MSN MESSENGER BOTLARI = GELECEK BUNDA + ÖDÜLÜ VAR

Burgut
05-06-2006, 02:24   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

Bugün bir arkadaşım bağlandı ve botlar ile ilgilendiğini söyledi. "Bu konu güzel bir konu, ancak bununla ilgilenen insanların tecrübelerini pek paylaşacaklarını sanmam" diye birşey söyledi. Haklılık payı var. Sözüm ona değil, muhatap olan kişilere.. Eğer ki, bilginizi ve tecrübenizi paylaşmıyorsanız gelişim ve büyüme asla mümkün olmaz. Türk milletinin enaniyetçiliğini ben de biliyorum. O yüzde 85 senedir ciddi anlamda bir arpa boyu yol gidemedik. Hep eskilerin arkasına sığınıp laf gargaraları ile günü kurtarır ve konuları saptırır olduk. Paylaşımcı olmayan milletlerin gelişmeleri mümkün değildir. Bilginin zekatı onu paylaşmaktır.

Ben elbette ki, zamanım elverdiğince yeni teknolojiler ile ilgileniyorum. Bot olayını da yakında çözeceğimden eminim. Sadece biraz zamanımın olması yeter. Hiçbir şeyle ilgilenmeyen ve bildiğini paylaşmayan insanlara yazıklar ve geçmiş olsun! Onlar hala oldukları yerde sayarken, chat odalarında sabahlarken, geyik muhabbetleri ile kafe köşelerinde yitip giderken, biz meraklılar, paylaşımcılar ve araştırmacılar her alanda onları ekarte etmiş olacağız..

Burgut
05-06-2006, 02:54   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

MSN bots

bot1@tombotxp.tk,
bot2@tombotxp.tk,
bot3@tombotxp.tk en
bot4@tombotxp.tk

Nederlandstalige bot waarmee je jumble en trivia kunt spelen, teletekst bekijken en google zoeken met bot@startsmart.nl

Nederlandstalige bot waarmee je Nederlandse telefoonnummers kan opzoeken, google en lyrics zoeken, teletekst gebruiken en kleine e-mails sturen!

Burgut
05-06-2006, 02:56   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Microsoft releases two MSN bots

Microsoft just released two new MSN Messenger bots.
The first bot answers your questions with the help of the Microsoft Encarta service. Just add 'encarta@conversagent.com' to use this bot.
The second bot gives you BBC television listings, it's address is 'bbcbackstage@hotmail.com'.
After adding one of these bots, just open a conversation with them and as soon as you'll say anything they'll explain how everything works.

Burgut
05-06-2006, 02:59   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

BOTLA UĞRAŞAN BİR GRUP İNSAN:

smarterchild@hotmail.com

espbilly@msn.com

crystalballbuddy@hotmail.com

mybuttissmell@hotmail.com

nacp101@hotmail.com

Burgut
05-06-2006, 03:03   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

BUNLAR DA BAŞKA BOTLAR:

Galgje by badguytje@hotmail.com
Bot Address: galgje@msn.com
A hangman game in Dutch. Just like regular hangman, type in a letter to try and fill in the word. Type 'overnieuw' for a new word when you've finished your word.  

MGamble by me@mgamble.ca
Bot Address: me@mgamble.ca  
This Bot is called A.L.I.C.E. and also gos by "The Dude". It workes quite well however it is still under developement.  

NOS-Teletekst by ZjieB
Bot Address: bot@clubr.nl
This bot sends you Dutch teletext your MSN Messenger  

OugleBot by Ougle
Bot Address:ouglebot@hotmail.com  
A general chat bot. Good for joking around with for a few hours  

RevolutionIMServ by Duncan Lamb
Bot Address: revolutionimserv@hotmail.com
A Powerful chat bot that samples the SDBA project of Duncan Lamb.  

RoboTolga by Tolga Tohumcu  
Bot Address: robotolga
A database of one liners and statements. Try asking it random wierd sentences, it will probably reply with something equally wierd.

ScholarBot by Matthew Jacobson
Bot Address:Scholarbot@hotmail.com  
Scholoarbot is a great intelligent MSN Bot to yack with, he is also on AIM as ScholarBot.  

TV Bot by Sjeemz
Bot Address: tvbot@hotmail.com  
This guy is was meant to be a replacement for your TV guide, he is also a Dutch Chat bot. Once you've added him, msg him with HELP for instructions

WindiesBot by Skipper McCoy
Bot Address: windiesbot@hotmail.com
This bot is a cricket bot. He returns information and statistics on all West Indies players who ever played. Type 'Hello' for instructions

YakSpuiT by Ron Cylkowski
Bot Address: YakSpuiT@hotmail.com
I think this bot is REALLY cool. You can teach him words, even bad ones! You can also search for MP3s and find out how the weather is based on zip codes!  

