MSN PROBLEMLERİ

bilaler16
18-02-2006, 12:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

msn imde 80072efd  hatası veriliyor.bütün yardım konularına baktım.ilgili hata kodunun gereğini yapmaya çalıştım  fakat hiçbir sonuç alamadım.yaklaşık 1 haftadır msn  siz  bi hayat sürdürüyorum.ne olur anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

emrozdmr
18-02-2006, 19:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

bendede benzeri bi sorun çıktı amsn kullanıyorum tavsiye ederim

ethempos
04-03-2006, 14:48   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj
bilaler16

msn imde 80072efd  hatası veriliyor.bütün yardım konularına baktım.ilgili hata kodunun gereğini yapmaya çalıştım  fakat hiçbir sonuç alamadım.yaklaşık 1 haftadır msn  siz  bi hayat sürdürüyorum.ne olur anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
enesberfe
21-03-2006, 04:11   |  #4  
Üye
57 mesaj

arkadaşım senin için bi kaç döküman buldum bi kontrol et istersen
belki işine yarar

80072EFD Hatasının Nedeni ve Nasıl Düzeltebileceğinizi Aşağıda Yazdım...

MSN Messenger'da oturum açamazsanız, MSN Messenger'daki bağlantı ayarları Microsoft® Passport veya Microsoft® Messenger Hizmeti'ne bağlanmanızı önlüyor olabilir. MSN Messenger Bağlantısı Sorun Gidericisi çoğu kez sorunları bulabilir ve düzeltebilir. MSN Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsa, Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır. Bağlantı Sorun Gidericisi'ni kullanmamayı seçerseniz veya Sorun Giderici bağlantı sorununuzu çözmezse:

Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıkla Soldaki bölmede, Bağlantı'yı tıkla bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına'yı tıkla Bağlantı Sorun Gidericisi'nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz, Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar.

enesberfe
21-03-2006, 04:13   |  #5  
Üye
57 mesaj

arkadaşlar bide bu sorunu yaşayan çok olur ekliyeyim dedim emin olun lazım olur bi gün
alıntıdır bunlar araştırdım sizin için :)

Hata : Üzgünüz, şu anda .NET Messenger hizmeti oturumunuz açamadık. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

Kod : 80072f0d

Hatası için aşağıdakini deneyin:

1 - Görev çubuğundaki bildirim alanında MSN Messenger simgesini (saatin yanında) ve ardından Çıkış'ı tıklatın.
2 - Aşağıdakileri yaparak Güvenli Yuva Katmanı (SSL) önbelleğinizi temizleyin:
a:Görev çubuğunda Başlat'ı tıklatın ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın.
b:Ağ ve Internet Bağlantıları'nı tıklatın.
c:Internet bağlantınızı ayarlayın veya değiştirin'i tıklatın.
d:İçerik sekmesini tıklatın.
e:Sertifikalar altında SSL Durumunu Temizle'yi tıklatın.
f:Onay aldığınızda Tamam'ı tıklatın.
3 - Aşağıdakileri yaparak Şifreleme Hizmetleri ile ilişkilendirilmiş DLL dosyalarını önceden kaydettirin:
a:Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
b:Aşağıdaki ifadeyi kopyalayıp Aç kutusuna yapıştırın:
regsvr32
softpub.dll
wintrust.dll
initpki.dll

c:Tamam'ı tıklatın.
d:Her onay aldığınızda Tamam'ı tıklatın. Üçüncü onayın görüntülenmesi, bilgisayarınıza bağlı olarak bir dakika sürebilir.
4 - Üçüncü onaydan sonra MSN Messenger programını yeniden başlatın ve oturum açmayın yeniden deneyin

ulash23
27-03-2006, 02:24   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

80072efd bu hata kodu geliyor sizin söylediniz talimatları yerine getirdim fakat düzelmiyor farklı bir şey yazın

XXPaRaDoXX
27-03-2006, 10:16   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım msn problemin msn ninin açılmaması sistem tarih yada saatindende problem yaratabilir istersen kontrol et onları

ulash23
27-03-2006, 18:29   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

sevgili arkadaşlar dün msn 7.5 yükledim bilgisayrıma yeni formatlamıştım bilgisayrı ama açılmıyor msn 2 hata kodu veriyor biri 80072efd diğeri de 80072ee7 ne olur bnaa farklı bir çözüm yolu söyleyin aşağıdaki yazılan tüm talimatları yerine getirdim

enesberfe
02-04-2006, 01:03   |  #9  
Üye
57 mesaj

banada oldu üste yazdığım bi kaç döküman var ama işe yaramadıysa önce msn 7 yi yükle ardından update et çalışıyor.

