MSN Virüsü

HPQ-User
22-10-2008, 21:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Murat sormuş:
Masaüstü bilgisayarımda, sanırım MSN'den geçtiğini tahmin ettiğim virüs var. Bedava kontür dağıttığını ve arkadaş bulmayı içeren sayfalar açılıyor. Ekranımın sağ alt köşesinde, Live Informations yazılı Windows'un kırmızı,yeşil,mavi,sarı renkli amblemi çıkıyor.Bugünkü Milliyetin web sitesinde, bu tür virüsün MSN'den yayıldığını okudum.MSN kullanıcı şifresini ve gizli soruyu değiştirip daha sonra virüs taraması yapmak gerektiği yazıyordu.Bunları aynen yaptım. Fakat değişen birşey olmadı.İnterneti açtığımda virüslü sayfa geliyor.Internet seçeneklerinden internet giriş sayfasını değiştiriyorum ama bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aynı virüslü sayfa geliyor.İstediğim internet sayfalarına girebiliyorum.Virüslü sayfalar zaman zaman karşıma çıkıyor.Acaba, bilgisayarımdan şifreyle girdiğim banka, turkcell gibi online sitelerde bir sorun olurmu?Bu sitelere girmeyimmi? Yardımlarınızı bekliyorum.Ne yapmam gerekiyor.Şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium (R) 4 CPU, 3.00GHz, 1.50GBRAM, 512 RAM ekran kartı, Microsoft Windows XP Version 2002, Service Pack 3, NOD32 antivürüs programı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
22-10-2008, 22:12   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

daha önce bu konu forumda açılmıştı buradan bakabilirsin.

uzmanim.net
22-10-2008, 23:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
172 mesaj

msn live informations kontör reklam virüsü nasıl temizlenir? [çözüldü]