msn hata 80004005

yardım ıstıyorum
03-02-2007, 18:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ya lütfen bırı bana yardım etsın sorunu çözemıyorummm lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnKızgın

Tırtıl
03-02-2007, 19:05   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj

Devlet büze yardum etsün...

cell-o
03-02-2007, 19:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

bu tür hata kodlarını düzeltmek için http://www.gezginler.net/modules ... rror-fixer&lid=2844 buradaki programı kullanabilirsiniz.
bunun için .net framework 2.0 yüklü olmalıdır.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 03 Şubat 2007 19:25
BOOMFUNKMCS
03-02-2007, 22:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

"MSN Messenger'da oturum açamayanlar, hata kodu ile karşılaşanlar için bir çözüm yöntemi daha:

Snap1.gif

Aşağıda bulunan güncellemiş DLL dosyasını (msgsc.dll) indirin ve \Program Files\MSN Messenger klasöründekiyle değiştirin. (Kopyalayın, üzerine yazın)

msgsc.zip

MSN Messenger'ın bu tarih itibariyle son sürümü: v7.5.0311

Bu sürümde bazı sistemlerde oturum açamama problemi başta olmak üzere birkaç ciddi hata rapor edildi. Microsoft yeni bir MSN Messenger kurulumu yerine, bu hataları gidermeye yarayacak küçük bir yama üzerinde çalıştığını söyledi.

Uygulanacak yama, MSN Messenger sürümünü v7.5.0319 yapıyor.

Fakat bu yama henüz resmi olarak yayınlanmış değil. Resmi olmayan kaynaklardan QFE Patch'in MSN Messenger v7.5.0311 İngilizce sürümünde uygulanabileceği hali internet'e verildi.

2.3 MB'lık bu yama sadece İngilizce MSN Messenger'da uygulanabiliyor. Fakat sorunla direkt alakalı olan dll dosyasını değiştirmek de olumlu sonuç veriyor ve oturum açamama problemi Türkçe MSN Messenger'da da ortadan kalkıyor. (Şahsen rapor edilen hata mesajıyla karşılaşmadığım için kesin sonuç olup olmadığını bilemiyorum fakat bu yöntemle sorundan kurtulan bir arkadaşımız var) Bu yüzden yama resmi olarak yayınlanana kadar sadece bu güncellenmiş, resmi olarak duyurulmuş dll dosyasını yayınlıyoruz.

Saygılar"

jeomania
04-02-2007, 13:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

C:\Document and Setting\?(?=windows oturumundaki kullanıcı adın)\Local Setting(gizliyse araçlar\klasör seçenekleri\görünüm\gizli dosya ve klasörleri göster iconundan ulşabilirsiniz)\Application Data\Microsoft\Windows live contacts klasörüne gelin ne var ne yoksa silin ve sonra yaniden live betanızdan giriş yapın..bunu yapınca olması lazım (Windows Live Messenger İçin)

olmuyorsa, önce msnyi program ekle kaldırdan kaldır, çoklu oturum açma gibi yamalar yüklüyse onları da kaldır, bilgisayarı yeniden başlat, program files klasorunden "MSN Messenger" klasorunu sil. sonra denetim masasından kullanıcı hesaplarına gel yeni oturum aç kendine ve bilgisayarda yeni açtığın oturumu kullan msnyi yeniden yükle ve bu oturumda gir. bu iki yolu dene. sorunun mutlaka düzelir. beni haberle..

yine olmazsa Messenger Error Fixer programı var onda bu hata kodu varsa(ben denemedim) çözebilirsin.. yalnız bunun çalışması için framework indir önce bunu yükle aksi takdirde çalışmaz.

cell-o
04-02-2007, 13:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

sayın jeomania bir daha niye aynı şeyleri yazıyorsunuz ki zaten belirtilmiş hatanın nedeni bir daha yazmaya hiç lüzum yok.bilginize.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 04 Şubat 2007 13:26
jeomania
04-02-2007, 13:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
cell-o
sayın jeomania bir daha niye aynı şeyleri yazıyorsunuz ki zaten belirtilmiş hatanın nedeni bir daha yazmaya hiç lüzum yok.bilginize.

kolay gelsin.

ya biliyorum da burda bu yolla çözemediğini de yazmış

senden bahsetmiş heralde biri framework yükle dedi fln demiş heralde anlamamış olabilir diye yazdım fixeri framework ile kullanması gerektiğini oke? hadi bakim sana da kolay gelsin

cell-o
04-02-2007, 15:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

zaten  ben o kişiye msn error fixer için framework yüklemesi gerektiği belirttim.burada sorun yok galiba.bilginize.

kolay gelsin.

sivaslıtolga
20-02-2008, 14:16   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

lütven 40008005 bu hata kodlu yamışın iyi güzel ama lütvenb daha açıllayıcı yazamısınız. valla hiç bişey anlamadım  lütven yardım dua ederim yardım edene.