MSN mi? mIRC mi? Bence mIRC !

SeLCuK_61
22-05-2007, 22:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
389 mesaj

Arkadaşlar herkes bir msn dir tutturmuş gidiyolar.

Ve forumdada hep msn ile ilgili bölümler var.

mIRC Nerde?
MSN de mIRC'in o ayrı ve renkli dünyası varmı?
MSN'in e-postadan farkı ne?
mIRC'in Milyonları bulan kullanıcı sayısı yok mu?

Neden her dergi msn den bahsediyor, neden heryerde msn geçiyor. mIRC ne tez unuttunuz. Onun kanal muhabbetlerini, op sop muhabbetlerini, kanal ele geçirme zevkini.

MSN de bunlar var mı?
Yok! msn'in zevki ne? Hiç Birşey!

Yazımı okumaya tenezüll ettiğniz için teşekkürler!

PcMaKeR
23-05-2007, 00:48   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

mirc tan nefret etmişimdir her zaman.

gereksiz birşey. Kişinin birisi çıkıp ordan bi laf atıyor sinirlerim bozuluyor.

öcüü
23-05-2007, 01:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

1 senden fazla oldu heralde ben mirca girmeyeli.. eskiden yapacak bişe bulamayınca girerdim. girersem özeli kapatırım hemen. kanalda da çok nadiren konuşurum çünkü bazen muhabbet edecek bişeler konuşacak akıllılar denk geliyor... gerçi sonunda msn msn diye ısrar ediyorlar o zaman maskeleri düşüyor onun için genelde mirca oyun için girmişimdir. ama oyun kanallarında da bazı rahatsızlar var bazen geliyorlar cevapları ezberlemiş yaa oyunun da tadı olmuyor bikere o soruların hepsini hemde o kadar kısa sürede ip ucunu bile görmeden bilecek adamın mircta işi ne :D ezberlemiş işte yani garip insanlarla dolu bi ortam

ceryan67
23-05-2007, 02:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

Yeni teknolojiye adapte olmak için MSN diyorum...Görüntülü ve sesli görüşmede bir çığır aşmış banagöre MSN...

meveric
23-05-2007, 05:16   |  #5  
Taze Üye
17 mesaj
ceryan67
Yeni teknolojiye adapte olmak için MSN diyorum...Görüntülü ve sesli görüşmede bir çığır aşmış banagöre MSN...
aynen

asimileci
23-05-2007, 08:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

yahoo msn ve skype de güzel
ICQ da çok güzel

benersince
23-05-2007, 08:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
ceryan67
ancak sadeligi sevenler için g talk ı öneriyorum ayrıca gittik çe gelişiyo yakında msn geçer diye düşünüyorum nede olsa arkasında google gibi bir dev var

ExCeLLiuM
28-05-2007, 21:21   |  #8  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

iyide msn ile mirc farklı platformlar. Kıyaslanamazlar. Çünkü MSN benzeri programlar kendi seçtiğiniz arkadaş grupları içinde muhabbet ediliyor. Yani konuşacağınız kişinin adresini yazıp listenize ekleyip muhabbet ediyorsunuz.

Fakat mirc öyle değil. Orda konuşmak için herhangi bir kimlik bilgisine ihtiyacınız yok. Dilediğiniz anda istediğiniz kişilerle konuşabilirsiniz. Üstelik aynı anda söyledikleriniz 1000 kişi tarafından görülebilir. MSN ayrı mIRC ayrı.

Ayrıca yeni teknolojiye adapte olmak diyorsunuz. sesli kameralı diyorsunuz.

Bir kere ona yeni teknoloji denmez. Teknoloji fiziksel bir olaydır. Burada bahsettiğiniz yeni yazılımlar ya da gelişmiş yazılımlardır. (kusura bakmayın edebiyat kesmek istememiştim :))

Ayrıca mIRC de gelişiyor. Bir sürü script var. Üstelik çok fazla yenilik getirenler de var içlerinde. Sonra kameralı ve sesli görüşme yapabileceğiniz mIRC scriptleride bulunuyor.

Belki MSN kadar başarılı değiller. bilmiyorum kullanmadım. Ancak mIRC gibi sanal dünyada "CHAT" kavramını hepimizin zihnine yerleştiren ve MSN den farklı bi Dünya olan mIRC i unutmamamız gerekiyor.

Ayrıca halen bir çok incan mirci kullanıyor. irc.zurna.net e girerseniz, aynı anda 4000 kişinin sunucuda olduğunu görebilirsiniz. Üstelik ben sadece bir tek sunucudan bahsediyorum.

Yani mIRC birçok insan tarafından da tercih edilen bir program.
Ve bilgisayar dergilerinin mIRC den artık bahsetmemesini bende yadırgıyorum.

Saygılarımla,

SeLCuK_61
28-05-2007, 21:55   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
389 mesaj

KorsanNetTeam seni tebrik ediyorum nedir bu msn olayı yaf tamam msn in de kendine özel bi yeri var ama msn de mselela kişinin adresini bilmeden nasıl konuşacan ama mırcde nick bil yeter.. msn kendine has mırcde kendine has yapısı var. Onun için yorumu size bıtakıyorum

Kararınız için kolay gelsin

liverpool1892
29-05-2007, 15:23   |  #10  
liverpool1892 avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

korsan netteam a katiliyorum ikiside farkli seyler arkadaslar.msn de tanidigim bildigim dotlar vardir.mirc de yani tanismak istediklerim .)

Banned
31-05-2007, 21:37   |  #11  
Banlandı
203 mesaj

mırca arasıra giriyorum . 7 yıldır nete giriyorum . 18 yaşındayken sohbet ettiğim teyzeler babaanne oldular hala mırcta kanallarında oplar :D arasıra girip onlarla geyiklemek güzel oluyor . msn de güzel sohbetli güzel biri bulursan sohbet zevkli olur bulamazsan bakarsın pc ye trene bakar misali :))

theironman
01-06-2007, 21:23   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

açıkçası MIRC hiç ilgimi çekmiyor, ortamını da sevmem, eskiden çok az girmiştim. MSN bence farklı bir boyutta, karşılaştırmayı da mantıklı görmüyorum.