msn yardımı

HPQ-User
14-12-2007, 11:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yidar sormuş:
Merhaba  sizden bir konuda yardım almak istiyorum.Msn listemdeki kişilere ben yollamadığım vede msn olmadığım zaman bedava kontur kazanmak için şu linki tıklayın,birde cebimde.com diye ileti yolluyor.Bilgisayarımda virüs olmadığını düşünüyorum çünkü bilgisayarım imajlı imajını alıyorum virüs olsa aldıktan sonra gider.Vede Fsecure virüs programı kullanıyorum taramada da çıkmıyor sebebi ne olabilir.yeni msn adresi açtım onda bu sorunu yaşamıyorum eski adresimde oluyor ama eski adresimi kullanmak istiyorum bundan kurtulmanın çaresi nedir

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel Pentium 3 800 HT
196mb ram
15lg tft

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
14-12-2007, 11:55   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Senınde sorunun dıger kullanıcı ıle aynı sanırım. F-Secure'yi guncel kullanıyorsan bırde adaware ve AVG antıspyware programlarını guncelle ve guvenlı kıpte tarama yaptır. Normal kullanıcıda www.kaspersky.com veya www.pandasoftware.com adreslerıne gırerek onlıne tarama yaptır. tabı bu taramayı yaparken F-Secure'nı korumasını dısable yap yoksa tarama gercekleşmez.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 14 Aralık 2007 12:40
Papatyasever
14-12-2007, 15:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

İmaj alıyorum derken ilk sistem kurulumunda almış olduğun temiz imajı "geri yükleme"yi kastetdiğini umuyorum. Zira imaj almakla virüs temizlenmez. Ayrıca imajı virüs ya da spyware bulaştıktan sonra aldıysan imajı geri yükleyeyince bu malwareler işlerine kaldığı yerden devam eder. Bir diğer husus eğer ilk sistem kurulumunda almış olduğun temiz back up dosyasına "differential back up" yoluyla yeni veriler ekliyorsan bu da varolan malware'in back up dosyasına eklenceği anlamına gelir. Yani imajı yüklemenden sonra sorun devam ettiğine göre imaj dosyalarına güvenmek yerine birden çok anti-virüs programıyla sisteminin ayrıntılı taramasına güvenmende fayda var.