Msn hata verio... yardım pls...

hkaracan
05-05-2007, 16:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim...
benim bi sorunum var...
pc ye format attım herşeyi geri yükledim ama msn bi türlü çalışmıo...
internete girebiliorm ama microsoftun, hotmailin, msnin sayfalarına giremiorm...
messenger da hata verio hata kodu da -81000306-

dan msne girebiliorm...
acaba neden böyle bi sorun oluştu yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden çok tşk

tonic
05-05-2007, 18:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

Hata Kodu: 81000306

MSN Messenger'da oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

* Hizmetten veya Internet bağlantınızdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle şu anda Messenger oturumunuzu açamıyoruz. Lütfen Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.
Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakini deneyin:

1. Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.

2.Msn Messenger# 'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

3.İşletim sisteminiz için kullanılabilir olan en son güncelleştirmeleri yüklediğinizden emin olun. Microsoft® Windows® işletim sistemleri için,Microsoft® Windows® Update web sitesine gidin.

4. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, MSN Messenger'a güvenlik duvarı üzerinden tam erişim izni verildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı belgelerine bakın.

5. MSN Messenger için Gelişmiş Bağlantı ayarlarını doğrulayın.
Notlar

* Bilgisayarınız bir kurumsal ağın parçasıysa, ağın MSN Messenger hizmetine erişmeye izin verdiğini doğrulamak için ağ yöneticinize başvurun.

* Çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız, bağlantı zaman aşımına uğruyor olabilir. Daha sonra yeniden bağlanmayı deneyin.

playboyselim
05-05-2007, 20:00   |  #3  
Yeni Üye
48 mesaj

kardeş aynı sorun bende de vardııı msn 7.5 ve üstü çalışmıyodu awastı yükledim ve 8.0 kurdum çalıştı ve bununla ilgili 8.0 windows live messengeri kur şunu başlat çalıştıra yaz regsvr32 softpub.dll yaz olmazsa internten bunun gibi dll dosyalarını başlat çalıştıra yaz

hkaracan
05-05-2007, 22:08   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

bu gibi dll dosyalarını bulabileceğim bi adres verebilirmisiniz?