MSN im çalındımı

karda
15-12-2007, 17:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar gerçekten bilgilerinize ihtiyacım var umarım zaman ayırabilirsiniz.2 gün önce msn de tanımadığım bir kişiden beni ekle iletisi aldım ve ekledim ancak 1 saat içinde kişiyi listemden sildim.şifrem değişmemiş olduğu halde şifremin çalındığını düşünüyorum zira bir arkadaşım benim adresimden kendisine link gönderildiğini söyledi ancak sorduğum diğer arkadaşlara hiçbirşey yollanmamış.bu konuda sizlerden fikir rica ediyorum:sizce benim kişiyi listeme ekleyip silmem şifremin karşıya geçmesine neden olabilirmi?herkese şimdiden teşekkürler

erdem187
15-12-2007, 18:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

bilgisayarına trojan girmiş..bazı arkadaşlardada aynı sorun vardı...iyi bir antivirüs tarayıcısıyla(kaspersky gibi)bilgisayarını taratabilir trojanı bulabilirsin..Messsenger adresinizin şifresi alınmamış veya hacklenmemiş...

karda
15-12-2007, 18:19   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

erdem187 zaman ayırdığın için çok teşekkürler.bir arkadaşım ıp numaran alınmış olabilir demişti sence bu doğru olabilirmi?tekrar teşekkürler

erdem187
15-12-2007, 18:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

ip numaran alınsaydı msn inden çok başka şeylerle uğraşırlardı inan bana...mesela bilgisayarına girmeye,kredi kartı falan filan vs. almaya çalışırlardı...isterse AVG-antispyware ilede güvenli modda bilgisayarını tarat..kesin sonucu gör..ama tabiki kaspersky ile mutlaka tarat.AVG ikinci planda...

TuncaBozkurt
15-12-2007, 18:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Eğer internet başvurusu yaparken statik IP seçeneğini işaretlemediysen IP numaranı çalması pek fazla birşey ifade etmez. Çünkü modemi açıp kapattığında veya internete yeniden bağlandığında IP numaran değişir.

karda
15-12-2007, 19:07   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

ikinizede teşekkürler.biraz uzattım galiba kusura bakmayın ama ıp im statik.statik olduğundan ele geçmesi kolaymıdır?

theironman
16-12-2007, 09:00   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

şifrenin ele geçirildiği filan yok, arkadaşların dediği gibi basit bi trojan virüsü gibi görünüyor. Benim de listemde var böyle arkadaşlarım, alakasız linkler geliyor adreslerinden; belki benden bile gidiyordur kim bilir.

İnternetKurtu
03-01-2008, 11:58   |  #8  
Yeni Üye
20 mesaj
karda
arkadaşlar gerçekten bilgilerinize ihtiyacım var umarım zaman ayırabilirsiniz.2 gün önce msn de tanımadığım bir kişiden beni ekle iletisi aldım ve ekledim ancak 1 saat içinde kişiyi listemden sildim.şifrem değişmemiş olduğu halde şifremin çalındığını düşünüyorum zira bir arkadaşım benim adresimden kendisine link gönderildiğini söyledi ancak sorduğum diğer arkadaşlara hiçbirşey yollanmamış.bu konuda sizlerden fikir rica ediyorum:sizce benim kişiyi listeme ekleyip silmem şifremin karşıya geçmesine neden olabilirmi?herkese şimdiden teşekkü
"Microsoft Corporation'un Türkiye Temsilciliği İstanbul’du. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP noların, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra IP noları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz"

Bu işine yarıyabilir...

RapGenC

İstisnalar Kaideyi Bozmaz...