MSN Messenger Türkçe Dil Dosyası Nerede?

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Morgengabe
01-11-2008, 08:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

Kasım sayısı DVD'sinde Windows Live Messenger'ın Türkçe dil dosyasını bulamadım. tam yerini belirtebilirseniz sevinirim...

man on the moon
01-11-2008, 13:24   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

unutmuşlar herhalde bende bulamadım. chip code listesinde  olması gerekirdi herhalde...

lesent
02-11-2008, 13:54   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Evet dvd de dil dosyası yok ben de bulamadım. Bu konuda yardımcı olunursa sevinirim.

Morgengabe
02-11-2008, 17:47   |  #4  
OP Üye
76 mesaj

Dergi yöneticilerinden hala ses yok, beklemedeyiz...

lesent
03-11-2008, 22:02   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

Ben dergide verilen mail adresine de mail yazdım; fakat oradan da bir cevap alamadım bu konuyla ilgili.

Morgengabe
03-11-2008, 22:11   |  #6  
OP Üye
76 mesaj

şu halde kazıklanmış oluyoruz galiba...

erdal_cb
03-11-2008, 23:08   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

Bende live messenger 2009 'u yükledim ve DVD yi taradım taradım baya bi zamanımı aldı şimdi ingilizce kullanmaya çalışıyorum
koymamışlarsa tamamda türkçe dil yamasını
eee artık dediğiniz desteği verinde Türkçeleştirelim  ben bunu acale bi şekilde bekliyorum ilgililere duyrulur insanlar mağdur

man on the moon
04-11-2008, 18:11   |  #8  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

valla kimse kusura bakmasın ama bu ayki degide nedim şahin in yazdığı hiçbir yazıyı beğenmedim.
bu messenger da zaten onun yazısıydı. bilmiyorum. şu pcmag dergisi geldi chip te yazar kalmadı. hep oraya kaydılar. kaç tane yazısı var adamın.
karslıoğlu için de aynı şekilde... kaç yazı yazmış...
ama ilk aldığım zamanlar 300 e yakın olan chip dergisi olmuş 150 sayfa....

erdal_cb
06-11-2008, 09:51   |  #9  
Taze Üye
6 mesaj

Chip dergisinden kimse bizi duymuyormu neden Live messenger 2009 Türkçe desteğini Dvd de demiştiniz neden bizi kimse dikkate almadı anlamadım
kimse yokmuuuuu.....
Neden cevap yazmıyosunuzz....

lesent
06-11-2008, 20:59   |  #10  
Taze Üye
6 mesaj

Ben dergiye mail attım üç defa. Zahmet edip cevaplandırmadılar bile. İlk mailin üzerinden 5 gün geçti hala cevap bekliyorum. Burada da sorunumuza cevap veren kimse yok...

DVD
07-11-2008, 13:04   |  #11  
DVD avatarı
Taze Üye
6 mesaj

Merhaba,
Gerekli olan dosyaya https://www.chip.com.tr/blog/dvd/ adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Mahmut Karslıoğlu
07-11-2008, 13:32   |  #12  
Mahmut Karslıoğlu avatarı
CHIP Editör
84 mesaj

Merhaba,
Dergi ile ilgili olarak yorumlarınızı CHIP Dergi altında paylaşırsanız daha hızlı görüp cevap yazabiliriz. Bu kadar büyük bir forumda tüm bölümleri tek bir kişinin kontrol etmesi mümkün olmadığı için her bölümün moderatörü ayrı. Dolayısıyla da sorunlar bize ulaşana kadar bir kaç elden geçmesine neden oluyor. Doğru noktaya yapacağınız yorumlara daha hızlı cevap alabilirsiniz.

e-eyup arkadaşımızın yazdığı yorumla ilgili olarak ben kendisinin pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Yapıcı eleştirilere her zaman kapımız açık. Ancak kendisinin bahsettiği konu gerçek dışı olmakla birlikte sadece karalamaya yönelik bir davranıştır.

Künyeye bakılacak olursa aramıza yeni katılan arkadaşlar olduğu gibi eski yazarların da işlerinin başında olduğu ve sizlere daha iyi içerik ulaştırabilmek için çok yoğun bir şekilde çalıştığını görebilirsiniz.

Ben de dahil olmak üzere diğer bazı arkadaşlarımızın dergide az yazısı olması ise bizlerin artık daha çok yönetime ve kaliteli içerik ile konu üretimi üzerine çalışmasından kaynaklanmaktadır. Rakipleri ile kıyaslanmayacak kalitede ve genişlikte dergi içeriğine ek olarak bir de Türkiye'nin en büyük online teknoloji sitesinin yönetimi tahmin edeceğiniz gibi çok kolay bir iş değil.

Bu kadar iş yükünü aynı kadronun kaldırması mümkün olamayacağından da yeni arkadaşlarımızın aramıza katılması ve sizlerin ilgisini çekeceğine inanarak yine bizlerin belirlediği konuların bazılarını onların üstlenmesi gayet doğal. Bu kriz döneminde kadrolar küçülürken CHIP ve CHIP Online kadrosunun genişlemesi herhalde var olan başarının en büyük kanıtıdır.