ulash23
08-04-2006, 20:37   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

slm benim msnede yaklaşık 1 ayı aşkındır bir sorun var hatta bir işkence ilk zamanlar daha az sorun oluyodu fakat artık tamemen bozuldu yani ne etsem düzelmiyor kuruyorum kladırıyorum yok sorun benim msnemde karşıya sadece yazılar gidiyor vede sadece karşıdan yazıları alıyorum camera açma dvt leri çoğu zanan gidmiyor gelmiyor gelipte kabul etsem bile camlar açılamıyor küçük ekrana resim konsa gözükmüyor yani anlaşılan msan kullanılamıyor gerçek anlamda bir çözümünü bilen varsa çok teşekkür edeceğim kendisine sanırım sadece bende var bu sorun kimse inanmıyor çünkü bana

hitch_22
24-06-2006, 15:58   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

tum hatalar için:araçlar, secenekler, soldan baglantı, gelişmiş bağlantı secenekleri, tcp socks sosks5 http proxy hepsi onaylı. http sunucu: 192.168.0.1 baglantı noktası: 8080 diğerlerinin bag. noktası:1080diğerlerinin bag. noktası:1080  yazdım.girmeyi başardım.sizde aynı seyleri yasamayın.live messenger da bunu yazamıyorsunuz ama 7.0 ı yukleyin.sonra live i yukleyin.http sunucusuna sizin kendi 'varsayılan ağ geçişi numaranızı yazın.bunu bulmak içinde ağ başlantılarını açın.sol taraftan ağ bağlantılarını gosteri tıklatın(veya masaustunde sağ altta bilgisayar gorunumlu seye tıklayın acılan pencereden oku asagı surukleyin en altta internet erişim kurallrı na çift tıklayn.varsayılan ag gecidini alıp http sunucusuna yazın.gecmiş olsun

TuncaBozkurt
24-06-2006, 20:47   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

yine de olmazsa msn in eski bir sürümünü veya windows live messenger ı yükle veya windows messenger ı kullan.

Banned
27-06-2006, 00:15   |  #13  
Banlandı
256 mesaj

MSN messengeri aç araçlar>seçenekler>bağlantı>gelişmiş ayarlar gir oradan ne ile bağlanıyorsan ona yanındaki sına ya bas pencerede başarılı derse msn problemi çözülmüştür başarısız de çözülmemiştir bende de oldu bunu yaptım çözüldü

vtetik
02-11-2006, 11:29   |  #14  
Taze Üye
9 mesaj

ilk olarak modemin ethernetse upnp ayarını aktif hale getir. Bu ayar bazı modemlerde yok onlar yapmasada olur. İkinci aşamada ağ bağlantılarına gir. ve upnp simgelerini gizle tuşuna bas. 3 aşamada bilgisayarına kendine ev ağı kurma seçeneğini tıkla ve ev ağı kur. bilgisayarı resetle. açıldığında tarih ekranının altında router algılandı yazısı çaıkar ve yeni bir simge oluşur. bilgisayar artık sorunsuz girer.Ev ağı varsa bu işleme gerek yok. sorun tekrar devam ederse expolorerdan internet seceneklerine gir ve yerel ağ ayarı bağlantılarını tıkladıktan sonra bağlantıları otamatik olarak algıla yap. kolay gelsin

vtetik
02-11-2006, 11:35   |  #15  
Taze Üye
9 mesaj

modeminin upnp ayarları varsa onları attif yap. bilgisayarının ağ bağlantılarına gir. upnp simgerini gizle tuşuna tıkla. daha sonra ev ağ oluştur. ev ağı oluştururken karşına çıkan bağlantılardan diğer i tıkla ilerle. hun veya modemden bağlantı alıyorumu tıkla . ağ kurulsun. expolererın ınternet seçeneklerinden bağlantıyı tıkla ağ bağlantı ayarına gir ve otamatik algılayı işaretle. bilgisayara reset at. msn e gir. başta açılırken bilgisayar kendini resetleye bilir. veya ilk bağlantıda msn hata verebilir. tekrar dene olacak.(bazı modemlerde upnp ayarı yoktur. onlarda bu ayara gerek yok. kolay gelsin.

henster
03-11-2006, 00:05   |  #16  
Yeni Üye
36 mesaj

Bide buraya bakmayı dene.

kolay gelsin.

delikanli53
03-11-2006, 22:34   |  #17  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
XXPaRaDoXX
arkadaşım msn problemin msn ninin açılmaması sistem tarih yada saatindende problem yaratabilir istersen kontrol et onları
evet senin sorunun bu ve şifreni veya kullanıcı adını yanlış yazıyorsun Gülümseme

hart
27-07-2007, 14:51   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Hata hala devam ediyor diyorsanız Windows güncelleştirmesi yapın. Bu hata da kesin sonuç.

theironman
29-07-2007, 13:38   |  #19  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
hart
Hata hala devam ediyor diyorsanız Windows güncelleştirmesi yapın. Bu hata da kesin sonuç.
8 ay olmuş, hala devam ediyor mu Allah bilir ya :)

memmetrix
06-08-2007, 23:15   |  #20  
Yeni Üye
45 mesaj

bende buna benzer sorun olmuştu tabi saat tarih ayarlarım yanlış diye olmuş düzeltince geçti
bence bunuda deneyin