çok saol 1aydır cebelleşiyorum düzeltmek için..umarım senin şimdiki sorunda düzelir..bende bi el attıryaım ozamn

sabrican
04-11-2006, 20:41   |  #15  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

benim pcdede direk live yüklediğimde sorun çıkmıştı ondan sonrada onu silip live'ın betasını kurmuştum ve betanın kendiliğinden updateni beklemiştim belki betasını bulursan bi işe yarar...

liverpool1892
03-12-2006, 04:26   |  #16  
liverpool1892 avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

Hata 81000306:
Proxy ayarlarınızdaki, DNS önbelleğindeki veya güvenlik duvarındaki sorunlar gibi birkaç sorun nedeniyle oturum açamayabilirsiniz. Sorunu gidermek için:
1.        Başka bir web sitesini ziyaret ederek Internet’e bağlı olduğunuzu doğrulayın.
2.        Windows Live Messenger proxy ayarlarını temizleyin
a.        Messenger programını başlatın.
b.        Araçlar menüsünde Seçenekler‘i tıklatın.
c.        Bağlantı‘nın altında Gelişmiş Ayarlar‘ı tıklatın.
d.        SOCKS altındaki girdileri silin.
e.        Tamam‘ı ve tekrar Tamam‘ı tıklatın.
3.        Bilgisayarınızda Windows XP çalıştırılıyorsa, DNS çözümleyici önbelleğini temizleyin
a.        Görev çubuğunda Başlat‘ı ve sonra da Çalıştır‘ı tıklatın.
b.        cmd yazın ve sonra Tamam‘ı tıklatın.
c.        Komut isteminde ipconfig/flushdns yazıp ENTER’a

BSHMustafa
13-12-2006, 11:11   |  #17  
Taze Üye
18 mesaj

aynı sorunu bende yaşadım bilgisayarımı geri alınca düzeldi. Bi dene istersen
kolay gelsin...

BOOMFUNKMCS
14-12-2006, 00:08   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

MSN i kaldırırken bazı dosyalar hala kalabiliyor.tümünü bularak silmeni ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederim size.