MSN'de yeni trojan mı varf?

ozy_92
14-05-2006, 22:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
380 mesaj

Birkaç arkadaşıma bulaşmış da şunun gibi bişi diyor Sevgilimle çektirdiğim resimlerim vs. link veriyor linkte tıklyıorsun merak edip ve nod32 trojan dedi. indirtmedi. bence yeni bir virüs tipi. msn funmaker gibi. o da check www.*********.com check :D diyordu.
sizce nedir bu? kişi listemdeki 350 kişinin 25 ine bulaşmış durumda. msn açmak istemiyorum bu nedenle.

gokselbasol
16-05-2006, 16:40   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

evet yeni bir trojan var onu spyware doctor programı ile kaldırabiliyorsun

serdarkorkut
21-05-2006, 19:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Evt bana da şimdi bulaştı. Spyware doctor ile silenebildiğine emin misiniz? Çok kötü bi durum. MSN açtığım anda kendisini listemdeki herkese yollamaya başlıyor. Yazan yazılar da aynı: "sevgilimle çektirdiğim resimlerim..." ad-aware ile tarattırdım bişe bulamadı. İnşallah bu işe yarar...

LiL_CaT
21-05-2006, 19:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Msn'in eski sürümlerinden birini kullanırsanız çözüm sanırım şimdilik çözülecektir.

Mirekus
21-05-2006, 19:51   |  #5  
Üye
91 mesaj

evet arkadaşlar şimdiki salgın bu sanırım bende de aynı d beni arkamdan vuran eski sevgilime cektigim ozel fotoraflar bu adreste -> http://westkoast.free.fr/pictures_43092_resim.zip <= sakin bakma ozel pozlar verdim :$ert var sizde de buna benzer bişeyler çıkıyor sanırım

serdarkorkut
21-05-2006, 20:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Evt aynen böyle. Spyware doctor u yükledim. Buldu baya bişeler hatta register da yaptım programa test sonunda fix and continue tuşu var. Tıklıyorum ona. Processing yazısı çıkıyor öyle bekliyor program. İki kere üst üste yaptım, olmadı. Bi de bi uyarı yazısı geliyor. Removal ve do not remove şıkları var. Ben remove seçtim ondan mı acaba?

Veya program bu işi biraz yavaş yapıyor. Bilgilendirirseniz sevinirm...

Son Düzenleme: serdarkorkut ~ 21 Mayıs 2006 21:21
Mirekus
22-05-2006, 12:51   |  #7  
Üye
91 mesaj

o programları bende yuklemiştim ama sildim dediğin gibi oluyor ama remove yapmıyor lisans no istiyor yani lisanslı kullanıcı değilsen sadece tarama yapıyorsun ve pc de ne var ne yok öğrenebiliyorsun ama silemiyorsun anlayacağın, deneyimli arkadaşlar bu konuda bize freeware bi proğram taviye ederlerse çok sevinirim

iyi günler

TuncaBozkurt
22-05-2006, 16:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ad-aware, avast.aklıma şimdilik bunlar geldi.daha bulursam sölerim.

Mirekus
22-05-2006, 21:28   |  #9  
Üye
91 mesaj

Dostum ben kaspersky anti virüs ü yükledim ve ne var ne yok süpürdü herkese lşiddetle tavsiye ediyorum şu ana kadar norton, e trust, avg dahil pek çok antivir kullandım ama kaspersky gibisi yok bende 5 tane trojan ve 4 adware varmış hepsini sildi. programı www.inndir.com adresinden yükledim tavsiye ediyorum            

serdarkorkut
Evt aynen böyle. Spyware doctor u yükledim. Buldu baya bişeler hatta register da yaptım programa test sonunda fix and continue tuşu var. Tıklıyorum ona. Processing yazısı çıkıyor öyle bekliyor program. İki kere üst üste yaptım, olmadı. Bi de bi uyarı yazısı geliyor. Removal ve do not remove şıkları var. Ben remove seçtim ondan mı acaba?

Veya program bu işi biraz yavaş yapıyor. Bilgilendirirseniz sevinirm...