Hiçbir zaman hiçbir rakibimizi küçümsemek bizim yapımızda yer almıyor. O yüzden e-eyüp arkadaşımızın rakip dergi ile yorumlarına cevap vermek istemiyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum. CHIP’in kalitesi ve başarısı için canını dişine takarak çalışan tüm arkadaşlarımız hala görevlerinin başındadır ve kadroda herhangi bir kalite kaybı olduğunu düşünmüyorum. CHIP dergisinin bugün en yakın rakibinin 2, bahsi geçen rakibinin ise 3 katı aylık satışa sahip olması da bunun göstergesidir.

Lütfen forumda bu tür polemikler yapmak, dergileri birbirine düşürmeye çalışmak yerine daha yapıcı eleştirilerde bulunursanız, yazarların da konuları ciddiye alıp sizlerin yardımına en önde koşacağına eminim. Hepinize iyi günler dilerim.

Morgengabe
07-11-2008, 19:13   |  #13  
OP Üye
76 mesaj

Selam,
ilk cümlenizi konunun açılış nedeni için mi yazdınız net olarak anlamadım ama burası "CHIP DVD ve CD İçerik" bölümü olduğu için buraya açtım konuyu.

Diğer arkadaşların dergi ile ilgili görüşleri hakkında bir yorum yapmayacağım. benim dikkatimi çeken başka birşey:

her nedense azıcık nezaket gösterip "özür dileriz, DVD'ye koymayı unutmuşuz" falan demeden direkt dosyanın adresini vermişsiniz. sanki istediğimiz için kızmışsınız gibi, sanki yeni çevirmişsiniz gibi.

ben nezaket gösterip "teşekkür ederim" diyorum.

ben her ay neredeyse tüm bilgisayar dergilerini alıyorum, hiçbirini ayırt etmiyorum. DVD'lerinde hoşuma giden birşeyler varsa basılı, yoksa ve online yayınlanıyorsa (emecmua.com) varsa internetten satın alıp okurum. nedenini bilmiyorum ama CHIP dergisine karşı hep biraz sıcaklık hissetmişimdir. CHIP Online bu kadar büyüdüğünde "pek tiraj düşünmüyorlar galiba, kullanıcıya faydalı olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorlar" şeklinde algılayıp, daha fazla sıcaklık hissettim doğrusu.

Dergide olsun, DVD'de olsun ufak tefek hatalar olabilir. ama bunları biz buraya yazdıktan sonra "özür dileriz, merak etmeyin, hazırlanıyor. şu kadar zamanda elinizde" deyip buraya bu şekilde yazılar yazmamamızı sağlayabilirdiniz.

Umarım şimdiye kadar benim gördüğüm gibi hep daha iyiye gidersiniz...

erdal_cb
09-11-2008, 15:18   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

Live Messenger Türkçe Dil desteğini çektimm dergide tarif edilen şekilde uyguladım ama sonuç neden olmadı deneyipte oldu diyen varsa bi söylesin nasıl yaptığını bendemi sorun var yoksaa allahımyaa öylesine atılan  insanları susturmak içinmi yapıldu buu

erdal_cb
09-11-2008, 15:51   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj

Verdiğiniz dosya etkisiz çıktı hiç bir türkçe yan etkisini göremedim Messenger hala ingilizce hata veriyor

erdal_cb
12-11-2008, 00:51   |  #16  
Taze Üye
6 mesaj

' adet mesaj attım ama mesajlar engelleniyormu anlamadım benim sorunum çözülmedi

HİPNOZUM
12-11-2008, 04:02   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Buradan türkçe dil paketini yükleyebilirsin ben şuan kullanıyorum hiç bi sorun yok indirdigin dosyanın türkçe dik eklentisi klasöründeki msgslang.14.0.5027.0908.dll eklentisini msn kapalıyken programın içerisine kopyalaman yeterli ....

Mahmut Karslıoğlu
13-11-2008, 00:23   |  #18  
Mahmut Karslıoğlu avatarı
CHIP Editör
84 mesaj

Sevgili savask,
Mesajımın senin açtığın başlık ile bir ilgisi yok. Bir yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim. Benim mesajımın tamamı mesajda ismi geçen arkadaşadır. Ne yazık ki bu tür arkadaşlar nedense dergide oluşan her hatada provokasyon için ellerinden gelen yapıyorlar. Buna üzüldüğümüz için tepkimi belirtmek istedim. Ama yanlış kişi üstüne alınmış :)

Tabi ki burada DVD ile ilgili sorunlarınız ve istekleriniz olacak. DVD ile ilgilenen arkadaşımız olayı fark edince hızlı bir çözüm üretmek istemiş. Bu arada özürü atlamış sanırım. Oluşan sorundan dolayı özür dileriz. Umarız bir önceki sayfadaki dosya işinizi görür. İyi günler dilerim.