msn messenger görüntülü konusma

HPQ-User
11-10-2008, 00:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tim06 sormuş:
bilgisayari alali 1 ay felan oldu msn de görüntülü konusma yaparken 4 yada 5 dakika sonra görüntü donuyor ve görüntü kapaniyor ama yazisabiliyorum msn yi kaldirdim tekrar kurdum yine olmadi kamerami tekrar kurdum yine olmadi cok canimi sikiyo lütfen en kisa zamanda cevap yazarsaniz yada bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP  3326 mb ram intel (r) core (tm)2 Quad CPU Q6600         2.40 Ghz (CPUs)  1000 GB hard disc   windows vista home premium 6.0  ekran samsung 22" ekran karti NVIDIA GeForce 8500 GT web camera Logitech Quickcam  v11.5

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

scallywag
11-10-2008, 01:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
379 mesaj

herhangi bir hata veriyor mu camera kapanırken "bağlantı kurulamadı" sorunu gibisinden felan yoksa direk kapanıyor mu ?

timurhan
11-10-2008, 06:26   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

hayir hic bi hataa göstermeden kapaniyor 4 yada 5 dakika dogru düzgün calisiyor ondan sonra tak gidiyor
ama daha önce belirtilen modül bulunamadi ve RUNdll gibi hatalar veriyodu baska bi forumda arkadaasin biri yardimci oldu baslangic menüsü ayarlarindan RUNdll uzantili dosyasinin isaretini kaldirdim  ve o hatalar kalkti ama bu sorunum cözülmedi bilgisayarimda virüs ve trojan var dediler bende norton kuruluydu onu sildim ve kaldirdim simdi avast 4.8 i tavsiye üzerine kurdum simdi virüs felan hatasi vermiyo sadece dedgim gibi kamera donuyor bütün kamera ve msn ayarlarini kontrol ettim bulamadim bisey ilgin icin tesekkurler buarada eger sorunum ortadan kalkarsa beni büyük bi stresten kurtarirsin

escape
11-10-2008, 08:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

sistemin stabil görünüyor sorun messenger'da kaldırıp yeniden kurduğunu söylüyorsun ama normal uninstal yaptıysan kaldırıp kurmanın bir faydası olmuyor çünkü sistem dosyalarında ve register sayfalarında uzantıları kalıyor sen sadece kurulu programı kaldırmış ve klasörü silmiş olursun yeniden kurduğun zamanda eski uzantılarını kullanacağı için sana faydası olmaz uninstal programlarından birisi ile kaldırıp öyle kur

timurhan
11-10-2008, 19:28   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

evet dediginiz gibi sadece uninstall yaptim.ama bilgisayarda messengerle ilgili buldugum bütün dosyalari sildim.ama yinede tavsiyeniz icin tesekkürler.varsa eger bi link gönderebilirmisiniz uninstall icin.bir de vistada kullanilabilecek en iyi msn sürümü hangisidir.

onlineTR
11-10-2008, 19:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

kesinlikle ağın ağır yada yavaş olduğu durumlarda bu tur hatalar olabılıyor heke de messenger da. onun yerıne skype de butur olagan olaylar soz konusu olmaz denemenı tavsıye ederım...

timurhan
12-10-2008, 20:35   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

olmuyor olmuyor delirecem valla uninstall programi da indirdim öylede yaptim yine olmadi arkadasin biri yazmis agin agiryada yavas olmasi diye ama herzaman hergün mü ag yavas olur ? arkadaslar lütfen ya bi ilgilenirseniz bu vistada bütün standart ayarlara dönülmüyomu fabrika ayarlari gibi felan bi msnde sorunum var daha dogrusu sadce görüntülü konusmada aciyorum 4 yada 5 dakika dogru düzgün calisiyor ondan sonra görrüntü kapaniyor sonra tekrardan davet göndermek zorunda kaliyom yardiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmm lütfen yoksa kiracam bu makinayi