Burgut
18-06-2006, 21:20   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Herkese selam,

Botlarla ilgilenen birkaç kişi ile MSN ile görüştük, ama bence somut olarak hala ilgilenen yok. Benim ticari olarak yoğun olduğum bir dönem olduğundan ben de ilgilenemedim. Bir de bahsettiğim programlar küçük küçük bir sürü programcık kullanıyor ve bilgisayarı tıkıyor. Bakacağız artık.

nukanta
19-06-2006, 13:20   |  #32  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

öncelikle splea encarta falan bende merak ediyodum ama nasıl olduğunu bilmiyorum ikincisi hareketli olmak istiyosun msn msgr de son olarak da bu kadar yazı yazacağına ya da kopyalayacağına link olarak verseydin daha iyi olurdu

Kyo Kusanagi
27-06-2006, 00:15   |  #33  
Taze Üye
5 mesaj

mrb. pek nette gezecek vaktim olmyor. açtğınız konuyu yeni farekttim. beta@odesis botunu ben hazırladım. Öncelikle bizim sorunlarımızla ilgili şunu belirtmeliyim. botu yayına açmadan önce yaptığımız mail mesajlaşmalarında eğer hazırlanan botta Micrsosoft tabanlı ürünler kullanılırsa  1200 kullanıcı sınırının kaldırılacağı görüşülmüştü. Tabi ben bundan apilerin kullanılması sonucunu çıkarmadım ve .Net ile hazırladım. 1 günden az sürdü yapmamda. Tabi sonuçta sınır kaldırılmadı. ve sonraki maillerimize cevap bile yazılmadı. Bizimde asıl işimiz bu olmadığı, sadece sistemimizi tanıtmak için botu hazırladığımızdan herhangi araştırma yapmadım ve üzerinde durmadıkta doğrusu. ensozluk gibi yeni botlar açtık sınır doldukça. ben botu hazırlarken daha çok http://www.hypothetic.org/docs/msn/sitev1/messaging.php adrsinden yararlandım. Daha sonra http://www.hypothetic.org/docs/msn/resources/projects.php adresinde hazır yazılmış bir çok kod olduğunuda öğrendim tabi. .Net ve Microsoft dilleriyle hazırlanmış bir çok açık kod var orda. Bizim yazdığımız bot ODESiS e bağlanıp yazılan komutu query ile gönderiyo ve odesis'ten aldığı yanıtı kullanıcıya iletiyor. soru cevabını kaydedebiliyo. ama sadece aracı ve sınır problemimizi aşamadık söylediğim gibi. Ticari amaçlı olduğundan kodları paylaşamıyorum ama kullandığım kaynaklar genellikle bu sitelerdi.  

yine vaktim pek yok. tüm yazdıklarınızı okuyamadım. teşekkürler.

TuncaBozkurt
27-06-2006, 12:13   |  #34  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ya ama o botun sürekli online olması gerekmiyor mu?ben hiç online olduğunu görmedim

Kyo Kusanagi
27-06-2006, 12:59   |  #35  
Taze Üye
5 mesaj

limit problemi var yazdığım gibi. beta3@odesis.com var şimdi boşta. onu eklerseniz online görülecek.

yékko
26-07-2006, 18:36   |  #36  
Taze Üye
4 mesaj

türkçelerini yazsan daha iyi olur

Banned
05-04-2007, 08:07   |  #37  
Banlandı
100 mesaj

ee botu yapabildinmi bari

Mea
05-04-2007, 22:00   |  #38  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Çok başarılı bir çalışma böyle bir Boot un çalışması bizim için gurur verici bir olay.Bu şekilde bir Boot da hep beraber ayarlarsak soruların Cvp larını bu boot ile verebiliriz.Extra olanlar forumu kullana bilir.Düşünsenize ;
-Chip Boot yapmış MSn e ekliyorsun sorunu soruyorsun cevap veriyor.
-Off. süper adamlar yapıyor yaa neydi msn adresi versene ekliyeyim.

Gibi konuşmalarda olucak tabi buda bizi gururlandırır.

t_s
18-04-2007, 20:00   |  #39  
Üye
56 mesaj

Bunun da bot'u cıkarsa boku cıkar ... ama ben Microsoft'a guveniyorum yaptırmazlar oyle seyler.. spam'ler yeter zaten

gomens
23-04-2007, 14:26   |  #40  
Taze Üye
1 mesaj

Göz kırpmaGöz kırpmaselamlar yardımlarınızı bekliyorum teşekkürlerimi iletirimGöz kırpmaGöz kırpma